[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościDZIEŃ DZIADKÓW W "0"


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


BAL KARNAWAŁOWY GIMNAZJALISTÓW


bal bal bal
bal bal
bal bal bal
bal bal bal


BAL KARNAWAŁOWY klas "0" - III


         Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Przekonały się o tym dzieci z naszej szkoły, które 28.01. bawiły się w pięknie przystrojonej sali, przy dźwiękach skocznej muzyki. Ogromną radość sprawiło im wcielenie się w różne postacie bajkowe. Każdy miał okazję przywdziać niezwykły strój i stać się księżniczką, piratem, piratką, muszkieterem, Pipi, kotkiem, biedronką, wróżką, czarownicą czy Indianinem.          Wspólna zabawa i taniec przy wesołych dźwiękach muzyki i to we wspaniałym towarzystwie, dostarczyły wszystkim wiele radości i mile spędzonych chwil. Podczas balu panowała niezwykła atmosfera, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego.
         Po szalonej zabawie w klasach czekały na dzieci pyszne słodkości i napoje chłodzące przygotowane przez troskliwych Rodziców i wychowawców.

KSz

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Kolędy naszych dziadków i pradziadków

         Kolędy naszych dziadków i pradziadków to program poetycki, który przygotowała w ramach "Spotkań z poezją religijną" młodzież z naszego gimnazjum. Teksty prezentowanych kolęd powstały nawet 300 lat temu. Z pewnością znali i śpiewali je pradziadkowie i dziadkowie uczniów, którzy w niedzielny wieczór przedstawiali w kościele pw. Bł. Michała Kozala.
         Dbałość o kontynuowanie tradycji, obcowanie z pięknem języka polskiego i ciekawa interpretacja dawno zapomnianych lub zupełnie nieznanych tekstów kolęd to prezent młodych ludzi dla wszystkich mieszkańców miasta, a zwłaszcza dla babć i dziadków, których święto obchodziliśmy pod koniec tygodnia.

I. Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Dzień Babci i Dziadka w kl. II d

         Dnia 19 stycznia klasa II d przygotowała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki. Po programie artystycznym wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
         Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

W.O.

Dzień Dziadków Dzień Dziadków Dzień Dziadków Dzień Dziadków Dzień Dziadków Dzień Dziadków

"CUKIERKI"

         Cukierki, Czarodziej Sopuch , podstępny Szczurek i mądra kucharka, a właściwie Czarodziejka Ognia Kuchennego, panie woźne i pokrzywdzone dzieci - to bohaterowie spotkania profilaktycznego dla klas "0" - III w ZSP nr 4, które odbyło 12 stycznia br.
         Od trzech lat działa prężnie w naszej szkole grupa liderów młodzieżowych, która w najróżniejszy sposób stara się dotrzeć do swoich kolegów i tych równych wiekiem, i tych młodszych, i tych zupełnie małych ze swoim przesłaniem.
         Tylko człowiek wolny od wszelkich nałogów może być naprawdę szczęśliwy! Narkotyk niszczy wszystko: zdrowie, przyjaźń, możliwość realizowania marzeń, w końcu zabija!          Spektakl „CUKIERKI” adresowany do tych najmłodszych to kolejna akcja gimnazjalistów w uświadamianiu maluszków, że ładnie wyglądający pan, który przed szkołą częstuje dzieci cukierkami tak naprawdę może być „złym Czarodziejem”, który potrzebuje niewolników nałogu, że ładnie wyglądający cukiereczek może być trucizną. Koledzy - aktorzy pokazali również dzieciom jak można temu zaradzić. A jak reagowali na to uczniowie zobaczcie sami.

I. Sz., M.W.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


zaproszenie

Finał WOŚP w ZSP nr 4

         Nasza szkoła zakończyła tegoroczną orkiestrową zbiórkę. Już od początku grudnia zbieraliśmy fundusze z przeznaczeniem na leczenie najmłodszych pacjentów. Zorganizowaliśmy dziesięć różnorodnych przedsięwzięć w czasie, których świetnie bawiliśmy się. Okazało się, że w naszej szkole uczą się dzieci o wielkich i szczerych sercach – jest to zasługą ich niesamowicie hojnych rodziców. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli szkolne akcje.
          Po raz kolejny udało nam się pobić rekord szkoły, zebraliśmy kwotę 3547,30 zł. Cieszymy się ze swojej pracy, jesteśmy usatysfakcjonowani z wyników i czekamy na następny finał.

OrganizatorkiKONCERT SZKOLNY w MDK-u dla WOŚP

         Dnia 10 stycznia 2010 roku uczennice naszej szkoły brały udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Koncert szkolny” odbył się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Wystąpiła solistka Kamila Słupińska z klasy 4c oraz zespół fletowy, który wykonał dwa utwory - „Żabka” i „Grozik”.
         W zespole wystąpiły uczennice z klasy 3b - Patrycja Foldyna, Julia Czajkowska, Katarzyna Czerec i Katarzyna Kozłowska.

Opiekun - I. Mrula


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

JASEŁKA

„ Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku...

Niebo- Ziemi, Niebu - Ziemia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia ...”.

         Dnia 10 stycznia 2010 roku, w niedzielę Chrztu Pańskiego, na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, dzieci z grupy liturgicznej przedstawiły Jasełka o Bożym Narodzeniu. Przedstawienie odbyło się po zakończonej Mszy świętej o godzinie 13.00. Podczas przedstawienia nie zabrakło życzeń dla wszystkich zgromadzonych w kościele.
         Mali aktorzy po wielu dniach nauki i prób przedstawili widowisko na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, recytacji oraz dobrze wyreżyserowanej gry aktorskiej.
         Widowisko opisujące narodziny Zbawiciela zostało bardzo ciepło odebrane przez zgromadzonych wiernych i nagrodzone na koniec długimi i głośnymi brawami.
         Szczególne podziękowania należą się kochanym rodzicom, za piękne stroje i okazaną pomoc w przygotowaniu Jasełek. Bez Was i Waszych pociech nie byłoby tych wspaniale przeżytych chwil.
         Niech dobry Bóg wynagrodzi Wasz trud i starania, aby Wasze pociechy wzrastały w miłości i łasce u Boga. To będzie dla Was największa zapłata.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Koncert życzeń i loteria fantowa dla WOŚP

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


WOŚP zagrała po raz kolejny w naszej szkole dla najmłodszych

      W środę 6 stycznia w dużej sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka dla uczniów z klas 0-III. Wstęp gwarantowało serduszko WOŚP, które można było nabyć po 2 zł przy wejściu do kolorowo udekorowanej sali. Licznie zgromadzeni uczniowie z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie zabawy. Najmłodszym dzieciom towarzystwa dotrzymali rodzice. Trzeba przyznać, że wszyscy wesoło i przyjemnie spędzili czas, ale przede wszystkim wsparli fundusz WOŚP kupując bilet wstępu. Łączna suma uzyskanych pieniędzy wynosi 350 zł. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w zabawie i okazaną hojność.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił
udzielać pierwszej pomocy, ocalić by można milion ludzi rocznie.
Dzieciaki w „Czwórce” ratują i uczą ratować

      Już drugi rok z rzędu w naszej szkole realizowany jest program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Ratujemy i uczymy ratować". Podstawowe zasady ratownictwa najpierw opanowały nauczycielki, by teraz przekazywać swą wiedzę najmłodszym uczniom z klas I-III.
      - Najważniejsze to nie tracić głowy. Tylko dzięki zachowaniu spokoju i opanowaniu można przystąpić do racjonalnych działań – tłumaczy jedna z organizatorek akcji. By z problemem udzielania pierwszej pomocy oswoić dzieci, zorganizowałyśmy warsztaty. Doktor Kręciołek – bohater prezentowanego uczniom filmu edukacyjnego objaśnił kolejne etapy działania, my - nauczycielki odegrałyśmy humorystyczne scenki. Były zajęcia praktyczne utrwalające kolejne etapy postępowania, między innymi układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej czy ćwiczenia resuscytacji wykonywane na fantomach podarowanych przez WOŚP.
      Dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały certyfikaty z zakresu ratownictwa. Warto dodać, że akcja się rozrasta. Cyklem szkolenia objęci zostaną tegoroczni wszyscy pierwszoklasiści oraz uczniowie klas V i VI, zaś ci, którzy korzystali z zajęć w ubiegłym roku, będą mogli wziąć udział w warsztatach utrwalających nabyte umiejętności.
      - Przecież właśnie o to chodzi, by wiedzieć, jak sprawnie działać widząc osobę poszkodowaną. Im więcej z nas pozna techniki udzielania pomocy, tym większe są szanse na uratowanie czyjegoś życia.

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka