Odwiedziny w OREW-ie

Odwiedziny klasy 2a i 2b w Ośrodku Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczym 20 listopada w ramach Dni Integracji i Tolerancji.

A.M.

foto A.M.

II E i III C na Wyspie Skarbów

Życzenia dla Seniora

W ramach Dni Integracji i Tolerancji odwiedziliśmy Rezydencję Seniora Jantar. Śpiewaliśmy ( chór szkolny pod opieką Pani Ireny Mruli), tańczyliśmy ( Dalia i Piotr z 4c)i wręczaliśmy własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami dla Seniorów ( przedstawiciele kl 4a i 4b). Sprawiliśmy Im wielką radość, byli wzruszeni. My również.

I. M.-Sz.

Dni Integracji i Tolerancji w naszej szkole

Począwszy od środy 12 listopada, przez trzy dni obchodziliśmy, jak co roku, Dni Integracji i Tolerancji. Nasza szkoła ze względu na specyficzny charakter – posiadanie klas integracyjnych, w szczególny sposób dba o realizację idei wzajemnej akceptacji, zgody, współpracy, jedności.
         Uczniowie z klas 0-III ozdabiały drzwi swoich klas hasłami lub wierszykami, ułożonymi na tę szczególną okoliczność; wykonywały specjalne prace plastyczne oraz „pocztówki uśmiechu” dla kolegów i koleżanek. Zwieńczeniem działań był piątkowy, wspólny dla wszystkich małych uczniów, wesoły, żywiołowy taniec w sali gimnastycznej.
         Klasy starsze zajmowały się twórczością plastyczną – wykonywaniem plakatów różnymi technikami oraz puzzli dla uczniów zerówek. W ramach integracji międzypokoleniowej dzieci przygotowały także laurki dla seniorów – mieszkańców Rezydencji Seniora Jantar. Spotkanie w rezydencji uświetnione zostało występem szkolnego zespołu wokalnego.
         Klasy szóste realizowały zadania literackie – pisały bajki, baśnie lub rysowały komiksy na tematy związane z ideami obchodzonego święta. Dodatkowo, klasa VIa przygotowała wraz z p. Reginą Jankowską spektakl teatralny dla klas IV-V, wystawiany w języku angielskim. Szóstoklasiści mogli również zamienić się ze swoimi nauczycielami rolami i spojrzeć na naukę z innego punktu widzenia.
         Uczniowie klasy I gimnazjum zajęli się zadaniami dziennikarskimi – sondą uliczną (co to znaczy „być człowiekiem dla człowieka”?), reportażem i wywiadem (z kimś godnym naśladowania). Natomiast klasa III gimnazjum przygotowała na temat człowieczeństwa pantomimę.
         Najważniejszymi elementami Dni Integracji i Tolerancji były dobra zabawa oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli we wspólne działania.
         Organizatorki święta serdecznie dziękują wszystkim za aktywność i wysiłek włożony w powierzone zadania.

www.iswinoujscie.pl
www.eswinoujscie.pl