[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościZachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o wiosennej akcji szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa zachodniopomorskiego
i apeluje o odpowiednie postępowanie w trakcie
i po zakończeniu rozrzutu.


Pismo Wojewódzkiego Lekarza WeterynariiUczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja

        W dniu 30 kwietnia 2010r. w naszej szkole odbyły się apele upamiętniające rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla klas 0-3, 4-6 i gimnazjum. Atmosfera podczas apeli była wzniosła i poważna. Uczniowie z godnością odśpiewali Hymn Państwowy oraz wysłuchali inscenizacji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejTARGI EDUKACYJNE

        22 kwietnia w STSG dobyły się Targi Edukacyjne zorganizowane przez Urząd Pracy w Świnoujściu. Na targach uczniowie klasy 2 promowali nasze Gimnazjum Integracyjne. Natomiast uczniowie klas 6 i 3 gimnazjum, mieli okazję zobaczyć prezentację innych szkół, co mam nadzieję pomoże im w podjęciu ważnej decyzji dotyczącej wyboru kolejnej szkoły.

targi targi targi

DEBATA - Zażywasz – przegrywasz…

        Zażywasz – przegrywasz! Co? Na ten temat debatowali 20 kwietnia br. gimnazjaliści z Gimnazjum Integracyjnego ZSP nr 4. Debata była pewnego rodzaju podsumowaniem działań profilaktycznych w roku szkolnym 2009/2010 i realizacją autorskiego programu „Obalanie mitów” wpisującego się w Program Profilaktyczny Szkoły. Scenki przygotowane przez grupę liderów młodzieżowych działającą w szkole, stały się tematem dyskusji. Co zyskuję, a co stracę zażywając narkotyk? Czy powinno się powiedzieć rodzicowi o tym, że kolega bierze? Czy ta jedna „działeczka” może zaszkodzić, a może to tylko moda, może z tego się wyrasta? Na te i inne pytania padały różne odpowiedzi, którym przysłuchiwali się zaproszeni „eksperci” reprezentujący wszystkie sfery ważne dla życia człowieka – zarówno osobistego jak i społecznego ( medycyna - p. dr M. Posobkiewicz, psychologia / terapia uzależnień – p. K. Flacht, prawo – p. J. Grudzińska, p. sierżant B. Olszewska, oświata – p. Agata Trojan, kościół – o. R. Dąbrowski z Zakonu Trynitarzy, rodzina – przew. Rady Rodziców p. A. Seroczyński, p. B. Okwieka, wychowawcy klas – p. M. Szubartowska, E. Szczęsny, M. Warlińska i I. Mrula). Przedstawiali swoje stanowiska, wyjaśniali skutki zażywania narkotyków, wskazywali na nieodwracalność pewnych zachowań i kary, jakie im towarzyszą. Odpowiadali na pytania, dobitnie podkreślali, że narkotyk niszczy wszystkie sfery życia człowieka, że jest złem! Jeśli zażywasz – przegrywasz WSZYSTKO! Zdrowie, przyjaźń, marzenia, możliwość rozwoju, a przede wszystkim to, co najważniejsze – życie! Na zakończenie rozmawiano również o tym, gdzie szukać pomocy, do kogo się udać, z kim można porozmawiać, jeśli mamy problem. I chociaż wszystkim się wydaje, że wszystko już powiedziano na temat szkodliwości narkotyków, to statystyki dotyczące uzależnionej młodzieży ( i coraz częściej dzieci!) są zatrważające. Nie możemy o tym zapominać i udawać, że problemu nie ma!

I. Szostak


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejNie pomoże żadna wróżka,
Gdy u panny brudna nóżka!

        Uczniowie klasy IVc na lekcji języka polskiego wcielili się w postacie z baśni: Kopciuszka, Śpiącej Królewny napisanych przez Wandę Chotomską i w interesujący sposób zaprezentowali swoje umiejętności.
        Młodzi aktorzy podzieleni na grupy samodzielnie przygotowali całą prezentację, od przydziału ról po ciekawą dekorację. Odbył się bal z walcem a w innej wersji w hip – hopowych rytmach, po których Kopciuszek mógł się przekonać, że:

Nie pomoże żadna wróżka,
Gdy u panny brudna nóżka!

        Królewicz przyjechał do Śpiącej Królewny, po czym się okazało, że Królewna spała tak długo, że została siwą babcią, więc morał można wysnuć taki:

OSIEM GODZIN SNU NA DOBĘ
STARCZY CAŁKOWICIE
DŁUŻEJ NIE ŚPIJ, BO –UWAGA–
MOŻESZ PRZESPAĆ ŻYCIE!

        Ta lekcja na długo zostanie w pamięci całej klasy.

B.L.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejOddaliśmy hołd tragicznie zmarłym
„ Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...”

        W atmosferze wielkiej zadumy uczniowie i pedagodzy spotkali się na apelu poświęconym tragedii spod Smoleńska, w której Polska straciła najważniejszych przywódców państwowych. Pamięć zmarłych uczczono minutą ciszy i refleksyjnym programem poetyckim. Nastrój zadumy i powagi udzielił się wszystkim zebranym, spotkanie odbywało się w absolutnej ciszy.
        Łączymy się w bólu z rodzinami, przyjaciółmi i bliskimi ofiar katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka