[Rozmiar: 72374 bajtów]

Bal karnawałowy

          9 lutego, tuż przed feriami w naszej szkole odbył się „Zimowy Bal Karnawałowy” dla klas I-VIII. Kreatywność i przebrania naszych uczniów przerosły nasze oczekiwania. Jesteście wspaniali!

Dziękujemy za wspaniałą energię i zabawę.Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Pasowanie na czytelnika

          Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas pierwszych, które odbyło się 3 lutego 2023r. było dla nich ogromnym przeżyciem.
         Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
         Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy V a- Blanki Kołaskiej, Mileny Kuś, Mileny Jagielskiej, Aleksandra Paluszkiewicza i Filipa Rosińskiego pod kierunkiem Barbary Piekielskiej. Królowa Książka i postaci z bajek przekazały o co prosi książka i czego nie należy robić czytając ją. Dzieci wykazały się znajomością bajek i bajkowych postaci oraz poznały zasady wypożyczania książek i dlaczego warto je czytać. Potem złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki. Następnie gęsim piórem zostały pasowane na czytelników przez panią bibliotekarkę.
         W ten sposób uczniowie klas pierwszych dołączyli do grona czytelników naszej szkolnej biblioteki i mieli okazję po raz pierwszy wypożyczyć książkę. Na pamiątkę uroczystości otrzymali piękne zakładki.

B.P.Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDNI PATRONA SZKOŁY

         Każdego roku obchodzimy dni patrona szkoły Mamerta Stankiewicza. W tym roku, w dniach 31styczeń-1 luty uczniowie klas I-lII poznali pojęcie „patron” oraz sylwetkę i losy samego kapitana żeglugi wielkiej Mamerta Stankiewicza. Podczas zajęć uczniowie śpiewali wspólnie szanty, zmagali się z układanką literową, zwieńczeniem dnia było natomiast wykonanie pracy plastycznej. Kolorowe morskie zwierzęta i żaglowce, ozdobiły całą szkołę, zamieniając ją w morską głębinę.

Organizatorzy


= =

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

certyfikat

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka