[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościJasełka w wykonaniu uczniów z klasy 5b

         Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w środę, odbyły się w naszej szkole Jasełka, które były równocześnie spotkaniem z poezją ks. Jana Twardowskiego. Przedstawienie skłoniło zebranych uczniów i nauczycieli, do krótkiej refleksji nad tajemnicą Wcielenia Maleńkiej Miłości oraz wprowadziło w atmosferę świąt.
         Przejęci aktorzy pięknie wywiązali się z powierzonych im ról. Widownia oglądała inscenizację z zainteresowaniem i chętnie włączała się do wspólnego kolędowania. Przedstawienie zakończyło się złożeniem życzeń świątecznych oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów z klasy 5b.

B.G.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

JASEŁKA


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Spotkanie opłatkowe w Ic


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Pierwszaki w Świetlicy socjoterapeutycznej

         Tuż przed świętami dzieci z Ic odwiedziły kolegów i koleżanki ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Hołdu Pruskiego. Maluchy postanowiły podzielić się prezentami świątecznymi. Każdy przygotował upominki, które podarowano dzieciom ze świetlicy.
         Pierwszaki przekonały się, że nie tylko wspaniale jest dostawać prezenty ale przyjemniej jest je dawać.
         Dzieci miło spędziły czas na zabawie i jedzeniu pysznych słodyczy.

K.Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

WIGILIA W 5c


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Dzielmy się na święta

         W tym roku w naszej szkole zorganizowane były dwie akcje: Paczka dla dzieciaczka /akcja ta trwała od początku grudnia/ i Dzielmy się na święta /akcja ta trwała od 13 do 15 grudnia na głównym holu naszej szkoły/, które miały na celu zebranie jak największej ilości słodyczy oraz artykułów spożywczych i chemicznych dla ubogich uczniów z naszej szkoły. Do akcji włączyli się uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły, każdy przynosił to co mogli. I to właśnie dzięki Wam wszystkim, udało nam się zorganizować 20 słodkich paczek świątecznych, do których dołączone były zabawki w postaci maskotki. Życzę Wam aby wasze Święta również były takie słodkie i radosne a za przyniesione dary serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

święta święta
święta świętawośp

GIMNAZJALIŚCI DLA WOŚP

         Uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami 13 grudnia zorganizowali kiermasz ciast i galaretek, dochód z akcji przeznaczyli na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, zebraliśmy 424,34 zł.
         Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali łakocie oraz tym, którzy zasili konto WOŚP poprzez zakup ciast i galaretek.

SIE MA!!!


wośp wośp wośp

T A L E N C I A K

         Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra bezustannie w naszej czwórce. 15 grudnia odbyła się druga edycja Talenciaka "4". Po raz drugi uczniowie z naszej szkoły wykazali się licznymi talentami. Podczas eliminacji, organizatorów zaskoczyła tak ogromna rozbieżność Waszych talentów. Byli uczniowie chcący nam ugotować, zatańczyć, zagrać, zaśpiewać, a nawet odbył się pokaz karate. Ale nie tylko my mieliśmy problem aby wybrać osobę z największym talentem. Podczas finału głosowała cała publiczność, która okazała się bardzo podzielona, gdyż finalistą została osoba, zdobywając zaledwie o jeden głos więcej od pozostałych wiodących uczestników. Każda osoba biorąca udział w finale otrzymała słodki upominek, a trzy osoby fantastyczne nagrody. Lecz nie nagrody były dla nas najważniejsze lecz chęć zaprezentowania swojego talentu i wspaniała zabawa, sądzę, że trema nie zjadła nikogo. Nagrody otrzymali: na poziomie klas I - II - Oktawia Zakrzewska, klas IV - VI - Wiktoria Brodnicka, gimnazjum - Monika Bojaczuk. Wszystkim uczestnikom a zwłaszcza zwycięzcom serdecznie gratulujemy ogromnych talentów i życzymy powodzenia w zdobywaniu szczytów.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

zobacz również na:
www.eswinoujscie
www.iswinoujscie

Czwartek, 16 grudnia - KIERMASZ CIAST

         Tego dnia w całej szkole roznosił się zapach domowych wypieków. Na każdej przerwie tłumy dzieci okupowały stoły bogato zastawione ciastami i galaretkami.
         Przez cały dzień można było za jedyne 2zł bądź 1zł kupić pyszne porcje słodkości.
         Wszystko bardzo smaczne, chętnie kupowane przez uczniów jak i pracowników szkoły.
         Przyjemne połączyliśmy z pożytecznym, bo uzyskana kwota 905 zł zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
         Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali łakocie.
         Po raz kolejny dzieci z "Czwórki" pokazały, że mają wielkie serca i potrafią się dzielić z innymi.

A. Sz.


wośp wośp wośp wośp wośp wośp wośp wośp wośp

zobacz również na:
www.eswinoujscie
www.iswinoujscie
TV SŁOWIANIN


WOŚP u nas już gra

         W naszej szkole już od 9. grudnia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła grać.
         Nauczyciele, dzieci i ich rodzice z wielkim zaangażowaniem wykonali piękne ozdoby świąteczne, które można było kupić na czwartkowym kiermaszu.
         Kupujący gromadzili się tłumnie na każdej przerwie nabywając wymyślne prace, których nie można kupić w żadnym sklepie.
         Sprzedano wiele ciekawych prac i zebrano pierwsze pieniądze wspierające fundusz WOŚP.
          W naszej szkole nie brakuje ludzi o wielkich i szczerych sercach! Mamy nadzieję, że następne imprezy będą równie udane.

Się ma!!!


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

MIKOŁAJKI W GIMNAZJUM

         Zamiast paczek i spotkania z Mikołajem gimnazjaliści udali się 10 grudnia na wycieczkę do Szczecina. Wszystkie klasy gimnazjalne autokarem pojechały do Multikina na wybrany przez siebie seans filmowy, po kinie udaliśmy się do experimentarium - „Eureka - cuda nauki i techniki”.
         Wystawa ta jest jedną z ciekawszych form zwiększenia zainteresowania fizyką poprzez interaktywne wystawy nauki. Wystawa w Szczecinie funkcjonuje na wzór analogicznych wystaw zachodnich, gdzie w sposób zabawowy, poprzez działanie na przyrządach, można wiele się nauczyć, doświadczyć, przeżyć.
         Wycieczka była wspaniałą formą poznania się i integracji uczniów naszego gimnazjum. Mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nieostatni wspólny wyjazd.

M.Sz.MIKOŁAJKI NA BASENIE

         Jak się okazuje Mikołaj wcale nie potrzebuje śniegu i sań żeby dostarczyć prezenty. Tym razem odwiedził dzieci z klasy II A i II B na basenie, gdzie uczniowie brali udział w „nietypowej wodnej” imprezie mikołajkowej. Mnóstwo kolorowych zabawek, balony, maty, piłki, makarony z pewnością były nie lada atrakcją dla „małych pływaków”. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników mogli popisać się umiejętnościami pływackimi, brali udział w różnorodnych zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Na koniec doczekali się prezentów, które zgodnie z tradycją wręczył im Święty Mikołaj.

J.B. i M.S.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

„WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE”.

         Dnia 2 grudnia 2010 roku, klasy 4a i c oraz 6a udały się na wycieczkę pt. „WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE”. Program naszej wyprawy był bardzo napięty. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Fabryki Zabawek Pluszowych, gdzie dzieci mogły zapoznać się od podstaw z wyrobem pluszowych pupili. Następnym punktem zwiedzania była Wytwórnia Bombek Choinkowych. Tu dzieci uczestniczyły w wyrobie kolorowych ozdób, mogły same wziąć udział w procesie dmuchania bombek, srebrzenia, lakierowania i dekorowania. Nasze własne bombki zabraliśmy jako wspaniałą pamiątkę które ozdabiają dziś klasowe choinki. Ostatnim gwoździem programu był wyjazd do Dąbrowy, gdzie w Wiosce Zdrowego Życia odbyły się główne Warsztaty Bożonarodzeniowe. Dzieci rozpoczęły swoją podróż od zwiedzania zabytkowego kościoła oraz wysłuchania opowieści o zakonie Cystersów. Następnie w galerii pod kogutem uczestniczyły w opowieści wigilijnej przy żłóbku. Brały osobisty udział w przygotowywaniu stołu świątecznego, omawiały symbolikę wigilijnych potraw i zwyczajów oraz stroiły choinkowe drzewka. Lekko zmęczeni i zmarznięci udaliśmy się następnie do świetlicy gdzie czekała na nas gorąca herbata oraz przepyszne ciasto drożdżowe. Po odzyskaniu siły dzieci ochoczo zabrały się do dekorowania pierników oraz malowania Mikołaja. Dzięki tej wyprawie nasi uczniowie przybliżyli sobie znaczenie oraz symbolikę Świąt Bożego Narodzenia.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

6 grudnia naszych najmłodszych odwiedził Mikołaj


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Pierwszaki na Benefisie mikołajkowym

         2 grudnia uczniowie z Ic zostali zaproszeni do Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I na Benefis mikołajkowy.
         Pierwszaki do tego ważnego spotkania przygotowywały się od dawna. Przed licealną publicznością zaprezentowały piosenkę "Dziadzio Mikołaj". Dla małych artystów było to wielkie przeżycie. Nagrodzeni zostali gromkimi brawami i pysznymi słodkościami. Zachwyt wśród widzów oprócz swobody na scenie wzbudziły również stroje naszych milusińskich. Pierwszaki wcieliły się bowiem w postaci Św. Mikołajów.
         Na scenie liceum pojawili się artyści z "różnych zakątków świata", m.in. Mikołaje z Brazylii, tancerze i piosenkarze śpiewający znane i lubiane piosenki.
         Największe wrażenie na pierwszakach zrobił film o przygodach Św. Mikołaja, który obejrzeli z zapartym tchem.
         Wspaniale było znaleźć się wśród starszych koleżanek i kolegów. To spotkanie z pewnością pozostanie Ic na długo w pamięci.

K. Sz.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


zobacz również na:
www.eswinoujscie

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ JESIENNY

         Nie co dzień zdarza się gościć w naszej szkole tylu przedszkolaków. W środę, 02. grudnia odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Jesienny, w którym uczestniczyły sześciolatki z przedszkoli miejskich nr 1, 3, 5, 10 i 11. Pod hasłem pożegnania jesieni, stworzono dzieciom okazję do poznania środowiska szkolnego. Chociaż za oknem był już śnieg, piękny wystrój sali przypominał o minionej kolorowej jesieni. Podczas spotkania wszyscy świetnie się bawili. Różnorodne konkurencje umysłowe i sprawnościowe wywołały wiele emocji i radości. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o pierwsze miejsce, bo poziom był bardzo wyrównany. Po dwóch dogrywkach pomiędzy przedszkolami nr 3 i nr 10, wygrała reprezentacja z Dziesiątki. Zwycięzcy zdobyli puchar, a pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wręczono także upominki w postaci kolorowych zakładek do książek oraz słodkie niespodzianki. Rozpromienione i uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o udanej wizycie w murach szkolnych.

Organizatorzy

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

zobacz również na:
www.eswinoujscie
www.iswinoujscie


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka