[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności




ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZERÓWCE

         Jak mówi stare polskie przysłowie „ Na świętego Andrzeja, błyska pannom nadzieja” popularne Andrzejki od dawien dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb. Andrzejkowe wróżby przetrwały aż do dziś i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Któż bowiem nie chciałby dowiedzieć się co go czeka w przyszłości. Spróbowaliśmy swojego szczęścia w różnych magicznych wróżbach. I tak, z układania butów dowiedzieliśmy się, kto pierwszy wyjdzie za mąż i znajdzie żonę. Swój los odkrywaliśmy poprzez kręcenie zaczarowanym kołem szczęścia. Losowaliśmy swój zawód, zagraniczną wycieczkę; wróżyliśmy z kolorów, z kwiatków, z rzutów kostkami do gry. Przekuwając igłą papierowe serca poznawaliśmy imiona naszych przyszłych sympatii. Po skończonych wróżbach mieliśmy w klasie słodki poczęstunek. Ten dzień zapamiętamy na długo.

E.G. i I.A.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

WIZYTA W ZAPRZYJAŹNIONYM PRZEDSZKOLU

         Pod koniec listopada dzieci z grupy „0” A i „0” B miały możliwość spotkania się ze swoimi rówieśnikami z Przedszkola nr 11. W ramach współpracy zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie teatralne o tematyce jesiennej. Podziwialiśmy pięknie przygotowaną dekorację do przedstawienia oraz występ aktorów (naszych kolegów) i ich kostiumy. Wspólnie rozwiązywaliśmy różne zagadki, a na koniec otrzymaliśmy słodycze. Wręczyliśmy również zaproszenie do udziału w Międzyprzedszkolnym Turnieju Jesiennym organizowanym w naszej szkole.

E.G. i I.A.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O BAJKACH. „BAJKA-KRAINA MARZEŃ”

         W dniu 26 listopada zostaliśmy zaproszeni do udziału w II Międzyprzedszkolnym Turnieju Wiedzy o Bajkach. Po przybyciu do hali sportowej obejrzeliśmy inscenizację- zgadywankę pod tytułem „Czarodziejskie pudło króla Bajdura” przygotowaną przez naszych młodszych kolegów z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy świat”. Potem braliśmy udział w różnych konkurencjach dotyczących znajomości bajek, m. in.: „ Śpiąca Królewna”, „ Kopciuszek”, „Kot w butach”, „Calineczka”, „Pinokio”, „O rybaku i złotej rybce”, „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”. Rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy historyjkę obrazkową, odpowiadaliśmy na pytania dotyczące bajek, układaliśmy bajkowe puzzle i segregowaliśmy ziarenka fasoli i grochu. Wszystkie konkurencje oceniało trzy osobowe JURY. Przy akompaniamencie piosenki pod tytułem „Witajcie w naszej bajce” udało nam się prawidłowo wykonać wszystkie zadania zdobywając tym samym punkty w postaci „magicznych ziaren fasoli”. Nasza pięcioosobowa reprezentacja w składzie: Marcel S., Patrycja N., Kuba K., Oliwia D., Monika C. dzielnie rywalizowała z innymi uczestnikami turnieju. Pozostała grupa dzieci do końca wspierała i dopingowała swoich kolegów. Na koniec w nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, książki, bajkowe puzzle oraz słodycze.

E.G. i I.A.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

ZSP4 na lodowisku

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

         Dnia 30.11.2010 odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 6 i gimnazjalnych. Przed wejściem na dyskotekę nasze koleżanki z klasy 3 przygotowały dla nas rozmaite wróżby, a młodzież z wielką radością czekała na to co przyniesie im los.
         Dla chłopców przygotowano wróżbę w, której mieli dowiedzieć się kto pierwszy ożeni się. Wygrał Mariusz z 1a gratulujemy.
         Każdy bawił się doskonale i już czeka na następną taką zabawę.
         Do zobaczenia na balu choinkowym.:)

Emilka Szepke



Andrzejki w 5c

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DRZWI OTWARTE w "MAGICZNEJ CZWÓRCE"

         29 listopada zaprosiliśmy przyszłych zerówkowiczów i pierwszoklasistów na "Drzwi Otwarte”. Dyrektor szkoły, Anna Michałowska-Głuszek, powitała licznie zebranych rodziców i uczniów, a następnie zaprezentowała ofertę szkoły na przyszły rok. Po części oficjalnej wystąpili w programie artystycznym nasi najmłodsi milusińscy. Potem zgromadzeni goście zwiedzili różne zakątki szkoły i wzięli udział w interesujących zajęciach: w szkolnej świetlicy przygotowano zajęcia manualne, w bibliotece i czytelni zabawy edukacyjne. W holu głównym czekały także zajęcia sportowe, a w tak zwanej „Małej szkole”: ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy, wróżby andrzejkowe z tradycyjnym laniem wosku, zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wyczarowywały magiczne rysunki, zabawy z językiem angielskim oraz zawsze cieszące się dużym powodzeniem - zajęcia i zabawy w "Radosnym kąciku." Rodzice mogli skorzystać z konsultacji logopedycznych, a ich pociechy popatrzeć w "magiczne lustro" i wykonać przygotowane specjalnie dla nich ćwiczenia. Na zakończenie dzieci otrzymały słodycze i pamiątkową pieczątkę z "Magicznej Czwórki". Wszystkich, którym podobało się w naszej szkole, zapraszamy do udziału w Pikniku Rodzinnym oraz do wspólnej zabawy i nauki w przyszłym roku.

I. S.-R. i A. M.

zobaczcie jak było...

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

zobacz również na:
www.eswinoujscie
www.iswinoujscie


Światowy Dzień Pluszowego Misia

         Pluszowy Miś - ulubiona zabawka wszystkich dzieci, sympatyczna, miła w dotyku i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu, oraz powiernik największych sekretów i tajemnic - 25 listopada obchodzi swoje święto. W tym roku nasza szkoła świętowała już po raz piąty. Tegoroczne obchody poświęcone były misiom- bohaterom baśni i bajek. Z tej okazji nasza szkolna czytelnia zamieniła się w Krainę Misiów zapraszając na spotkania uczniów z grup "0" i klas pierwszych w towarzystwie swoich pluszaków.
         Dzieci chętnie opowiadały o przyniesionych ulubieńcach, poznały historię pluszowego misia, aktywnie uczestniczyły w prezentacji multimedialnej o sławnych misiach znanych z bajek i filmów. Oczywiście najpopularniejszą postacią okazał się, jak można było się domyśleć- Kubuś Puchatek. Potem były zagadki, zabawy z "Misiem Uszatkiem" a nawet "małe co nieco". Sto lat Misiu! Do zobaczenia za rok.

B. P.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

         „Dzień Integracji i Tolerancji stał się w naszej szkole tradycją. W czwartek, 18 listopada, już po raz piąty daliśmy wyraz wierności ideom, na których opiera się funkcjonowanie naszej szkoły. Zamiast typowych lekcji, począwszy od klasy zerowej, skończywszy na trzeciej gimnazjalnej – odbyły się radosne, interesujące zajęcia, zawierające treści wychowawcze. Hasło przewodnie brzmiało: „Nie bądź sam, bądź z nami”. Najmłodsze dzieci słuchały czytanych baśni, malowały farbami portrety bohaterów, wykonywały formy przestrzenne techniką kolażu oraz z plasteliny i masy solnej. Klasy IV, V i VI na spotkaniach z wychowawcami dyskutowały i wymieniały się refleksjami na temat tolerancji i integracji, by następnie w sali gimnastycznej wspólnie się bawić w konkurencjach sportowych, inscenizacjach czy zgadywankach. Gimnazjaliści wystawili w sali gimnastycznej przygotowane wcześniej bardzo wartościowe, a równocześnie zabawne inscenizacje. Nie zabrakło także zabaw językowych, zgadywanek muzycznych i relaksu w rytmie muzyki. Mamy nadzieję bawić się tak dobrze zawsze, w tym wyjątkowym dla nas dniu.

N. N.-K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

zobacz również na:
www.eswinoujscie

www.iswinoujscie



"Gdy myślę Polska"

         „Gdy myślę Polska” - to był wzruszający, dojrzały i zmuszający nas do przemyśleń spektakl… Takie opinie usłyszeliśmy po naszym występie.
         W przeddzień rocznicy Odzyskania Niepodległości młodzież gimnazjalna wystawiła widowisko teatralne pod tytułem „Gdy myślę Polska”. Był to słowno - muzyczny spektakl przedstawiający nam historię naszego kraju. Bo tak się składa, że dzieje naszego kraju to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, tak jak obecnie. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogiem – sąsiadem, niewola i walka o wolność.

M. Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Żyje się tylko chwilę
czyli spieszmy się kochać ludzi

         Są dni pełne radości i szczęścia. Ale są też pełne zadumy, kontemplacji i refleksji nad światem, nad samym sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. Żyjemy w świecie, w którym nierzadko dochodzi do aktów przemocy i agresji. Nawet bliscy oddalają się od siebie. Mówi się o kryzysie wartości, braku ideałów.
         Lekarstwem na wszelkie zło jest miłość – czarodziejski klucz, który otwiera zziębnięte serca, pozwala człowiekowi w pełni przeżywać jego człowieczeństwo.
         Listopadowe dni dają nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zastanowić się przez chwilę nad istotą życia i śmierci. Warto wsłuchać się w ciszę własnego serca i powiedzieć sobie: „Żyję nie tylko dla siebie, ale i dla innych..

         8 XI w kościele p.w. błog. Michała Kozala, podczas mszy św. o godz. 13-tej, uczniowie z grupy liturgicznej zaprezentowali program muzyczno-poetycki poświęcony zadumie nad sensem ludzkiego życia i śmiercią.

B. B.

zaduma zaduma zaduma zaduma zaduma zaduma



W podniosłej atmosferze,

         10 listopada uczniowie klas: czwartych, piątych i szóstych uczcili 92 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
         Klasa Vd przygotowała montaż słowno muzyczny, w którym zaprezentowała bohaterów, wielkich patriotów walczących o niepodległe państwo polskie. Młodzież wspólnie z aktorami śpiewała pieśni patriotyczne, miała również możliwość przypomnienia sobie przyczyn upadku Rzeczypospolitej oraz moralnej drogi Polaków w walce o niepodległość.
         Na uwagę zasługuje piękna dekoracja, w której dominowały elementy patriotyczne.

U. M.

apel apel apel apel apel apel


11 L I S T O P A D A - PAMIĘTAMY!

         Uczniowie klas 0 – III wiedzą, że są Polakami, że ich kraj nazywa się Rzeczpospolita Polska. Znają swoje symbole narodowe i potrafią je opisać. Dzieci czują się związani ze swoją Ojczyzną, ale nie tylko tą współczesną, interesuje je także Jej historia. 11 listopada jest jednym z najważniejszych dni wpisanych w karty historii Polski. To właśnie tego dnia Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność i niepodległość.
         Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pamiętając o tym wydarzeniu, wzięli udział w uroczystym apelu zorganizowanym przez dzieci z kółka teatralnego działającego w klasach młodszych. Podczas montażu słowno-muzycznego oraz prezentacji multimedialnej uczniowie uświadomili sobie, dlaczego dzień 11 listopada jest zaznaczony w kalendarzu czerwoną kartką, dlaczego tego dnia są wywieszone biało-czerwone flagi narodowe, odbywają się uroczystości państwowe w miejscach pamięci poświęconych Polakom, którzy walczyli o niepodległość Polski.
         Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy. Najmłodsi uczniowie społeczności naszej szkoły pokazali, że pamiętają o ważnych świętach państwowych.

E. W.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej



Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny



Projekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka