[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościDzień Chłopaka w Vc

         Dnia 30.09.13r. w szkole nr 4, w klasie 5c odbyła się impreza z okazji dnia chłopaka. Humor dopisał wszystkim. Uczniowie śmiali się i dobrze bawili. Chłopakom szczególnie spodobała się zabawa w robienie dziewczynom makijażu. Wszyscy śmiali się z wymyślnie pomalowanych twarzy. Zabawa się udała.

M.N.


uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

Wycieczka integracyjna do leśniczówki

         30 września uczniowie z klasy 1b mieli wyjątkowe szczęście. Po tygodniowej chlapie wróciła piękna jesienna pogoda. Najpierw przejażdżka miejskim autobusem. Potem spacer lasem i zapach skwierczącego ogniska. Na miejscu czekał pan leśniczy i rodzice. Dzieci przywitały się a następnie z zainteresowaniem wysłuchały ciekach opowieści leśniczego. Piękna pogoda zachęcała do wspólnych zabaw i pieczenia kiełbasek. Pan leśniczy przygotował dla wszystkich niespodzianki – książeczki edukacyjne o lesie oraz plakaty do klasy. Gdy spotkanie dobiegało końca dzieci uporządkowały polankę. Do szkoły wróciły zadowolone, zrelaksowane z pełnymi kieszeniami kasztanów.

R. K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Pieczonego Ziemniaka w klasie 5a


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach"

          20 września uczniowie klas Ib, IIa i IIIa obejrzeli kolejny spektakl emitowany przez Telewizję Polską drogą internetową bezpośrednio z budynku wrocławskiego radia. Tym razem była to "Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach".
          Tytułowy Janek, przy pomocy czarodziejskiej sowy i dziewczyny o imieniu Kasia, uczy się, przedsiębiorczości. Dzięki swojej pracowitości i wytrwałości w działaniu ratuje dorobek rodziny przed ruiną zdobywając tym samym uznanie braci i ojca.
          Spektakl był ciekawą formą przekazania najmłodszym widzom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i zasad podejmowania świadomych decyzji konsumenckich. Ostrzegał również przed zagrożeniami utraty pieniędzy czyhającymi w codziennym życiu: nieprzeczytane umowy, kredyty zaciągnięte bez zastanowienia, podatność na manipulację i ślepa ufność w obietnice ludzi.
         Spektakl był bardzo pouczający, dzieci dowiedziały się, że tylko dzięki uczciwej pracy można osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

K. Sz.
B. P.


teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.


"Jaś i Małgosia"

         12 września, uczniowie klas trzecich obejrzeli bezpośrednią transmisję przedstawienia pt. „Jaś i Małgosia” wg tekstu Jana Brzechwy z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
         Ten spektakl zainaugurował nowy sezon Internetowego Teatru TVP dla szkół.
         Mimo, że historia rodzeństwa jest wszystkim doskonale znana, to przedstawienie robiło wrażenie. Piękna i kolorowa scenografia przeniosła dzieci w bajkowy świat. Bohaterowie baśni zmienili swoje ludzkie postaci w instrumenty. Jaś był trąbą, Małgosia fletem, mama wiolonczelą, a tata kontrabasem. Widzowie zachęcani byli przez aktorów do wspólnej zabawy.
         Mamy nadzieję, że taka forma spotkań z teatrem będzie u nas gościć przez cały rok.

K. Sz.
B. P.


teatr teatr teatr

foto K.Sz.

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka