ZIELONA SZKOŁA 4C

W dniach 29-31.05.2017 r. uczniowie kl. IV c, uczestniczyli w aktywnych formach zajęć, w ramach „Zielonej Szkoły” w Szkole Aktywnego Wypoczynku „Frajda” w Czarnocinie, nad Zalewem Szczecińskim. Był to czas intensywnego wysiłku połączonego ze wspaniałą zabawą. Uczestnicy wycieczki poznawali Rezerwat Konika Polskiego, podziwiając podczas wycieczki rowerowej ptactwo, roślinność i różnorodne zwierzęta okolic Zalewu Szczecińskiego. Była to niezapomniana lekcja przyrody. Dreszczyk emocji przeżyliśmy podczas budowania wieży ze skrzyń, na które wchodziliśmy. Rekord naszej klasy to 21 skrzynek. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił i przełamania lęku. Obiekt, w którym mieszkaliśmy usytuowany jest 200m od plaży, gdzie ogromna mielizna, ciągnąca się wzdłuż brzegu, umożliwia bezpieczne zejście do wody i ochłodzenie się. Wieczorne spotkania przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek, były wstępem do dalszej zabawy. Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas karaoke i taneczne, w czasie dyskoteki. Wspaniała słoneczna pogoda pozwalała na całodzienny pobyt na świeżym powietrzu , na wspólne gry i zabawy, co wpłynęło na jeszcze lepszą integrację klasy.

Serdeczne podziękowania kieruję do czwórki rodziców wspierających wychowawcę i dzieci podczas wyjazdu.
M. L.

UROCZYSTE SPOTKANIE Z PROFESOREM
J. BRALCZYKIEM

26 maja młodzież z klasy II naszego gimnazjum miała przyjemność uczestniczyć w uroczystym, jedynym w swoim rodzaju spotkaniu językowym z udziałem prof. Jerzego Bralczyka i redaktora Michała Ogórka. Data spotkania była nieprzypadkowa: 70- te urodziny profesora oraz rok jubileuszowy Miejskiej Biblioteki Publicznej (70- lecie). Tematem osobistych rozważań gości, a następnie publiczności były książki i związane z nimi sprawy czytelnictwa. Czy i dlaczego warto czytać i co warto czytać. Profesor mówił o najważniejszych książkach dla Polaków. Z pamięci cytował obszerne fragmenty "Trylogii". Na koniec były życzenia i słodki poczęstunek.

DZIEŃ EUROPEJSKI

Używkom