Uroczystość ukończenia szkoły podstawowej

Bal szóstoklasistów

Podsumowanie Akcji WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”

Akcja WOŚP „ Ratujemy i uczymy ratować” w ZSP 4 z Oddziałami Integracyjnymi zakończyła się niespodzianką dla pierwszaków. Fundacja dla przeszkolonych dzieci w tym roku szkolnym przygotowała apteczki. Zostały one wręczone uczniom wraz ze świadectwem. Akcja „ Ratujemy i uczymy ratować” w naszej szkole trwa już od kilku lat. Uczniowie w przystępny dla nich sposób zapoznają się z zasadami właściwego reagowania w sytuacji zagrożenia życia innej osoby, potrafią wezwać pomoc i wiedzą co to jest resuscytacja. Akcja WOŚP bardzo podoba się dzieciom, dlatego w ZSP4 będzie trwała nadal.

M.M.

WOŚP WOŚP
WOŚP WOŚP WOŚP>

Dzień Ojca i Matki - Piknik klasy IE i IC

Uczymy się mądrze pomagać, z Fundacją Kasisi!!
Nasza Szkoła Wzięła udział w Akcji "Ozłacamy Kasisi" Szkoła Złotych Serc!

Kasisi

Fundacja Kasisi opiera swoje działania na „crowdfundingu“ modlitewnym, emocjonalnym i finansowym. Nie chcemy prosić niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę: westchnienie do Opatrzności, „lajk“na Facebooku czy dosłownie parę złotych.
         Działaniom Fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. Chcemy pokazać poprzez działania Fundacji, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniam świat.

Naszych Zaadoptowanych Duchowo Przyjaciół z Zambii Patience, Esnart, Simona, Patrica chcemy również wesprzeć drobnymi złotówkami w tej akcji!

www.fundacjakasisi.pl/pl/ozlacamy

obiad

Lista Szkół, które będą z nami Ozłacały Kasisi:
woj. zachodniopomorskie:
- Zespół Szkół Publicznych z Odz. Integracyjnymi im.kp ż.w Mamerta Stankiewicza, Świnoujście
- Zespół Szkół nr 7, Szczecin
- Zespół Szkół nr 12, Koszalin
- Szkoła Podstawowa nr 59, Szczecin
- Szkoła Podstawowa, Strachocin

Podczas Akcji "Ozłacamy Kasisi"
- poznaliśmy warunki życia dzieci w Zambii
- poznaliśmy cieklawe informacje o Zambii
- poznaliśmy idę crowdfundingu (finansowania społecznościowego)
- przekonaliśmy się, że pomaganie może być niezapomnianą przygodą
- wykonaliśmy plakaty promujące Fundacje Kasisi

"Bo Wszyscy razem możemy wiele dając sobie nawzajem radość i nadzieję"

Aneta Wasiluk

Ic na Dzikim Zachodzie

Świnoujście w oczach dzieci z 1f

Foto K.Sz.

VIII PIKNIK RODZINNY

Jak co roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. To impreza, która ma na celu integrację społeczności szkolnej oraz lokalnej, a także zaangażowanie rodziców w proces wychowawczy i życie szkoły. Jest to jednocześnie okazja do spędzenia czasu w miłej i przyjaznej atmosferze. Daje możliwość spojrzenia na szkołę, uczniów i uczących w niej nauczycieli w innych sytuacjach. Mieliśmy okazję zobaczyć nauczycieli w zupełnie innych rolach niż te, z których znani są na co dzień.
         Na gości czekało wiele atrakcji dla ciała i ducha. Między innymi: przedstawienie teatralne pt. „Kot w butach”, występ zespołu „Dragon Dance”, przejażdżki konne i motocyklowe, zwiedzanie wozów policyjnych i strażackich, aukcja „koszy obfitości”, pchli targ i wiele, wiele innych. Można było skorzystać z mini salonów piękności i przyozdobić swoje włosy, twarze i paznokcie. W czasie pikniku na licznych stoiskach kulinarnych można było również skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i ich rodziców oraz posilić się tradycyjną grochówką i bigosem przyrządzonym przez pracowników naszej kuchni. Amatorzy grillowania mieli okazję skosztować kiełbasek przyrządzonych przez naszych nauczycieli.
         Imprezie sprzyjały doskonałe humory wszystkich uczestników i fantastyczna aura.
          Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji imprezy, a w szczególności rodzicom uczniów naszej szkoły oraz sponsorom: Firmie Handlowej pani Alicji Procukiewicz, panu Marcinowi Olszyńskiemu prowadzącemu hurtową sprzedaż warzyw i owoców oraz Przedsiębiorstwu Handlowo – Usługowemu AM – BEST pana Mirosława Bysko.
         Bez Waszej pomocy nie udałoby nam się zrealizować tego przedsięwzięcia.
         Podczas pikniku zebraliśmy 5638 złote i 68 groszy.
         Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do nas za rok.

eswinoujscie

Zapraszamy na piknik

Ie na Dzikim Zachodzie

Ognisko dla dzieci świetlicowych

Dnia 3 czerwca o godzinie 16.00 na polanie za leśniczówką odbyło się ognisko dla dzieci świetlicowych i ich bliskich. Pogoda i humory dopisały, dlatego też zabawa trwała prawie do 19.00. Atrakcji było sporo: konkurencje sportowe, przeciąganie liny, mecz w dwa ognie - w tym dla opiekunów, skakanie przez sznura, piłeczki, bańki.... a także jazda na konikach dzięki uprzejmości właścicieli nowego punktu hippicznego. Ognisko rozpalone przez Pana Leśniczego wystarczyło na upieczenie mnóstwa kiełbasek i innych pyszności. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i uświetnienie naszego spotkania oraz osobom, które pomogły w jego realizacji. Za rok powtórka!

Karolina Michałowska z wychowawczyniami świetlicy

Dzień Dziecka w 1e i 1c

Dzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w 6a