Przedstawienie teatralne „Smerfy w szkole”

W dniu 20.05.2019 podczas Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego klas III uczniowie klasy 1b zaprezentowali inscenizację opartą na znanej wszystkim bajce - Smerfy. Główni bohaterowie spektaklu – Ważniak, Smerfetka, Laluś, Pracuś, Śpioch, Poeta, Mądrala, Łasuch, Osiłek, Maruda, Malarz, Zgrywus, Wierzbina i Gradobitka po raz pierwszy udali się do szkoły, w której nauczycielem był Papa Smerf. Nie zabrakło również Gargamela i jego wiernego kota Klakiera. Przedstawienie było energiczne, pełne humoru, a uczestnicy konkursu mogli aktywnie uczestniczyć podczas śpiewanych piosenek.

Uroczystość Uroczystość
Uroczystość

Co robiły dzieci z I C w Manufakturze Ekologicznej?
Same dobre rzeczy.

Uczniowie z klasy I C wzięli udział w „Kreatywnych warsztatach lodowych w Manufakturze Ekologicznej”. Wielbiciele lodów w specjalnych fartuchach i w czepkach na głowie uczestniczyli w pokazie robienia naturalnych lodów z niewielką ilością cukru, mleka oraz śmietanki. Już samo wejście na zaplecze lodziarni było dla dzieci nie lada atrakcją, gdzie czekała pani, która na co dzień zajmuje się produkcją lodów. Gotowe składniki na lody trafiły do maszyny, która mieszała i zamrażała. Przez kilka minut uczniowie z napięciem obserwowali, jak pracuje. Kiedy proces zamrażania zakończył się, lody zostały przełożone do specjalnego pojemnika. Dzieci same nakładały masę lodową do pojemniczków lub wafelków i ozdabiały według własnego pomysłu. Wizyta w lodziarni oraz samodzielne przygotowywanie lodowych deserów pozostawiła w pamięci uczniów niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości!

J.B.

foto J. B.