Strona główna

„ 25 finał łączy nas ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie. Ten nieprawdopodobnie piękny i radosny dzień czyni nas lepszymi dla siebie i dla innych”
Jerzy Owsiak

WOŚP w ZSP nr 4 w 2017r.

W niedzielę 15.01.2017r. odbył się 25. Finał WOŚP jednoczący Polaków w całej Polsce i na świecie. Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej „czwórki” również przygotowywali się do tego publicznego, bezinteresownego zrywu ludzi dobrego serca. W trakcie oczekiwania na finał na terenie naszej szkoły już w grudniu 2016r. zorganizowano dwa kiermasze bożonarodzeniowe, na które przygotowywane były ozdoby przez uczniów klas młodszych i starszych. Każdy – mały i duży – mógł znaleźć coś dla siebie.

W dniach 19 i 20 grudnia odbyły się uwielbiane przez ogromną rzeszę łasuchów kiermasze ciast i galaretek. Nie sposób było oprzeć się domowym rarytasom przygotowanym przez rodziców i najbliższych.

Uczniowie klas młodszych z niecierpliwością oczekiwali na tradycyjną dyskotekę noworoczną, która odbyła się 4 stycznia 2017r. Jak co roku uczniowie nie zawiedli i tłumnie zjawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

Nie mogło „nas” zabraknąć podczas finałowego koncertu zorganizowanego w MDK dla mieszkańców Świnoujścia i jego gości. Gimnazjaliści z klasy I „ Zgrana paczka z Czwórki” przedstawiła pantomimę pt.: „Tolerancja”. Ciekawa forma widowiska przyciągnęła uwagę widzów.

Wszystkie przedsięwzięcia organizowane były na rzecz fundacji WOŚP. Zebraliśmy łącznie 3584,96 zł.

Sukces zbiórki nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie wielu osób. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom, dzieciom i młodzieży oraz wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu wszelkich akcji szkolnych oraz je wspierali. Gorąco dziękujemy pani Agnieszce Neinert oraz pracownikom Villi „Herkules” za przekazanie „czwórce” kolorowych balonów na szkolną dyskotekę WOŚP oraz panu Viktorowi Scheminskiemu za okazaną życzliwość i darmowy transport dekoracji do szkoły. Ogromnie cieszymy się z efektów wspólnej pracy. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wykazali się gotowością do niesienia pomocy. Czekamy na kolejny 26 finał. Się ma!

Wolontariusze WOŚP w ZSP nr4

DZIAŁAMY DLA