ŁĄKA WOSKIEM MALOWANA

Uczniowie klasy 2a postanowili ozdobić szkolne okno i stworzyli łąki pełne owadów. Dzięki użyciu wosku osiągnęli piękny efekt „świetlików”.

NAUKA ORTOGRAFII INACZEJ

Najszybciej uczymy się podobno przez zabawę. Uczniowie z 2a uczą się poprawnej pisowni podczas turnieju scrabble na szkolnym placu zabaw.

2a 2a 2a 2a 2a 2a

OTWARCIE SEZONU ŻEGLARSKIEGO W JACHT KLUBIE MARYNARKI WOJENNEJ „KOTWICA”

Podczas jednego z majowych weekendów uczniowie z klasy 2a i 3b wzięli udział w oficjalnym otwarciu sezonu żeglarskiego w JKMW „Kotwica”. Były smakołyki, konkursy i rejsy po kanale. Dzieci miały możliwość potrzymać przez chwilę koło sterowe i poprowadzić żaglowiec całkiem samodzielnie! Kto wie, może już rośnie nowe pokolenie wilków morskich…

PROJEKTUJEMY OGRODY

Uczniowie kl. 2a poznali już ogrody w stylu francuskim, angielskim, chińskim a nawet japońskim. Przyszedł czas na wykonanie własnego projektu. Niektóre dzieła zaskoczyły pomysłowością i nieszablonowym użyciem materiałów. Znalazł się nawet zakątek dla jeża i innych mieszkańców ogrodu.

2a 2a 2a 2a 2a 2a

WYCIECZKA DO OŚRODKA HIPOTERAPII „KOPYTKO”

Uczniowie klasy 2a mieli okazję zasmakować w jeździe konnej. Nawet najbardziej strachliwi i niepewni dali się namówić. Koniki były bardzo przyjazne i wyrozumiałe. Okazało się również, że w „Kopytku” spotkać można także bardzo towarzyskiego barana i kozła, którzy nigdy nie wzgardzą smakołykiem.

2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a 2a

Przyjaciele Gryfusia - spotkanie 1e z policjantką

Przyjaciele Gryfusia Przyjaciele Gryfusia Przyjaciele Gryfusia

Uczniowie klasy IE robili śmieszne kanapki dla swoich mam

Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki Dzień Matki

5a i 6a na biwaku w Czarnocinie.

Zobaczcie jak wspaniale spędziliśmy czas.

Podsumowanie programu profilaktycznego
"Czyste powietrze wokół nas" w Bibliotece Miejskiej

Foto K. Sz.

Wszyscy razem świętujemy „Dzień Godności”

W poniedziałek 4 maja 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się kolejny koncert z okazji „ Dnia Godności ”. Organizatorami imprezy było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świnoujściu mieszczące się przy ulicy Basztowej.
         W obchodach udział wzięli przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście oraz dzieci z różnych świnoujskich przedszkoli i szkół, które przygotowały różnorodne programy artystyczne.
         Uczniowie naszej szkoły - klasa 2b przedstawili ciekawy montaż słowno- muzyczny pt. „Dzielmy się radością”. Młodzi artyści zaprezentowali z wielkim przejęciem i zaangażowaniem swój program, bawiąc publiczność oraz przekazując widzom pozytywną energię i uśmiech. Zadowoleni z występów rodzice ze wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami.
         Ustanowiony 5 maja 1999 r. „ Dzień Godności” ma na celu zwrócenie naszej uwagi na problemy i bariery napotykane przez osoby niepełnosprawne oraz wyrażenie sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.

R.K.

eswinoujscie