Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne
z uczniami klas czwartych

W minionym miesiącu ratownicy WOPR Świnoujście przy współpracy ze stowarzyszeniem Winkids oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. prowadzili zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów klas czwartych. Głównym tematem zajęć była umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, wezwania pomocy oraz udzielenia pierwszej pomocy z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa. Uczniowie ćwiczyli schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, a także uciski klatki piersiowej na manekinach. Dowiedzieli się także w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak pomóc w sytuacji zakrztuszenia. Ponadto ratownicy przeprowadzili również quiz z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń nad wodą.

Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka

Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 12 października 2021 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z nim ograniczenia uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasa 1a z 1d i 1b z 1c.
Dzieci klas pierwszych przystrojone w piękne, galowe stroje i nieco poważne miny wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany wraz z nauczycielami. Uczniowie opowiedzieli o czym będą się uczyć w szkole oraz starannie odśpiewali piosenki. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony dumnych rodziców..
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a pani Dyrektor Agnieszka Adamczyk i Wicedyrektor Elżbieta Kubicka dokonały uroczystego pasowania symbolicznym ołówkiem. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, upominki oraz słodkości.

Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie