[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


GRY EKOLOGICZNE - czyli Dzień Ziemi inaczej

         Klasy szóste i gimnazjalne w tym roku z okazji Dnia Ziemi projektowały gry ekologiczne. Okazało się, że wyobraźnia nie zna granic i niektórzy wykazali się wielką pomysłowością. Za zaangażowanie wielu uczniów serdecznie dziękuję. Kto został nagrodzony ogłoszę na koniec roku szkolnego, gdyż 5 czerwca z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska klasy będą mogły wypróbować i ocenić przydatność tych gier.

Pozdrawiam wszystkich uczniów - p. Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejŚwięto Konstytucji 3-go Maja

         W dniu 30 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla klas 0-3 apel przygotowała klasa 2a. Postawa uczniów klas 0-3 w czasie apelu była naprawdę godna pochwały. Z godnością odśpiewali Hymn Państwowy oraz z uwagą wysłuchali inscenizacji. Dziękujemy rodzicom klasy 2a za przygotowanie wspaniałych strojów, a uczniom-aktorom jeszcze raz gratulujemy wspaniałego występu.

J.K. i M.A.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWizyta w OREW

         Dzieci z grup 0”a” i 0”b” zaprezentowały swoje przedstawienie pod tytułem „Wiosna” dzieciom z OREW w Świnoujściu.

orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew orew


foto M.S.
M.B.Zajęcia z "Krasnalami"

         Dnia 26.04.2013r klasa IIc gościła na lekcjach grupę integracyjną pięciolatków "Krasnale" z Przedszkola Miejskiego Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z wychowawczyniami: Agnieszką Kowalewską, Zofią Napart i Violettą Gniazdowską.
         W czasie 2- godzinnych zajęć uczniowie kl.II wraz z przedszkolakami dzielili się wiedzą na temat zmian zachodzących w przyrodzie jak również wspólnie pracowali nad przydzielonymi im zadaniami. Efekty ich pracy można podziwiać na załączonych zdjęciach.
         Przedszkolaki nie tylko wykonywały swoje zadania, lecz również chętnie podejmowały się pomocy przy zadaniach przydzielonych ich starszym kolegom.
         Uczniowie kl.II stanęli na wysokości zadania i otoczyli swoich młodszych kolegów i koleżanki opieką. Wspólnej pracy towarzyszyła miła i ciepła atmosfera pełna wsparcia i tolerancji.

Agnieszka Pyrkosz


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejELIMINACJE DO SZKOLNEGO KONKURSU TALENTÓW „TALENCIAK”

         Wiosna! W ogrodach kwitną krokusy, a w Czwórce talenty! W piątkowe przedpołudnie sala gimnastyczna rozbrzmiewała muzyką, śpiewem i gromkimi brawami publiczności. Pierwszy etap szkolnego konkursu talentów pozwolił zaprezentować szeroką gamę umiejętności naszych uczniów. Mogliśmy wysłuchać popisów wokalnych, , instrumentalnych oraz występu zespołu rockowego. Uczestnicy przygotowali też pokazy sportowe, a nawet pokaz pantomimy! Najlepszym miernikiem talentu wykonawców był aplauz publiczności, która okrzykami, brawami i owacjami na stojąco okazywała swój zachwyt. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak gwiazda sceny. Nawet ci z uczestników którzy nie zakwalifikowali się do kolejnego etapu odczuli sympatię i aprobatę publiczności, a także usłyszeli kilka ciepłych słów od członków jury, którzy namawiali do dalszej pracy nad swoimi talentami i wytrwałości w dążeniu do urzeczywistnienia marzeń.
         Pisząc ten tekst celowo nie wymieniamy nikogo z uczestników, bo każdy z nich był wyjątkowy i dostarczył widzom zarówno wzruszeń jak i doskonałej rozrywki. Wszyscy którzy otrzymali trzy oceny pozytywne od jury będę prezentować swoje talenty po raz drugi w czasie finałowego Talenciaka. Wszyscy też będą mogli zaprezentować się na corocznym Pikniku Rodzinnym, a najlepsi wystąpią podczas obchodów Pięćdziesiątych Urodzin Czwórki, które będą miały miejsce w przyszłym roku szkolnym.
         Zarówno organizatorzy konkursu jak i Dyrekcja ZSP 4 obiecują, że dostarczą uczniom wiele jeszcze okazji do zaprezentowania swoich talentów. Pragniemy tez podziękować publiczności za wspaniałe przyjęcie wszystkich uczestników.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

iswinoujscie
eswinoujscie


Internetowy Teatr już po raz drugi w naszej szkole

         Dn. 19 kwietnia, dzięki bezpośredniej transmisji z Kieleckiego Teatru Tańca, 110 uczniów klas II i III miało możliwość po raz pierwszy obejrzeć balet. Wielu dzieciom bardzo podobał się spektakl.
         Niestety z przyczyn od nas niezależnych mieliśmy problemy techniczne i nie udało nam się obejrzeć drugiej części spektaklu, ponieważ w Świnoujściu była awaria prądu

K.Sz.
B.P.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.
Odwiedziny przedszkolaków

         Dn. 10.04. odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 1. Mali goście z zainteresowaniem zaglądali do sal lekcyjnych.
         Bardzo spodobała im się gra szóstoklasistek w "hokeja", a największą atrakcją okazał się "Radosny Kącik", w którym maluchy chętnie spędziły czas na beztroskiej zabawie.
         Zwiedzając szkołę, dzieci wysłuchały piosenki specjalnie przygotowanej dla nich przez starszych kolegów i koleżanki w świetlicy. W "0" rozwiązywały zagadki i słuchały piosenki w wykonaniu szkolnych rówieśników.
         Zajrzały również do czytelni, biblioteki, pracowni komputerowej, logopedycznej i terapeutycznej. Przyglądały się, jak uczniowie klas I - III pracują podczas lekcji. Przedszkolaki opuszczając naszą szkołę deklarowały, że już od września będą jej uczniami.

K. Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejNIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

         W niedzielę 7 kwietnia 2013r. obchodziliśmy święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu dzieci z grupy liturgicznej po Mszy świętej o godz. 13-tej przedstawiły MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY O MIŁOSIERDZIU BOŻYM na podstawie Dzienniczka Siostry Faustyny.
         „Dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia!” - mówił Jan Paweł II.- „Na wszystkich kontynentach z głębin ludzkiego cierpienia zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie. Tam, gdzie panuje nienawiść i chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć, potrzeba miłosiernej miłości Boga, w której świetle odsłania się niewypowiedziana wartość każdego ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
          Warto, abyśmy za przykładem świętej Faustyny często modlili się w taki sposób jak ona:
 Dopomóż mi do tego o Panie, aby moje oczy były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, abym upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich i przychodziła im z pomocą.
 Dopomóż mi, Panie, aby mój język był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.
 Dopomóż mi Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków.
 Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierne, bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim. Prawdziwe moje odpocznienie jest w usłużności bliźnim.
 Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpienia bliźnich.

B. B.


uroczystość uroczystość uroczystośćKliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka