Październik 2011

Halloweenowe stroje

hallowin hallowin hallowin hallowin hallowin hallowin hallowin

Halloweenowa dyskoteka

Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku odbywa się dyskoteka z okazji Halloween. Uczniowie przychodzą potańczyć i miło spędzić czas. W tym roku odbyła się ona 26 października. Klasy 4 i 5 bawiły się w innych godzinach niż klasy 6 i gimnazjalne. Na dyskotece panował świetny nastrój i nikogo nie opuszczał dobry humor. Dużo tańczyliśmy i śpiewaliśmy teksty znanych nam piosenek. Odwiedziły nas nawet koleżanki z ubiegłorocznej klasy 3 gimnazjum, w tym była przewodnicząca naszej szkoły Ania Szczucka. Wszyscy będziemy miło wspominać tą dyskotekę i czekamy na następne.

(AP)

"Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy"

W niedzielę 9 października 2011r. już po raz jedenasty obchodziliśmy Dzień Papieski - tym razem pod hasłem „Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy”. Natomiast 16 października wspominaliśmy również 33 rocznicę Jego wyboru – na stolicę piotrową...Dni te są okazją zarówno do rozważania znaczenia samego hasła Dnia Papieskiego jak również do przypomnienia sylwetki Papieża.
         W niedzielę - 16 października, podczas Mszy św. o godz.13-tej, w kościele p.w. błog. Michała Kozala BM , dzieci z grupy liturgicznej przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający życie i działalność Ojca Świętego. Wszyscy razem mogliśmy przeżyć chwile zadumy nad dziełem Człowieka, który zadziwił świat. Nie zabrakło wspomnień oraz wdzięczności wyrażonej w słowach modlitwy, wierszach i piosenkach. Łącząc się duchowo z Janem Pawłem II odśpiewano pieśń, którą tak bardzo lubił: „ Barkę”. Całość występu wzbogacono prezentacją multimedialną, którą przygotował ks. Edward. Przepiękne slajdy połączone z napisami pomogły nam jeszcze bardziej przeżyć te niezapomniane chwile.
         Zachowajmy obrazy i słowa wygłoszone przez Papieża Polaka w naszych sercach i czynem własnego życia realizujmy Jego duchowy testament, pokładając nadzieję i ufność w miłosierdziu Pana.

B.B.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej    Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej    Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Targi Edukacyjne

Dnia 6 października 2011r. klasy gimnazjalne naszej szkoły uczestniczyły w II Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu. Podczas Targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, renomowane uczelnie wyższe, instytucje szkoleniowe, szkoły doskonalenia zawodowego, a także szkoły i ośrodki proponujące zajęcia pozaszkolne. Dla uczestników Targów zaplanowano wiele atrakcji – m.in. sztuczna skałka do wspinaczki, jazda konna oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Odbyła się również debata z prezydentem Świnoujścia, podczas której zapytano m.in. o losy naszego boiska szkolnego.

M.W.

Wycieczka do Świdwina

ZSP4 - Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki.

na portalu www.eswinoujscie.pl
www.eswinoujscie.pl - FOTOGALERIA

IIc i Vc w Narodowym Banku Polskim

W sobotę 1 października, uczniowie klas IIc i Vc z ZSP nr 4 odwiedzili NBP w Szczecinie. Zobaczyli niedostępne na co dzień pomieszczenia banku, poznali historię, funkcje oraz rolę NBP jako banku centralnego. Mieli również możliwość wysłuchania historii pieniądza na świecie i w Polsce.
         Chętni uczyli się rozpoznawać autentyczność monet i banknotów. Obejrzeli bardzo ciekawą wystawę „Od płacideł do kart kredytowych”. Każdy bez wyjątku mógł wziąć do rąk sztabę czystego złota o wadze 12,5 kg i wartości ok. 1,5 miliona złotych. Choć najmniejsi mieli z tym problem, starali się ją utrzymać, aby zrobić sobie zdjęcie i poczuć się bogatym!
         Po tej przemawiającej do wyobraźni atrakcji, dzieci wzięły udział w konkursach, grach multimedialnych, zabawach z eduRobotem oraz grze w gigantyczne warcaby przestrzenne, w których pionkami były duże monety 5 zł i 1 Euro.
         Dużym zainteresowaniem cieszył się trenażer strzelniczy i projektowanie własnych kart płatniczych.
         Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali wiele prezentów m.in. monety okolicznościowe, brykiet ze zniszczonych 10 zł zawierający zniszczone pieniądze o wartości 13 000 zł, puzzle, mapy Europy i wiele innych.
         To była świetna lekcja przedsiębiorczości.

K.Sz.

www.iswinoujscie.pl