[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności

DZIEŃ MAMY W GRUPIE "0"

      W dniu 28.05.2010r. zaprosiliśmy do naszej szkoły nasze kochane Mamy z okazji Ich Święta. Przedstawiliśmy inscenizację i zaśpiewaliśmy piosenki o mamusiach, zatańczyliśmy "Taniec Indiański", "Kujawiaka" i "Krakowiaka". Złożyliśmy Mamusiom życzenia oraz wręczyliśmy samodzielnie wykonane niespodzianki - prezenty. A później zasiedliśmy wspólnie do słodkiego poczęstunku.

I.A.


mama mama mama mama mama


Błękitny Patrol

      Uczniowie klasy I gimnazjum 27 maja w GP 2 wzięli udział w profilaktyczno - edukacyjnej akcji "Błękitny Patrol", która realizowana jest przez Zachodniopomorskie WOPR pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i we współpracy z Biurem Spraw Obronnych Urzędu Marszałkowskiego. Zajęcia prowadzili pracownicy WOPR ze Świnoujścia.
      Uczniowie podczas tego spotkania zdobywali praktyczne umiejętności dotyczące: - zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą; - podstawowych technik ratowniczych; - udzielania pierwszej pomocy w tym resuscytacji krążeniowo - oddechowej na fantomach; - charakterystyki pracy ratownika, połączonej z promocją WOPR.       Celem akcji jest uświadomienie młodzieży, jak niewiele potrzeba, aby uratować ludzkie życie, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz, jakie korzyści mogą osiągnąć wstępując do grona Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.       Uczniowie klasy I gim. wezmą w czerwcu udział w miejskim finale piątej edycji akcji "Błękitny patrol".

Trzymamy kciuki
M.Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień patrona w klasach gimnazjalnych

      Dnia 17 maja br. uczniowie klas gimnazjalnych z okazji Dnia Patrona kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza udali się do portu Marynarki Wojennej, 8 Flotylli Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego w Świnoujściu. W porcie zwiedzili okręt transportowo-minowy ORP „Lublin” oraz trałowiec ORP „Bukowo”. Uczniowie zostali oprowadzeni po obydwu okrętach i zwiedzili na nich wszystko – od głównego stanowiska dowodzenia po siłownię okrętu. Przewodnikami wycieczki byli żołnierze zawodowi, którzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o przeznaczeniu i zadaniach stawianych przed tymi jednostkami.

M.Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


IV MAGICZNY PIKNIK RODZINNY
zobaczcie sami, jak było

     Dyrektorka pożartą Babcią, matematyczka Czerwonym Kapturkiem, anglistka gajowym, co poskromił wilka! W tak nietypowych rolach można było zobaczyć nauczycieli „Czwórki”. Na zorganizowanym po raz czwarty Pikniku Rodzinnym „Czwórki” jedną z atrakcji była inscenizacja baśni „Czerwony Kapturek” przygotowana dla wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków szkoły licznie przybyłych na sobotnią integracyjna zabawę.
     Za symboliczna złotówkę można było skorzystać z przejażdżki quadem straży granicznej, wzmocnić formę podczas treningu na rowerkach i stepach prowadzonego przez trenerki fitness z klubu sportowego Gerda Boesta, poćwiczyć celność rzutami do tarczy i grą paintball, dowieść sprawności ciała uczestnicząc w wielu konkurencjach sportowych. Dla mniej aktywnych przygotowano pokazy tańca, taekwondo, umiejętności psów pograniczników a nawet magii! Na wielkiej aukcji „Kupić nie kupić pohandlować warto” do wylicytowania była piłka z autografami piłkarzy Floty i karnety do fitness klubu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Na wielkiej rodzinnej imprezie nie mogło zabraknąć czegoś dla podniebienia: szkolny bigos, grochówa, dania z grilla, galaretki, ciasta i wata cukrowa szły jak świeże bułeczki. A jeśli o bułeczkach mowa..., na pikniku można było skosztować fisch brotchen – pysznych bułek ze śledziem będących specjalnością niemieckiej kuchni. Na Piknik „Czwórki” przywieźli je ze sobą pracownicy ogrodu botanicznego w Mellenthin .
     Tylu gości „Czwórka” jeszcze nie miała! Piękna pogoda, zamówiona przez organizatorów na ten dzień, sprzyjała zabawie. Dzięki hojności przyjaciół szkoły na zbiórce pieniędzy towarzyszącej Piknikowi padł rekord! Niemal 8 tys złotych zasili szkolną kasę. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli bawić się z nami. Bez Was, tej imprezy by nie było!

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


więcej ...
Dzieci z grupy 0a i kl.Ia na wycieczce u Strażaków
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejlop

„Czwórka” zaprasza na huczną zabawę!
Czwarty Piknik Rodzinny już 29 maja.

     Po raz kolejny społeczność szkolna, rodzice i sympatycy „Czwórki” bawić się będą podczas magicznego pikniku na boisku szkolnym. Czterogodzinna zabawa rozpocznie się o godzinie 10. Organizatorzy zaplanowali między innymi biesiadne piosenki, karaoke, koncert życzeń, pokazy magii na wesoło. Dla miłośników sportu: pokazy walk karate, przeciąganie liny, Paintball, a nawet ścieżka zdrowia i sprawności. Odbędzie się także loteria fantowa i aukcja prac plastycznych wykonanych przez uczniów „Czwórki”. Zapachy dań przygotowywanych na grillu wzbudzą apetyt na szkolny bigos, grochówę, pieczone ziemniaki i ciasta, pod którymi uginały się będą stoły gastronomicznych stoisk. Pomiar ciśnienia krwi, porady medyczne obok punktów malowania twarzy i szalonych fryzjerów będą na wyciągnięcie ręki. A to wszystko za symboliczną złotówkę. Impreza jest otwarta dla wszystkich.

Bądźcie tam z nami!!!

Kliknij na komputer aby pobrać harmonogram pikniku


4B i 4C na basenie
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Unii Europejskiej klas 0-III
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


3b w Międzyzdrojach

      13 maja wybraliśmy się pociągiem do Międzyzdrojów. Najpierw w kinie "Eva" obejrzeliśmy film "Planeta 51". Potem uczestniczyliśmy w interaktywnej wystawie "Eureka- cuda nauki i techniki". Przekonaliśmy się jak fascynujące są proste zjawiska otaczającego świata. Następnie podziwialiśmy widoki z molo, spacerowaliśmy Aleją Gwiazd, oglądając a nawet "mierząc"odciski dłoni sławnych ludzi. Pobyt w Międzyzdrojach zakończyliśmy na rewelacyjnym placu zabaw. To była super wycieczka!

B.P.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Patrona w 0-III
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Dzień Patrona
Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


"ZIELONA WYSPA BANANA"
Trzeciaki przedszkolakom

      Uczniowie z klasy III a i III c rzetelnie przygotowywali się do udziału w przedstawieniu teatralnym. Pod kierunkiem swoich wychowawców systematycznie spotykali się na próbach doskonaląc swoje umiejętności aktorskie. W efekcie zorganizowali krótkie przedstawienie pod tytułem „Zielona wyspa banana”. Oprócz dyrekcji szkoły spektakl oglądała wyjątkowa publiczność. Mieliśmy zaszczyt gościć sześciolatki wraz z wychowawcami z Przedszkola nr 1 i nr 11 oraz te, które uczą się w naszej szkole. Piękna dekoracja, oprawa muzyczna i stroje aktorów oddały w pełni klimat wystawianej sztuce. Najmłodsi widzowie okazali się najlepszymi krytykami teatralnymi. Oglądali przedstawienie z wielkim zapałem, ciekawością i uśmiechem na twarzy. Nagrodzili aktorów podwójnymi brawami i wręczyli cukierki. Na koniec odbyło się wspólne degustowanie bananów. Radości nie było końca! Zobaczcie sami.

E.G.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka