[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościDZIEŃ PATRONA SZKOŁY
W KLASACH 0-III

         24 stycznia obchodziliśmy, jak corocznie ważne święto w naszej szkole - DZIEŃ PATRONA. Patronem naszej szkoły jest kapitan żeglugi wielkiej Mamert Stankiewicz, człowiek, który dowodząc polskim okrętem wojennym zginął bohatersko w obronie naszej Ojczyzny w listopadzie 1939 roku.
         Przykład, jaki dał swoim życiem i niezłomną postawą jest dla całej społeczności szkolnej zobowiązaniem, aby bohaterskie czyny i wielki patriotyzm przekazywać innym.
         Była to również znakomita okazja do zaprezentowania różnorodnych umiejętności uczniów naszej szkoły. Podczas „wspólnego rejsu”, młodzi uczestnicy mogli żeglować po niezwykłych wyspach, a przy okazji wykazać się sprawnością i innymi umiejętnościami w różnych konkurencjach. Musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, takimi jakim był Patron naszej szkoły. Należało, jak każdy marynarz na statku, wykonać określone czynności np.: patrzeć przez lornetkę, kręcić sterem, szorować pokład czy wciągać żagiel na maszt oraz wykazać się odpowiednią wiedzą odpowiadając na zagadki. Obowiązkowym zadaniem było wspólne zaśpiewanie piosenki o morzu z pokazywaniem: „Taniec marynarzy”. Każda klasa otrzymała również pracę do wykonania tj. szkice statków, także tych, na których pływał kpt. ż. w. Mamert Stankiewicz. Prace plastyczne należało ozdobić dowolną techniką po rozejściu się do sal lekcyjnych.
         Na koniec na uczestników czekała słodka niespodzianka, którą wręczył przedstawicielom klas Kapitan statku.
         Myślimy, że wszystkim się podobało i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

B.B., A.M.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

         W piątek 18 stycznia 2013 odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie. Uczniowie klas I obejrzeli przedstawienie "Zaproszenie do bajki" przygotowane przez Agatę Kowalewską z uczennicami klasy V C: Zuzią Bortnowską, Julią Gosik,Wiktorią Górą, Pauliną Hołyst, Oliwią Jasek, Wiktorią Makarow, Nikolą Rusinowicz, Asią Zając. Później trafnie rozwiązywali przygotowane zagadki, złożyli uroczyste przyrzeczenie książce (Asi Zając), że będą dobrymi czytelnikami.

A.KPASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA PASOWANIE NA CZYTELNIKA"Sąd nad królem Stanisławem Augustem Poniatowskim"

         Dn. 15.01.2013 uczniowie klasy III a gim., pod opieką nauczycielki M. Nowak, przygotowali lekcję otwartą - "Sąd nad królem Stanisławem Augustem Poniatowskim".
         Rozprawa rozpoczęła się przedstawieniem przez prokuratorów (Emilia Szepke i Monika Bojaczuk) poważnych zarzutów wobec króla Stanisława (Wiktor Grzyb): doprowadzenia do upadku Rzeczypospolitej, nieudolność w prowadzeniu polityki międzynarodowej, zbytnia uległość wobec państw ościennych, zwłaszcza Rosji. Odpowiedzią na długą listę przewinień była żarliwa mowa obrońców (Agata Piotrowska, Marta Bińkowska), którzy przedstawili pozytywne strony jego rządów. W rozprawie sądowej wzięli również udział świadkowie: caryca Katarzyna II (Weronika Farkas), T. Kościuszko (Robert Nesteruk) i T. Rejtan (Mariusz Tulimowski)
         Po przesłuchaniu świadków sędziowie (Natalia Walerian, Joanna Kotynia) wydali wyrok w imieniu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
         Uczniowie, zgromadzeni na sali sądowej, byli świadkami rzeczowej argumentacji prokuratorów i adwokatów. Po wysłuchaniu mów końcowych obu stron, wywiązała się gorąca dyskusja między widzami, którzy reprezentowali skrajne poglądy, popierające i krytykujące króla.
         Ocena rządów króla w formie rozprawy sądowej zdecydowanie łatwiej dotarła do uczniów, niż suche, książkowe fakty historyczne.

M.N.Sąd nad Poniatowskim Sąd nad Poniatowskim Sąd nad Poniatowskim Sąd nad Poniatowskim Sąd nad Poniatowskim Sąd nad Poniatowskim Sąd nad PoniatowskimNOWOROCZNE KOLĘDOWANIE

         14 stycznia 2013r. o godzinie 16.30 mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Szanownych i Drogich nam Emerytów, którzy zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie. Dzieci z grupy liturgicznej przedstawiły Jasełka, a uczniowie ze szkolnego chórku zaśpiewali kolędy oraz zaprezentowali swoje umiejętności na instrumentach muzycznych. Wszystkim się bardzo podobało. Dzieci otrzymały dużo braw. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

OrganizatorzyKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


WOŚP

Finał WOŚP w Zespole Szkół Publicznych nr 4

         Dnia 13 stycznia nasza „czwórka” zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłacając do świnoujskiego sztabu kwotę 2818,48zł. Przekazane pieniądze zbierane były podczas wielu różnorodnych akcji zorganizowanych na terenie naszej szkoły. Dużym przedsięwzięciem rozpoczynającym granie dla WOŚP był kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dwa kiermasze ciast i galaretek przygotowane na poziomie klas 0-III oraz 4-6 i gimnazjum. Jak co roku nie zawiedli wierni najmłodsi fani dyskotek, którzy obficie zasilili skarbonkę WOŚP, kupując bilety wstępu – czerwone serduszka. Udanym występem mogą pochwalić się nasi uczniowie z klasy 5b, którzy na scenie MDK wystawili pouczającą sztukę pt.: „Stan chorobowy”. Bardzo dziękujemy kierownictwu Willi „Herkules” za pomoc w zasponsorowaniu dekoracji dyskotekowej. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali w organizowaniu wszystkich akcji oraz je hojnie wsparli.

WOŚP

www.iswinoujscie.pl


BAL KARNAWAŁOWYKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Filmowa noc w „Czwórce”

         W noc z 11 na 12 stycznia pusta zwykle szkoła tętniła życiem. Już około 19 godziny zaczęli się pojawiać uczniowie dźwigający plecaki, śpiwory i karimaty. Niektórzy przytaszczyli olbrzymie dmuchane materace, a nawet łóżka polowe. Z plecaków powyjmowali różnego rodzaju gry planszowe i całe mnóstwo jedzenia. Doskonale zorganizowana była klasa szósta b. Rozłożyli materace i śpiwory wyjęli gry i bawili się czekając na rozpoczęcie maratonu filmowego.
         Projekcja rozpoczęła się około godziny 20 i trwała właściwie do 3 nad ranem. Część miłośników sztuki filmowej zasnęła jeszcze w trakcie projekcji, a część jeszcze dyskutowała do rana na różne intrygujące tematy. Pierwotnie uczniowie mieli oglądać Trylogię „Władca pierścienia” według prozy R. Tolkiena. Zwyciężyła jednak klasyka filmu i wszyscy z zapartym tchem patrzyli, zapewne nie po raz pierwszy, jak Titanic tonie, a piękny Leonardo di Caprio ratuje swoją ukochaną. Czy to oznacza, że współczesna młodzież jest romantyczna i marzy o miłości silniejszej niż czas i śmierć?
         Rano sami robili sobie śniadanie a potem sprzątali po sobie zamiatając i myjąc podłogi. Półprzytomni, zaspani, niektórzy nie zmrużyli oka, a jednak sprawnie się spakowali i zostawili szkołę taką jak zastali.
         Niektórzy zapytają, poco to wszystko. Dzisiaj w większości domów są telewizory mogące stanowić namiastkę kina. Może nie warto siedzieć w szkole całą noc by po raz kolejny zobaczyć „Titanica”. Z pewnością warto. Szkoła przeważnie kojarzy się z ciężką pracą by zdobyć lepszy stopień, stresem przed odpowiedzią, panią która jest zasadnicza, wymaga absolutnej ciszy na lekcjach i wpisuje uwagi do dziennika. Nagle okazuje się, że jest też inne oblicze szkoły. Panie w kapciach i dresach grają na korytarzu w „Rumikub”. Można pogadać o sprawach osobistych w grupie i nikt się nie śmieje. To bardzo integruje uczniów, sprawia, że wszyscy w klasie są tak samo ważni i lubiani. Nie ma lepszych i gorszych. Uczy że należy pomagać sobie na co dzień. Ktoś robi kanapki, ktoś herbatę, inny zamiata, jeszcze ktoś wyciera ławki. Nikt nie mówi ja tego nie będę robił. Tego nie można nauczyć na lekcji wychowawczej w czasie dyskusji.
         Gdy patrzyłyśmy na zachowanie uczniów, w niczym nie przypominało codziennego zachowania na przerwach, wydawało się, że to magia, czary. Może to się teraz zmieni i będzie tak na co dzień, bez hałasu, biegania, potrącania. Może to była magiczna noc. Magiczna filmowa noc w „Czwórce”.
         Dziękujemy klasom gimnazjalnym i klasie 6b za doskonałą organizację i wzorowe zachowanie. Anna Bandura, Katarzyna Kimel, Małgorzata Warlińska, Małgorzata Więckowska

filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc filmowa noc

www.iswinoujscie.pl

"Dobre Duszki" i inni w MDK-u dla WOŚPKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Jasełka 2013


„Maleńki Jezu, przychodzisz zbawić świat,
bo na nim ciągle tak wiele jeszcze zła”

         Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.
         6 stycznia 2013r. w kościele p.w. błog. Michała Kozala BM, po Mszy św. o godz. 13-tej, dzieci z grupy liturgicznej przedstawiły Jasełka. Poświeciły wiele czasu na przygotowanie ról i śpiewanie kolęd. W przedstawieniu brało udział 25 dzieci, które wcieliły się w rolę aniołów, pasterzy, trzech króli, Maryi i Józefa. Jeden z aniołków miał skręconą nóżkę i musiał siedzieć, ale mimo to, nie zrezygnował ze swojej roli. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Super, że są takie fajne dzieci, które zamiast siedzieć w domu, chcą coś zrobić dla innych. Dziękujemy naszym kochanym i słodkim dzieciaczkom, za ich trud, czas i poświęcenie. Dziękujemy również ich rodzicom, że mają takie wspaniałe pociechy. Gdyby nie wasze przyzwolenie nie moglibyśmy obejrzeć tak pięknego przedstawienia o Bożym Narodzeniu. Myślimy, że wszystkim bardzo się podobało. Dzieci nagrodzono wielkimi brawami i słodkościami. Radości nie było końca. Życzymy wszystkim , aby Boża Dziecina na zawsze pozostała w naszych sercach.

OrganizatorzyKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Tańczymy dla WOŚP

         Tradycją naszej „czwórki” jest dyskoteka wieńcząca wszystkie akcje odbywające się w naszej szkole na rzecz WOŚP. Jak co roku uczniowie klas 0-III nie zawiedli i licznie przybyli 10.01.2013r. wraz z opiekunami. Wszyscy wesoło bawili się w rytm dyskotekowej muzyki, której hitem był utwór „Gagnam”.
         Ze sprzedaży biletów uzyskano 250 zł, które zasiliły skarbonkę WOŚP.
    Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w zabawie i okazaną hojność. Się ma.

OrganizatorkiKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


JASEŁKA w kl. I Ajasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka jasełka

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka