[Rozmiar: 72374 bajtów]
Październik 2011Halloweenowe stroje

hallowin hallowin hallowin hallowin hallowin hallowin hallowinHalloweenowa dyskoteka

         Zgodnie z tradycją naszej szkoły co roku odbywa się dyskoteka z okazji Halloween. Uczniowie przychodzą potańczyć i miło spędzić czas. W tym roku odbyła się ona 26 października. Klasy 4 i 5 bawiły się w innych godzinach niż klasy 6 i gimnazjalne. Na dyskotece panował świetny nastrój i nikogo nie opuszczał dobry humor. Dużo tańczyliśmy i śpiewaliśmy teksty znanych nam piosenek. Odwiedziły nas nawet koleżanki z ubiegłorocznej klasy 3 gimnazjum, w tym była przewodnicząca naszej szkoły Ania Szczucka. Wszyscy będziemy miło wspominać tą dyskotekę i czekamy na następne.

Samorząd Uczniowski
(AP)


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej"Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy"

         W niedzielę 9 października 2011r. już po raz jedenasty obchodziliśmy Dzień Papieski - tym razem pod hasłem „Jan Paweł II - Człowiek Modlitwy”. Natomiast 16 października wspominaliśmy również 33 rocznicę Jego wyboru – na stolicę piotrową...Dni te są okazją zarówno do rozważania znaczenia samego hasła Dnia Papieskiego jak również do przypomnienia sylwetki Papieża.
         W niedzielę - 16 października, podczas Mszy św. o godz.13-tej, w kościele p.w. błog. Michała Kozala BM , dzieci z grupy liturgicznej przygotowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający życie i działalność Ojca Świętego. Wszyscy razem mogliśmy przeżyć chwile zadumy nad dziełem Człowieka, który zadziwił świat. Nie zabrakło wspomnień oraz wdzięczności wyrażonej w słowach modlitwy, wierszach i piosenkach. Łącząc się duchowo z Janem Pawłem II odśpiewano pieśń, którą tak bardzo lubił: „ Barkę”. Całość występu wzbogacono prezentacją multimedialną, którą przygotował ks. Edward. Przepiękne slajdy połączone z napisami pomogły nam jeszcze bardziej przeżyć te niezapomniane chwile.
         Zachowajmy obrazy i słowa wygłoszone przez Papieża Polaka w naszych sercach i czynem własnego życia realizujmy Jego duchowy testament, pokładając nadzieję i ufność w miłosierdziu Pana.

B.B.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej    Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej    Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Targi Edukacyjne

         Dnia 6 października 2011r. klasy gimnazjalne naszej szkoły uczestniczyły w II Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu. Podczas Targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, renomowane uczelnie wyższe, instytucje szkoleniowe, szkoły doskonalenia zawodowego, a także szkoły i ośrodki proponujące zajęcia pozaszkolne. Dla uczestników Targów zaplanowano wiele atrakcji – m.in. sztuczna skałka do wspinaczki, jazda konna oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Odbyła się również debata z prezydentem Świnoujścia, podczas której zapytano m.in. o losy naszego boiska szkolnego.

M.W.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejWycieczka do Świdwina

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


ZSP4 - Wczoraj przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

więcej ...
na portalu www.eswinoujscie.pl
www.eswinoujscie.pl - FOTOGALERIA


IIc i Vc w Narodowym Banku Polskim

         W sobotę 1 października, uczniowie klas IIc i Vc z ZSP nr 4 odwiedzili NBP w Szczecinie. Zobaczyli niedostępne na co dzień pomieszczenia banku, poznali historię, funkcje oraz rolę NBP jako banku centralnego. Mieli również możliwość wysłuchania historii pieniądza na świecie i w Polsce.
         Chętni uczyli się rozpoznawać autentyczność monet i banknotów. Obejrzeli bardzo ciekawą wystawę „Od płacideł do kart kredytowych”. Każdy bez wyjątku mógł wziąć do rąk sztabę czystego złota o wadze 12,5 kg i wartości ok. 1,5 miliona złotych. Choć najmniejsi mieli z tym problem, starali się ją utrzymać, aby zrobić sobie zdjęcie i poczuć się bogatym!
         Po tej przemawiającej do wyobraźni atrakcji, dzieci wzięły udział w konkursach, grach multimedialnych, zabawach z eduRobotem oraz grze w gigantyczne warcaby przestrzenne, w których pionkami były duże monety 5 zł i 1 Euro.
         Dużym zainteresowaniem cieszył się trenażer strzelniczy i projektowanie własnych kart płatniczych.
         Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali wiele prezentów m.in. monety okolicznościowe, brykiet ze zniszczonych 10 zł zawierający zniszczone pieniądze o wartości 13 000 zł, puzzle, mapy Europy i wiele innych.
         To była świetna lekcja przedsiębiorczości.

K.Sz.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


www.iswinoujscie.pl
www.iswinoujscie.pl - FOTOGALERIA
www.eswinoujscie.pl
Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka