SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL. I-III

W środę 8 lutego 2017 r. w „Czwórce” odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
     Konkursowi przyświecały następujące cele:
1. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.
2. Stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji dziecięcej.
3. Artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
     W konkursie wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze.
     Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
- p. Alina Mazurek
- p. Paulina Kuś
- p. Żaneta Maguś
     Ocenie podlegało:
- dobór i pamięciowe opanowanie wierszy,
- dykcja,
- donośność głosu,
- tempo mówienia,
- ogólny wyraz artystyczny.
     Po zakończeniu recytacji wierszy przez wszystkich uczestników konkursu Jury udało się na naradę. Po naradzie pani Alina Mazurek odczytała decyzję jurorów.

Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego kl. I - III zostali:
- Julita Orzechowska - kl. II C
- Zuzanna Czulak - kl. II D
- Kajetan Bujnik - kl. III B

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w miejskim przeglądzie OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, POEZJI ŚPIEWANEJ I TEATRU JEDNEGO AKTORA.
     Ponadto Jury wyróżniło następujących uczniów:
- Nadine Iktilat - kl. I A
- Hannę Caban - kl. II B
- Julię Gortad - kl. III B
     Każdy uczestnik konkursu oprócz gromkich braw, słów uznania i gratulacji otrzymał słodką nagrodę pocieszenia, a laureaci pamiątkowe dyplomy.

J.B.

DZIEŃ PATRONA

W piątek 03.02.2017r. klasy 0 - III jak co roku świętowały Dzień Patrona kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza. Wszystkie klasy brały udział w Turnieju Morskim. Była to również znakomita okazja do zaprezentowania różnorodnych umiejętności i sprawności uczniów naszej szkoły. Dzielnie pokonywali oni różne zadania o tematyce marynistycznej. Musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, że potrafią pięknie wyszorować pokład statku, pokonać wzburzone fale, doprowadzić statki do portu, przeciągać linę, a także rozszyfrować wiadomość nadaną alfabetem Morsa. Uczniowie wykazali się również wspaniałą znajomością kierunków świata. Udowodnili, że posiadają wiadomości na temat morza i patrona naszej szkoły, podczas rozwiązywania zagadek i quizu. Za wykonanie zadań na uczestników czekała słodka niespodzianka. Nie zabrakło oczywiście obowiązkowego zadania , czyli wspólnego śpiewania szant.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Używkom