[Rozmiar: 72374 bajtów]
Klub Kubusia Puchatka


Ważne linki:
Pomóż Kamilowinasza szkołaROK SZKOLNY 2013/2014

PIERWSZOKLASIŚCI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

          Realizując Program „Bezpieczny Puchatek” wszystkie pierwszaki naszej szkoły odwiedziły Miejską Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej.
         Uczniowie uczestniczyli w pokazach wozów strażackich i sprzętu strażackiego. Mieli okazje zobaczyć strój strażaka, osobiście trzymać i założyć prawdziwy strażacki hełm, usiąść w kabinie wozu strażackiego. Dowiedzieli się jaka jest rola strażaków dla mieszkańców naszego miasta. W trakcie wizyty ogłoszono ćwiczebny alarm i dzieci obserwowały zjazd strażaków po rurze.
         Uczniowie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem i bogatym programem zorganizowanym przez naszych strażaków. Dzieci były bardzo zadowolone. Podziękowały serdecznym uśmiechem i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i rysunki.

Wychowawczynie klas IKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
ROK SZKOLNY 2012/2013

PODSUMOWANIE PROGRAMU
"KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

         We wtorek 18 czerwca 2013r. odbyło się ostatnie spotkanie dzieci z klas pierwszych, w związku z zakończeniem realizacji Programu Edukacyjnego ,,Klub Bezpiecznego Puchatka”. Podczas Quizu o tematyce ,,Jak zachować bezpieczeństwo w domu, w szkole i na ulicy” uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Rozpoznawali niektóre znaki drogowe i rozwiązywali zagadki. Uczestnicy spotkania otrzymali dyplomy i słodycze. Zostały również nagrodzone, konkursowe prace plastyczne o tematyce dotyczącej realizacji programu. Wyróżniono prace:
Anastazji Jurewicz z klasy I "a"
Kewina Kurzyka z klasy I "b"
Aleksandry Bruckiej z klasy I "c"
         Obszerna wiedza i umiejętności zdobyte podczas spotkań z przedstawicielami straży granicznej i pożarnej, z policjantką, pielęgniarką oraz instruktorkami Programu ,,Ratujemy i uczymy ratować”, pomogą uczniom unikać niebezpieczeństw oraz właściwie radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Wychowawczynie klas IKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
PIERWSZAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

         Kontynuując Program "Bezpieczny Puchatek" klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziły Miejską Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem i bogatym programem zorganizowanym przez naszych strażaków. Uczestniczyli w pokazach wozów strażackich i sprzętu strażackiego. Miały możliwość usiąść w kabinie wozu strażackiego. Uczniowie obejrzeli również mundury strażackie i ekwipunek osobisty strażaka. Mieli okazję osobiście trzymać w rękach prawdziwy wąż strażacki z prądnicą i polewać z niego wodą. Najbardziej cieszyły się z tego, że każde z nich mogło założyć prawdziwy strażacki hełm. W trakcie wizyty ogłoszono ćwiczebny alarm i dzieci obserwowały zjazd strażaków po rurze. Dzieci były zadowolone z wizyty. Podziękowały strażakom wręczając im laurki i rysunki oraz symboliczny upominek.

Wychowawczynie klas IKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Pierwszoklasiści gościli przedstawicielkę
KOMENDY MIEJSKIEJ W ŚWINOUJŚCIU

         W dniu 08.05.2013r. uczniów pierwszych klas naszej szkoły, odwiedziła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu - Pani Beata Olszewska, w związku z realizacją programu edukacyjnego "Bezpieczny Puchatek". Celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat bezpieczeństwa: w drodze do szkoły, w szkole, w domu oraz w czasie zabawy. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia, z którymi mogą się spotkać i udzieliła im praktycznych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Uświadomiła dzieciom skutki niebezpiecznego zachowania oraz zwróciła uwagę na to jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak postępować w razie ich zaistnienia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchali Pani Policjantki, zadawali dużo pytań oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ich pytania dotyczyły również specyfiki pracy policjantów. Wiedza przekazana przez Panią Policjantkę na pewno długo zostanie w pamięci dzieci, a dobre rady wykorzystają w życiu codziennym. Policjantka przekazała dla dzieci płytę z filmem edukacyjnym oraz plakaty które będą przypominały o miłym, wspólnym spotkaniu.

I.A.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
SPOTKANIE PIERWSZAKÓW ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ

         W dniu 07.05.2013r., w związku z przeprowadzanym w pierwszych klasach, Programem "Bezpieczny Puchatek", pierwszaków odwiedzili przedstawiciele Straży Granicznej. Panowie przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat "Jak zachować się, gdy zaatakuje agresywny pies". Uczniowie dowiedzieli się o postawie obronnej tzw. "na żółwika" i przećwiczyli ją. Zostali również poinformowani, czego należy wystrzegać się i jak zachować , podczas spotkania z nieznanym psem. Najwięcej radości i wiele emocji sprawiła dzieciom możliwość pogłaskania, specjalnie szkolonego psa. Wizyta przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

I.A.Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna
ROK SZKOLNY 2011/2012


Podsumowanie programu
„Klub Bezpiecznego Puchatka”

         W piątek 15 czerwca 2012r. odbyło się ostatnie spotkanie, kończące realizację programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka” w klasach pierwszych. Podczas quizu tematycznego uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat tego jak unikać niebezpieczeństw na ulicy, w szkole i w domu. Wspólna zabawa oraz piosenka wprowadziły pierwszaków w dobry nastrój. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz nagrody za konkursowe prace plastyczne tematycznie związane z realizowanym programem.

Wyróżniono prace:
K. Wieliczko - z klasy 1a
P. Nowojczyk - z klasy 1b
P. Chojnowskiej - z klasy 1c
Z. Kołodziej - z klasy 1d

         Realizatorzy programu mają nadzieję, iż wiedza i umiejętności zdobyte podczas spotkań z przedstawicielami straży pożarnej i granicznej, policjantką, pielęgniarką oraz instruktorkami programu „Ratujemy i uczymy ratować” pozwolą uczniom właściwie poradzić sobie w trudnych sytuacjach i pomogą uniknąć niebezpieczeństw także w czasie wakacji.

Koordynator

klub
       
klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub


Gościmy przedstawiciela Straży Pożarnej

         W dniu 15 marca 2012 roku gość ze Straży Pożarnej w Świnoujściu - p. Jacek Nowak odwiedził pierwszoklasistów z naszej szkoły w związku z realizacją programu edukacyjnego „Bezpieczny Puchatek”.
         Celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat tego, czym jest pożar i co go powoduje. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sposobami postępowania w przypadku powstawania pożaru w domu i w szkole. Słuchały o tzw. „trójkącie pożarniczym” oraz miały okazję do utrwalenia numerów alarmowych w przypadku zagrożenia pożarem. Spotkanie miało również na celu przedstawienie wzorców bezpiecznego spędzania czasu wolnego i zwrócenie uwagi na prawidłowe powiadamianie służb ratunkowych w przypadku zagrożenia. Dzieci zadawały rozmaite pytania poznając specyfikę pracy strażaków. Z zainteresowaniem słuchały odpowiedzi nawet na takie pytania jak np.: Ile waży wóz strażacki?, Jakie rodzaje wozów strażackich posiada świnoujska Straż Pożarna? Ile metrów ma najdłuższa drabina w wozie strażackim?. Cenna wiedza przekazana przez specjalistę strażaka zostanie w umysłach dzieci na długi czas, a przestrogi i dobre rady być może zostaną wykorzystane w życiu codziennym.

Wychowawczynie klas pierwszych

klub
       
klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub


Jak się bawić?

         08.02.2012 r. odbyło się nasze kolejne spotkanie w Klubie Bezpiecznego Puchatka. Gościliśmy szkolną pielęgniarkę panią Iwonę Jackowską. Wspólnie obejrzeliśmy zabawny i pouczający film pt. "Jak się bawić". Pani pielęgniarka wyjaśniła nam czym mogą się skończyć nieprzemyślane zabawy. Dowiedzieliśmy się jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nieumiejętne korzystanie z urządzeń elektrycznych oraz nieodpowiedzialny kontakt ze środkami chemicznymi.
         Podobała nam się piosenka, którą śpiewaliśmy wspólnie z bohaterami filmu. Dzięki niej mogliśmy przypomnieć sobie co robić w trudnych sytuacjach i utrwalić ważne numery telefoniczne (pogotowie, policja oraz straż pożarna).
         Wiemy, że ich znajomość bywa niezbędna podczas zaistnienia groźnych i niebezpiecznych wydarzeń.
         Pani pielęgniarka podarowała nam płytę z podobnymi piosenkami do słuchania podczas zajęć.

Koordynator

klub
       
klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub


PIERWSZOKLASIŚCI W KLUBIE BEZPIECZNEGO PUCHATKA

         Wspólnie z uczniami klas pierwszych przystąpiliśmy do realizacji programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka” przygotowanego przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz firmę Maspex. Realizując treści programowe, pomożemy dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły i w szkole. Dzięki praktycznym wskazówkom pierwszoklasiści będą rozpoznawać zagrożenia oraz nauczą się, jak bezpiecznie uczyć się i bawić. Realizując treści programu Klubu Bezpiecznego Puchatka zwrócimy uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadomimy skutki niebezpiecznych zachowań w domu, w szkole i poza nią. Zależy nam, aby uświadomić dzieciom rozmaite niebezpieczeństwa oraz nauczyć ich, jak ich uniknąć i jak postępować w razie ich zaistnienia.
         Dzieci z klas pierwszych wzięły udział w spotkaniu Klubu Bezpiecznego Puchatka, które miało miejsce w piątek – 9 grudnia na sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Państwowej Straży Granicznej – pan Tomasz Makowski i pan Michał Kowalski. Spotkanie było na tyle ciekawe, ponieważ gościom towarzyszyły dwa urocze psy do zadań specjalnych - „Dekster” i „ Esko”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o zadaniach, jakie wykonują psy, postępowaniu z psami, o bezpieczeństwie kontaktów z nimi, o odpowiedzialności za nie. Poznały, w jaki sposób reagować w sytuacji, kiedy zaatakuje ich pies. Ciekawym punktem spotkania był pokaz umiejętności psów i ich tresura. Dzieci miały możliwość pogłaskania zwierzaków i zadawania pytań. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Organizatorem spotkania był pan Andrzej Seroczyński, któremu składamy serdeczne podziękowania.

Wychowawczynie klas pierwszych

klub
       
klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub klub


„Klub Bezpiecznego Puchatka”

         W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Jest to już trzecia jego edycja. Honorowy patronat nad programem sprawuje Komenda Główna Policji i Kuratoria Oświaty. Organizatorami są: firma Maspex i marka Puchatek wspólnie z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz nauczycielami. Przedsięwzięcie ma na celu edukację dzieci w zakresie bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu.
         Realizując program pierwszaki będą: uczestniczyć w zajęciach oraz spotkaniach, które pozwolą im poznać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, wskażą niebezpieczeństwa na jakie narażony może być uczeń w drodze do szkoły, na jej terenie, czy w domu oraz przybliżą sposoby właściwego zachowania się i umiejętnej reakcji na zaistniałe zagrożenia.
         Uczniowie klas pierwszych wezmą także udział w szkoleniu „Ratujemy i uczymy ratować” - dotyczącym udzielania pierwszej pomocy, quizie tematycznym oraz konkursie plastycznym na temat „Jestem bezpieczny na ulicy, w szkole, w domu”. Program realizowany będzie w ciągu roku szkolnego, na jego zakończenie uczniowie otrzymają Dyplomy Klubu Bezpiecznego Puchatka oraz książeczki „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Zawarte w nich materiały m.in. zadania, łamigłówki, opowiadanie - w ciekawy i zabawowy sposób utrwalą uczniom niezwykle ważną tematykę bezpieczeństwa.
         Do realizacji programu zaproszeni zostaną także rodzice uczniów klas pierwszych, otrzymają oni broszury informacyjne by wspólnie z nauczycielami uświadamiać dzieciom niebezpieczeństwa, sposoby ich unikania oraz postępowania w razie ich zaistnienia. Organizatorzy projektu oraz wdrażający go wspólnie z uczniami nauczyciele wyrażają przekonanie, iż realizacja jego celów i zadań wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Szczegóły dotyczące programu, bieżące informacje na temat jego realizacji dostępne będą na stronie naszej szkoły.
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka