[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


Wycieczka klasy I B i I C do Ueckermunde

         We wtorek 28.05.2013 r. uczniowie z klasy I B i I C wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Ueckermunde, gdzie znajduje ogród zoologiczny, w którym zostało zgromadzonych ponad 100 gatunków zwierząt z Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Dzieci podziwiały lamy, papugi, kangury, różne gatunki małp, lisy pustynne i inne egzotyczne zwierzęta. Ponadto mogły obejrzeć dzikie zwierzęta rodzime oraz domowe - sarny, muflony, świnie, króliki, owce, sowy, ptaki łowne. Do niektórych zagród ze zwierzętami mogły wejść i zaprzyjaźnić się z ich mieszkańcami.

J.B. i E.W.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Dzień Dziecka z Michałem Juszczakiewiczem

         Dn. 28 maja w Bibliotece Miejskiej uczniowie klasy IIIc zainaugurowali obchody Dnia Dziecka spotykając się z aktorem Michałem Juszczakiewiczem. Niecodzienny gość przeniósł swoich małych słuchaczy w kosmos. Swoimi opowieściami przybliżył dzieciom postać Mikołaja Kopernika, lądowanie na Marsie oraz wygląd Ziemi w oczach starożytnych. Obecni na tym spotkaniu uczniowie zadziwili aktora swoją wiedzą o wszechświecie. Umieli odpowiedzieć na wszystkie pytania pana Michała.
         Na koniec spotkania każdy uczestnik niezwykłej lekcji astronomii otrzymał smacznego lizaka.

K.SzKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
TALENCIAK CZWÓRKI

         Dnia 23 maja w naszej szkole dzieci z klas 0-III zaprezentowały swoje talenty podczas kolejnego finału TALENCIAKA CZWÓRKI. Dzieci prezentowały się w tańcu, śpiewie, grze na różnych instrumentach, rysowaniu, skakaniu przez skakankę, a nawet w talencie aktorskim.
         Serca publiczności i jury podbił Adrian Okoński z grupy 0a, który zajął pierwsze miejsce. Zaprezentował się on w tańcu hip-hop. Drugie miejsce zajęła Paulina Pisarkiewicz z kl. 1a z piosenką pt. “Straszny budzik”. Na trzecim miejscu uplasowała się uczennica z klasy 3b, Wiktoria Szczepańska- Szwech parodiująca kabaret Paranienormalni “Mariolka w SPA”.
         Podczas obrad jury czas widzom umilała Amelka Pędrys z grupy 0a, która zadziwiła wszystkich swym poczuciem ruchu i gibkością w czasie tańca.
         Wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

OrganizatorkiKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
PIERWSZAKI Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

         Kontynuując Program "Bezpieczny Puchatek" klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziły Miejską Jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Uczniowie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem i bogatym programem zorganizowanym przez naszych strażaków. Uczestniczyli w pokazach wozów strażackich i sprzętu strażackiego. Miały możliwość usiąść w kabinie wozu strażackiego. Uczniowie obejrzeli również mundury strażackie i ekwipunek osobisty strażaka. Mieli okazję osobiście trzymać w rękach prawdziwy wąż strażacki z prądnicą i polewać z niego wodą. Najbardziej cieszyły się z tego, że każde z nich mogło założyć prawdziwy strażacki hełm. W trakcie wizyty ogłoszono ćwiczebny alarm i dzieci obserwowały zjazd strażaków po rurze. Dzieci były zadowolone z wizyty. Podziękowały strażakom wręczając im laurki i rysunki oraz symboliczny upominek.

Wychowawczynie klas IKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
"Czyste powietrze wokół nas"

         W dniu dzisiejszym grupa „0”A i „0”B podsumowała realizację programu „Czyste powietrze wokół nas”. Grupy odwiedziły panie z Urzędu Miasta z Wydziału Zdrowia. Dzieci uczestniczyły w pogadance na temat: źródeł dymu, szkodliwości palenia papierosów. Na zakończenie spotkania zaśpiewały piosenkę pt. „Dinek”. Każde dziecko otrzymało prezent-kubek z fotografią Dinusia (maskotka akcji).

M.S.
M.B.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Wizyta starszaków w klasie I "A"

         W dniu 07.05.2013r.odwiedziły klasę I "A" starszaki z Przedszkola Miejskiego nr11, ze swoją wychowawczynią Bożeną Śmigielską. Celem wizyty dzieci z przedszkola było współuczestnictwo w lekcji z pierwszakami. Tematem zajęć były "Ulubione bajki". Chętne przedszkolaki czytały wspólnie z pierwszakami fragmenty bajek. Pozostałe dzieci odgadywały z jakiej bajki odczytany fragment pochodzi. Następnie nasi goście rozwiązywali zagadki o bajkach. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzana oklaskami i symboliczną nagrodą. Pod koniec spotkania dzieci wspólnie układały i przyklejały na planszach bajkowe obrazki z puzzli. Podczas wykonywania zadań panowała miła i radosna atmosfera. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały od pierwszoklasistów drobne upominki, a klasa I otrzymała od gości książkę z wierszami Jana Brzechwy. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Przedszkolaki ze szkoły wyszły zadowolone o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach.

I.A.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Podziękowanie

Wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom
i pracownikom szkoły za zaangażowanie
w przygotowanie i realizację

DNIA EUROPEJSKIEGO
składam serdeczne podziękowania.

Dyrekcja ZSP nr 4
z Oddziałami Integracyjnymi

podziękowanieDZIEŃ EUROPEJSKI

         15 maja odbyła się kolejna edycja Dnia Europejskiego w naszej szkole. jak zwykle uczniowie, rodzice i wychowawcy stanęli na na wysokości zadania. Każda klasa przygotowała niezwykłe stanowiska z wylosowanego przez siebie państwa. w powietrzu czuć było klimat wielu państw. Przez 2 godziny każdy z uczestników mógł przenieś się do wybranego kraju, posmakować kuchni, spotkać królową angielską, zwiedzić Paryż, spotkać się z czeskim krecikiem i nie tylko. Celem tego dnia było przede wszystkim zachęcenie dzieci i rodziców do współdziałania ze szkołą co w 100% udało się nam widząc wielkie zaangażowanie i pracę zarówno rodziców jak i uczniów. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości i mamy nadzieję spotkać się za rok :)

A.B.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejiswinoujscie

eswinoujscie

FACEOBOOK

Orew z wizytą w Czwórce

         Dnia 13 maja 2013 r. w naszej szkole mieliśmy możliwość podziwiać występy niezwykłych artystów. był to występ artystyczny podopiecznych z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Świnoujściu. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego. mogliśmy ich podziewać w przedstawieniu pt "Calineczka". następnie nasze serca poruszył występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy gdzie przedstawili nam "taniec motyla". emocje na widowni sięgały zenitu a wzruszenie było ogromne. dopełnieniem atrakcji był pokaz różnych tańców ze stron świata w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. wszystkie występy spotkały się z ogromnym aplauzem ze strony naszych uczniów, u których widać było wielkie wzruszenie i zachwyt tak pięknym występem artystycznym, którym obdarowali nas nasi goście.

A.B.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
Pierwszoklasiści gościli przedstawicielkę
KOMENDY MIEJSKIEJ W ŚWINOUJŚCIU

         W dniu 08.05.2013r. uczniów pierwszych klas naszej szkoły, odwiedziła przedstawicielka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu - Pani Beata Olszewska, w związku z realizacją programu edukacyjnego "Bezpieczny Puchatek". Celem spotkania było przybliżenie wiedzy na temat bezpieczeństwa: w drodze do szkoły, w szkole, w domu oraz w czasie zabawy. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia, z którymi mogą się spotkać i udzieliła im praktycznych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Uświadomiła dzieciom skutki niebezpiecznego zachowania oraz zwróciła uwagę na to jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak postępować w razie ich zaistnienia. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchali Pani Policjantki, zadawali dużo pytań oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ich pytania dotyczyły również specyfiki pracy policjantów. Wiedza przekazana przez Panią Policjantkę na pewno długo zostanie w pamięci dzieci, a dobre rady wykorzystają w życiu codziennym. Policjantka przekazała dla dzieci płytę z filmem edukacyjnym oraz plakaty które będą przypominały o miłym, wspólnym spotkaniu.

I.A.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
CZWÓRKA RECYTUJE TUWIMA

         Dn. 14 maja punktualnie oo godz. 11.00 uczniowie klas 0 - III zebrali się przed szkołą, aby wspólnie recytować wiersz Juliana Tuwima "Okulary".
         W okularach na nosie na hasło Julian Tuwim dzieci wspomagane przez nauczycieli i dyrekcję wyrecytowały znany wszystkim wiersz o Panu Hilarym. Mimo, że trwało to tylko chwilę wywołało w uczestnikach wiele radości.
         Akcja została zorganizowana w tygodniu bibliotek z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima przez czytelnię szkolną. Do tej pory szkoła bardzo czynnie obchodzi Rok Tuwima - m.in. zamieszczając na stronie internetowej szkoły wiersze poety, organizując konkurs plastyczny dla najmłodszych na ilustrację do ulubionego wiersza.

B.P., K.Sz.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejiswinoujscie

Głos Szczeciński

III c na biwaku

         Dn. 7 maja o godz. 17.00 spotkaliśmy się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Świnoujściu. Każdy z nas dostał komplet poszew, który nałożyliśmy na pościel. Po rozpakowaniu swoich rzeczy, wyruszyliśmy na kolację do Pizzerii Cech. Podczas spaceru recytowaliśmy m.in. wiersz pt. "Okulary" Zatrzymaliśmy się przed kościołem pw. Chrystusa Króla, gdzie Oskar i Dawid opowiedzieli nam historię statku, którego replika znajduje się w świątyni. Dotarliśmy również do Muzeum Rybołówstwa. Od Emilki dowiedzieliśmy się, że dawniej znajdował się tam Ratusz Miejski.
         Bardzo głodni przyszliśmy do pizzerii, gdzie każdy z nas najadła się do syta. Pizza była przepyszna.
         W drodze powrotnej zwiedziliśmy kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Morza, gdzie podziwialiśmy piękne witraże.
         Zmęczeni dotarliśmy do schroniska, gdzie czekały na nas pyszne galaretki.          Spotkaliśmy się z młodymi siatkarzami. Odwiedziliśmy również ich pokoje i rozmawialiśmy z trenerem.
         Na koniec wieczoru obejrzeliśmy cz. 1 filmu pt. "Pinokio" i nasze zdjęcia z klasy I.
         Po wieczornej toalecie poszliśmy spać. Było już bardzo późno, gdy wszyscy zasnęli.
         Następnego dnia wyspani, po zjedzeniu śniadania, obejrzeliśmy cz. 2 filmu. Wpisaliśmy się również do Złotej Księgi, gdzie podziękowaliśmy za gościnę. Emilka opowiedziała nam legendę o Świnoujściu.
         Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na lekcje. Nasz biwak okazał się bardzo udany.

Uczniowie klasy IIIcKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejiswinoujscie


FOTOGALERIA - iswinoujscie

SPOTKANIE PIERWSZAKÓW ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ

         W dniu 07.05.2013r., w związku z przeprowadzanym w pierwszych klasach, Programem "Bezpieczny Puchatek", pierwszaków odwiedzili przedstawiciele Straży Granicznej. Panowie przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat "Jak zachować się, gdy zaatakuje agresywny pies". Uczniowie dowiedzieli się o postawie obronnej tzw. "na żółwika" i przećwiczyli ją. Zostali również poinformowani, czego należy wystrzegać się i jak zachować , podczas spotkania z nieznanym psem. Najwięcej radości i wiele emocji sprawiła dzieciom możliwość pogłaskania, specjalnie szkolonego psa. Wizyta przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.

I.A.Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna Straż Graniczna

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka