[Rozmiar: 72374 bajtów]
Aktualności


Koncert w Szkole Muzycznej

koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert koncert


Rozstrzygnięcie konkursu
"Książeczka dotykowa"

         Z okazji tegorocznych obchodów Dni Godności w Świnoujściu nasza szkoła oprócz występów w MDK przygotowała konkurs na wykonanie książeczki dotykowej. Zasady i regulamin konkursu został przedstawiony wychowawcom klas. Do konkursu zgłoszono prace uczniów z klas I - III. Komisja w składzie: Małgorzata Markiewicz, Elżbieta Wojciechowicz, Mariola Nawrocka, Marcin Nawrocki i Gracjan Nawrocki dokonała następującego wyboru:

Nagroda specjalna ufundowana przez państwa Nawrockich
- Aleksandra Ławska "Jesienny jeż" kl. III c


konkurs    konkurs


I miejsce - Julita Osewska "Mój kraj Polska" kl.I c

konkurs   konkurs


II miejsce - Jakub Kowalewski "Dziewięć bałwanków" kl.I c

konkurs   konkurs


Wyróżnienia:

- Bielska Sara "Szczęśliwe zwierzęta" kl. III c


konkurs   konkurs


- Karczewicz Emilia "Jezus Zbawiciel" kl. II a

konkurs   konkurs


- Dąbrowska Kornelia i Srebnicka Natalia "Kram z różnościami" kl.IIIc

konkurs   konkurs


- Uczniowie klasy Ia w składzie: M. Jarocka, K. Seroczyńska, W. Zienko, U. Podsiadła, K. Wieliczko i A. Czop "Foka Fimi i przyjaciele"

konkurs   konkurs


         Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
         Specjalne podziękowania składamy państwu Marioli i Marcinowi Nawrockim za aktywne włączenie się w organizację konkursu.

M. M.
Drzwi otwarte w PEC

        Z okazji Dnia Dziecka Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Świnoujściu zaprosiło na "DNI OTWARTE PEC dla najmłodszych Odbiorców ciepła" grupy zerowe do Ciepłowni Miejskiej, produkującej ekologiczne ciepło systemowe dla miasta Świnoujście. Z zaproszenia skorzystały klasy 0 "a", 0 "b" oraz 0 "c".

D.M.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejPIKNIK RODZINNY

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik, który odbędzie się
02 czerwca 2012 r. w godz. 10.00-14.00 na boisku szkolnym.

W programie między innymi:
 loteria fantowa;
 malowanie twarzy i paznokci;
 gra w kolory;
 pokaz tańca klasycznego;
 stanowisko z książką za 1 zł;
 punkt medyczny;
 warsztaty plastyczne;
 stoisko prac wykonanych metodą decoupage’u;
 stoiska z potrawami i słodką kawiarenką.

      Pasjonaci dobrej kuchni znajdą coś dla siebie na stoiskach gastronomicznych: smaczną grochówkę, bigos, ziemniaki pieczone, potrawy kuchni niemieckiej i inne pyszności.

Dyrekcja i rada pedagogiczna


eswinoujscie
iswinoujscie


WYCIECZKA DO WŁOCHKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejZ wizytą w straży pożarnej

        14 maja 2012 r. to dzień, który na długo zapamiętamy…
        Tego dnia grupy 0 "a" i 0 "c" mogły zapoznać się z nowy zawodem. Nasze dzieci odwiedziły Państwową Straż Pożarną. Dzieci zostały bardzo serdecznie przywitane przez pana strażaka, który opowiedział o swojej pracy, o bezpieczeństwie, co należy robić gdy się pali. Przypomniał numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Oprowadził dzieci po remizie, pokazał swój kombinezon, sprzęty gaśnicze, wozy strażackie i cierpliwie odpowiadał na nasze pytania, a na koniec wizyty dzieci wręczyły strażakom przygotowane laurki. "U strażaków" bardzo nam się podobało.

D.M.Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejPODRÓŻ PO EUROPIE ...

        W środę 16 maja odbył się w po raz drugi (po kilkuletniej przerwie) Dzień Europejski. Klasy 4-6 szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne w drodze losowania „rozdzieliły” miedzy siebie 14 państw należących do Unii Europejskiej i przygotowały stoiska prezentujące kulturę, historię oraz ciekawostki dotyczące danego kraju oraz (co dla niektórych smakoszy najbardziej istotne) stoiska kulinarne. Wysiłek i pomysłowość klas (zarówno uczniów jak i rodziców) przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzięki temu udało nam się zebrać prawie 3 tysiące złotych. Jedna trzecia zebranych funduszy przeznaczona zostanie na nagrody dla wszystkich klas biorących udział w Dniu Europejskim oraz na nagrody specjalne dla zwycięzców i wyróżnionych. Pozostałe pieniądze pozwolą miedzy innymi na wyposażenie pracowni językowych w słowniki, które (jak mamy nadzieję) pomogą wam dalej doskonalić znajomość języka angielskiego tak by Europa stała przed wami otworem!

W Y N I K I      G Ł O S O W A N I A

MIEJSCE PIERWSZE (53 głosy)
6 D  flaga  POLSKA

MIEJSCE DRUGIE (43 głosy)
4 C  flaga  NIEMCY

MIEJSCE TRZECIE (33 glosy)
6 C  flaga  WĘGRY

NAGRODY SPECJALNE (WYRÓŻNIENIA PRZYZNANE PRZEZ DYREKCJĘ SZKOŁY I ORGANIZATORÓW DNIA EUROPEJSKIEGO)

4 A   flaga  GRECJA

      5 B  flaga   HISZPANIA


GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE W ORGANIZACJE DNIA EUROPEJSKIEGO.
JESTEŚCIE WSPANIALI I POTRAFICIE ROBIĆ WSPANIAŁE RZECZY DZIĘKI KTÓRYM SZKOŁA PRZESTAJE BYĆ TYLKO SZKOŁĄ, A STAJE SIĘ NASZĄ SZKOŁĄ!

Niespodzianki dla wszystkich klas oraz nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych wręczone zostaną 2 czerwca 2012 w czasie pikniku rodzinnego.

GORĄCO DZIĘKUJEMY RAZ JESZCZE!
ORGANIZATORZY
Anna Bandura
Katarzyna Kimel
Małgorzata Więckowska


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


TV SŁOWIANIN
eswinoujscie
iswinoujscie

DZIEŃ EUROPY w klasach 0-III

        W czwartek 10 maja uczniowie z klas młodszych i z zerówek w nietypowy sposób obchodzili dzień Unii Europejskiej. Każda klasa pod kierunkiem swojego wychowawcy poznawała wiadomości dotyczące Unii Europejskiej i ciekawostki związane z krajem, z którego pochodziła wylosowana wcześniej bajka dla dzieci. Zadaniem klas było wykonanie dowolną techniką plakatu związanego z bajką europejską. Klasy w ciekawy sposób przedstawiły plakaty o bajkach, które zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu. Dzięki temu dzieci mogły poznać bajki i kraje, z których one pochodzą.
        Uczniowie z klas trzecich indywidualnie wykonywali pracę plastyczną na temat „Moje polskie euro”. Wszystkie projekty można oglądać na szkolnym korytarzu - wzbudzały podziw także wśród rodziców odwiedzających naszą szkołę. Po dwóch przedstawicieli z każdej klasy trzeciej brało udział w quizie „Europa w oczach dzieci klas trzecich”, który odbył się w szkolnej czytelni. Wyniki quizu przedstawiają się następująco:
- Klasa trzecia B reprezentowana przez Emilię Rudolf i Kacpra Chmiela zdobyła łącznie 59 punktów i zajęła I miejsce;
- Klasa trzecia C reprezentowana przez Jakuba Wolniaka i Olę Ławską zdobyła łącznie 54 punkty i zajęła II miejsce;
- Klasa trzecia A reprezentowana przez Marcela Gogola i Olafa Pobłockiego zdobyła łącznie 54 punkty i zajęła również miejsce II.
        Uczestnicy quizu wykazali się ogromną wiedzą związaną z Unią Europejską, a ich zmagania w turnieju zostały nagrodzone dyplomem i słodkim upominkiem. Gratulujemy.
        W tym dniu klasa 1d i 1b zorganizowały kiermasz ciast i galaretek i zebraliśmy 618zł.

OrganizatorzyKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDzień Godności
Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

         Niepełnosprawność nie oznacza wykluczenia - pokazało to spotkanie integracyjne osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich kolegów i koleżanek ze szkół masowych w dniu 7 maja 2012 roku w sali Miejskiego Domu Kultury.
         W ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną nasi uczniowie z klas drugich integracyjnych przygotowali ciekawe i żartobliwe przedstawienie oparte na kanwie "Czerwonego Kapturka". Na pochwałę zasługuje nie tylko gra aktorów, ale też piękne i niepowtarzalne stroje.
         Dzień Godności został zorganizowany przez Świnoujskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Elżbieta Kubicka
wicedyrektorKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


TV ŚWINOUJŚCIE
WYSPIARZ NIEBIESKI
eswinoujscie
iswinoujscie
iswinoujscie - FOTOGALERIAVI d w „Centrum Kopernik”

         Dnia 3.05. klasa 6D wyjechała na wycieczkę do Warszawy. Rankiem 4.05. znaleźli się na peronie w stolicy, gdzie zostawili bagaże by nie utrudniały im zwiedzania. Najpierw udali się na śniadanie do McDonalda. Następnie już najedzeni zaczęli zwiedzanie. Na początku udali się pod pomnik Mikołaja Kopernika, gdzie atrakcją stał się układ słoneczny wkoło pomnika. Potem spacerując uliczkami Warszawy dotarli do Mostu Świętokrzyskiego, z którego roztaczał się przepiękny widok na okolicę w tym na nowo wybudowany Stadion Narodowy. Głównym punktem wycieczki do Warszawy było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Dzieciakom bardzo podobały się tamtejsze eksperymenty, wynalazki i doświadczenia. Odwiedzili także planetarium, w którym obejrzeli film o układzie słonecznym. Jednakże połowa wycieczki była tak wyczerpana, że przespała część pokazu;). Z uwagi na to, że dzieci były już głodne, wychowawcy zabrali je do restauracji, która znajdowała się na terenie Centrum. Potem zrobiło się chłodno i zaczął padać deszcz. Wycieczka udała się więc na peron, by zabrać cieplejsze ubrania z szafki. W drodze do celu postanowili wjechać windą na punkt widokowy, który mieścił się na szczycie Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnicy byli zachwyceni panoramą Warszawy. Następnie mieli czas wolny w galerii handlowej "Złote Tarasy". Przed samym wyjazdem najedli się w KFC. Tego samego dnia ok. godz. 23.00 wsiedli do pociągu. Wszyscy byli tak zmęczeni, że od razu położyli się spać. 5.05 na peronie w Świnoujściu dzieci nagrodziły opiekunów oklaskami i podziękowaniami. Zadowolone z wycieczki zostały odebrane przez rodziców.

Julia Ordon
Joanna CzerecKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka