Andrzejki w 6e

Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki Andrzejki

RAZEM JEST WESOŁO - ANDRZEJKI W KLASACH II

W czwartek 28 listopada drugoklasiści z „Czwórki" wzięli udział w andrzejkowej zabawie. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość”- tą bliską np. „Czy dostaną prezent od Mikołaja?” i tą daleką - „Kim będą w przyszłości?”. Uczniowie bawili się wyśmienicie tańcząc w rytm dyskotekowych przebojów, a każda nowa wróżba wzbudzała w nich coraz większą ciekawość.
        Mamy nadzieję, że tak wspaniała zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej radosnych przeżyć.

Bal andrzejkowy w klasach 1A i 2B

Dnia 27 listopada mała szkoła została zamieniona w "Salę Wróżb". Tajniki magii zgłębiały Cyganki i Wróżbitki z całego świata, które przybyły na wieść o tymże wydarzeniu. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Wróżono im z ręki, kubeczków, wykałaczek, butelki, kolorów, kości oraz tradycyjnego wosku. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się również ciasteczka z wróżbami. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka oraz zabawy andrzejkowe. W przerwie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie, z humorem przyjęli śmieszne a czasem bardzo obiecujące wróżby. Przecież, jak mówi przysłowie „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc” i nikt nie wie, która z przepowiedni może się sprawdzić.
         Dziękujemy wszystkim za wspaniałą i spokojną zabawę.

Wychowawcy

Uroczystość

Co roku obchodzimy w naszej bibliotece i na całym świecie Święto Pluszowego Misia.25 listopada - to nie przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka

Dni Integracji i Tolerancji

W Szkole Podstawowej nr 4 w dniach od 18 do 21 listopada obchodziliśmy Dni Integracji i Tolerancji. W tym roku towarzyszyło im hasło „Nasza szkoła krainą życzliwości i tolerancji”. Pragnęliśmy w ten sposób przypomnieć o bardzo ważnym kierunku naszej pracy nastawionym na pomoc dotkniętym różnymi problemami zdrowotnymi dzieciom i stworzenie im najlepszych warunków do nauki i zabawy.
        W te pochmurne listopadowe dni całą społeczność szkolną witały wesołe minki wykonanych przez wszystkie klasy Życzulków symbolizujących wzajemną sympatię i chęć niesienia pomocy.
        W tym roku uczniowie spędzili trochę czasu na zajęciach integracyjnych. W czasie których, bawili się w trochę zapomniane gry i zabawy towarzyskie. Uczniowie z klas starszych czwartych, piątych i szóstych pomagali i opiekowali się maluchami z klas pierwszych, drugich i trzecich.
        Starsza młodzież wspólnie z wychowawcami obejrzała film pod tytułem” Cyrk motyli” i później uczestniczyła w konkursie wiedzy na temat integracji, największą wiedza na ten temat wykazały się klasy 7b i 8a.
.         Uczniowie z klas siódmych i ósmych zostaną także w listopadzie i grudniu zaproszeni do obejrzenia Sali Doświadczania Świata, dzięki, której możemy w znacznie większym zakresie pomagać chorym dzieciom.
        W imieniu organizatorek U. Młocek, D. Przybyły, M. Sikorskiej, A. Wolanin, J. Kościółek -Bieniasz, M. Wojciechowskiej składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wychowawcom poszczególnych klas za trudną do przecenienia pomoc w organizacji tych wydarzeń M. Stryjewska.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła pamięta" Otrzymała podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

dyplom

Lekcja historii

W czwartek 7 listopada klasa 2d wybrała się do Biblioteki Miejskiej w Świnoujściu na lekcję patriotyczną poprzedzającą Święto Niepodległości Polski. Uczniowie w różnych, ciekawych formach zadaniowych mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy na temat symboli narodowych, znajomości legend, sąsiadujących z nami państw i ich stolic. Mieli również sposobność rozszerzenia swojej wiedzy w bardzo atrakcyjnych grach i zabawach. Jak się okazało panie wysoko oceniły wiedzę uczniów oraz pochwaliły ich grzeczne zachowanie. Na koniec zajęć dzieci z ochotą poczęstowały się cukierkiem z logo biblioteki w barwach narodowych. To był miły i pouczający dzień.

R. K.

Kliknij na zdjęcie - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole - reportaż

Co roku 11 listopada ,na terenie całego kraju, odbywają się obchody ku czci Niepodległej. W Szkole Podstawowej nr 4 w Świnoujściu również uczciliśmy pamięć wydarzeń z 1918 r. W czwartek odbył się uroczysty apel upamiętniający burzliwe losy ojczyzny , gdzie poza recytacją wierszy, mogliśmy ujrzeć alegorię zniewolonej Polski oraz poczuć ducha patriotyzmu śpiewając „Rotę’. Ponadto nasza szkoła , po raz drugi, włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”, kiedy to 8.listopada o symbolicznej godzinie 11.11. zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Przy okazji obchodów Niepodległości nasuwa się pytanie , czy obecnie my – pokolenie XXI wieku żyjące w wolnym kraju, wiemy jeszcze , co tak na prawdę wydarzyło się w tamtym, trudnym dla Polski czasie? Z okazji 11 listopada postanowiliśmy sprawdzić znajomość historii Polski uczniów naszej szkoły.

Ż. M.

Kliknij na obrazek i obejrzyj film:

hymn

"Szkoła do hymnu" 2019

Nasza szkoła , po raz drugi, włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”, kiedy to 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11. zaśpiewaliśmy cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ż. M.