Dzień Chłopaka w Vc

Dnia 30.09.13r. w szkole nr 4, w klasie 5c odbyła się impreza z okazji dnia chłopaka. Humor dopisał wszystkim. Uczniowie śmiali się i dobrze bawili. Chłopakom szczególnie spodobała się zabawa w robienie dziewczynom makijażu. Wszyscy śmiali się z wymyślnie pomalowanych twarzy. Zabawa się udała.

M.N.

uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość uroczystość

Wycieczka integracyjna do leśniczówki

30 września uczniowie z klasy 1b mieli wyjątkowe szczęście. Po tygodniowej chlapie wróciła piękna jesienna pogoda. Najpierw przejażdżka miejskim autobusem. Potem spacer lasem i zapach skwierczącego ogniska. Na miejscu czekał pan leśniczy i rodzice. Dzieci przywitały się a następnie z zainteresowaniem wysłuchały ciekach opowieści leśniczego. Piękna pogoda zachęcała do wspólnych zabaw i pieczenia kiełbasek. Pan leśniczy przygotował dla wszystkich niespodzianki – książeczki edukacyjne o lesie oraz plakaty do klasy. Gdy spotkanie dobiegało końca dzieci uporządkowały polankę. Do szkoły wróciły zadowolone, zrelaksowane z pełnymi kieszeniami kasztanów.

R. K.

Dzień Pieczonego Ziemniaka w klasie 5a

"Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach"

20 września uczniowie klas Ib, IIa i IIIa obejrzeli kolejny spektakl emitowany przez Telewizję Polską drogą internetową bezpośrednio z budynku wrocławskiego radia. Tym razem była to "Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach".
          Tytułowy Janek, przy pomocy czarodziejskiej sowy i dziewczyny o imieniu Kasia, uczy się, przedsiębiorczości. Dzięki swojej pracowitości i wytrwałości w działaniu ratuje dorobek rodziny przed ruiną zdobywając tym samym uznanie braci i ojca.
          Spektakl był ciekawą formą przekazania najmłodszym widzom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii i zasad podejmowania świadomych decyzji konsumenckich. Ostrzegał również przed zagrożeniami utraty pieniędzy czyhającymi w codziennym życiu: nieprzeczytane umowy, kredyty zaciągnięte bez zastanowienia, podatność na manipulację i ślepa ufność w obietnice ludzi.
         Spektakl był bardzo pouczający, dzieci dowiedziały się, że tylko dzięki uczciwej pracy można osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

K. Sz.
B. P.

teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr teatr

foto K.Sz.

"Jaś i Małgosia"

12 września, uczniowie klas trzecich obejrzeli bezpośrednią transmisję przedstawienia pt. „Jaś i Małgosia” wg tekstu Jana Brzechwy z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
         Ten spektakl zainaugurował nowy sezon Internetowego Teatru TVP dla szkół.
         Mimo, że historia rodzeństwa jest wszystkim doskonale znana, to przedstawienie robiło wrażenie. Piękna i kolorowa scenografia przeniosła dzieci w bajkowy świat. Bohaterowie baśni zmienili swoje ludzkie postaci w instrumenty. Jaś był trąbą, Małgosia fletem, mama wiolonczelą, a tata kontrabasem. Widzowie zachęcani byli przez aktorów do wspólnej zabawy.
         Mamy nadzieję, że taka forma spotkań z teatrem będzie u nas gościć przez cały rok.

K. Sz.
B. P.