Grudzień 2012

"Opowieść Wigilijna"

Kolędnicy

WOŚP - ŚWIĄTECZNY KIERMASZ CIAST

W środę 19 grudnia, tradycyjnie odbył się w naszej szkole Kiermasz Ciast, w trakcie którego zbieraliśmy pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do akcji przyłączyli się rodzice, babcie i dziadkowie uczniów klas 0 -3. Upiekli wspaniałe i pachnące ciasta . Nie zabrakło również przepysznych galaretek z bitą śmietaną i innych łakoci. Za symboliczną kwotę można było kupić wybraną przez siebie porcję słodkości. Wszystko było bardzo smaczne i szybko się sprzedało.
          Dochód ze sprzedaży ciast zasili konto WOŚP. Łącznie zebraliśmy aż 1051zł 81gr.
          Bardzo dziękujemy tym, którzy wspomogli tę piękną akcję, a przede wszystkim rodzicom, którzy przygotowali ciasta, oraz tym, którzy je kupowali wspierając tym samym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kolejny raz mogliśmy się przekonać, że mamy wielkie serca i potrafimy dzielić się z innymi.

Organizatorki

Świetlicowe Kolędowanie

„Wśród nocnej ciszy…” rozchodzą się głosy uczestników Świetlicowego Kolędowania. Środa 12.12. 2012 roku to wyjątkowy dzień nie tylko ze względu na nietypową datę, ale również świąteczny nastrój panujący w świetlicy szkolnej ZSP 4 w Świnoujściu. Stworzyli go uczniowie wraz z rodzicami. Choć zaczęło się bardzo uroczyście – wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie fletu, skrzypiec, gitary i pianina, później zapanował rodzinny, ciepły nastrój. Zapach, upieczonych wcześniej przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli, pierników zachęcał do ich skosztowania a kolorowe lukry i posypki nastroiły do ozdabiania wypieków. Innych z kolei przyciągnął aromat pomarańczy i goździków. Oni wykonali ozdoby na świąteczne stoły. Ci, którzy od gastronomii woleli doznania artystyczne, mogli się spełnić przy zdobieniu świątecznych, choinek lub malowaniu czy wyklejaniu styropianowych bombek. Uczennica Marysia zagrała kolędę na klarnecie. Rodzice w podzięce przygotowali niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku.
         Śmiech i zachwyt w oczach zarówno dzieci jak i rodziców podczas oglądania wszystkich małych arcydzieł był ukoronowaniem i największą nagrodą a jednocześnie podziękowaniem dla organizatorek: Justyna Kościółek-Bieniasz, Karolina Michałowska, Beata Lubosz.
         Takie imprezy integrują środowisko i na długo zapadają w pamięci wszystkim.

Beata Lubosz

kolędy kolędy kolędy kolędy kolędy kolędy kolędy

www.iswinoujscie.pl

JUŻ SŁYCHAĆ DŹWIĘKI WOŚP!

2 grudnia 2012r. nastąpiła w naszej szkole inauguracja działań na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już od kilku dni w klasach 0-III trwały przygotowania do tego dnia. Dzieci wraz z wychowawczyniami i przy pomocy rodziców przygotowywały przepiękne ozdoby choinkowe i upominki bożonarodzeniowe. W dniu 12.XII wytwory ich pracy można było nabyć podczas świątecznego kiermaszu. Stoisko było oblegane przez kupujących już od samego rana. Każdy chciał nabyć wytworzoną przez siebie ozdobę, bądź upominek i jednocześnie zasilić konto WOŚP oraz otrzymać pamiątkę - serduszko Orkiestry.
         Po dzisiejszym dniu można stwierdzić, że na "naszych" rodziców i dzieci zawsze można liczyć. Dzięki ogromnemu sercu wszystkich kupujących zebraliśmy kwotę 934zł, która zasili skarbonkę naszej szkoły tradycyjnie przekazywanej w dniu finału do sztabu WOŚP.

Organizatorki

www.iswinoujscie.pl - FOTOGALERIA
WYSPIARZ NIEBIESKI

ŚWIĄTECZNY BERLIN