[Rozmiar: 72374 bajtów]Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne
z uczniami klas czwartych


W minionym miesiącu ratownicy WOPR Świnoujście przy współpracy ze stowarzyszeniem Winkids oraz dzięki wsparciu firmy GAZ-SYSTEM S.A. prowadzili zajęcia profilaktyczne dla naszych uczniów klas czwartych. Głównym tematem zajęć była umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, wezwania pomocy oraz udzielenia pierwszej pomocy z zachowaniem zasad własnego bezpieczeństwa. Uczniowie ćwiczyli schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, a także uciski klatki piersiowej na manekinach. Dowiedzieli się także w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak pomóc w sytuacji zakrztuszenia. Ponadto ratownicy przeprowadzili również quiz z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie nad wodą, pierwszej pomocy oraz profilaktyki zagrożeń nad wodą.

Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka Profilaktyka


Pierwszoklasiści przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu


Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 12 października 2021 r. uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
W tym roku, ze względu na wciąż obowiązujący na terenie kraju stan epidemii i związane z nim ograniczenia uroczystość odbyła się w dwóch turach: klasa 1a z 1d i 1b z 1c.
Dzieci klas pierwszych przystrojone w piękne, galowe stroje i nieco poważne miny wspólnie zaprezentowały krótki program artystyczny przygotowany wraz z nauczycielami. Uczniowie opowiedzieli o czym będą się uczyć w szkole oraz starannie odśpiewali piosenki. Oczywiście nie obyło się bez gromkich braw ze strony dumnych rodziców..
Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a pani Dyrektor Agnieszka Adamczyk i Wicedyrektor Elżbieta Kubicka dokonały uroczystego pasowania symbolicznym ołówkiem. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, upominki oraz słodkości.

Organizatorzy

Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie Pasowanie
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka