[Rozmiar: 72374 bajtów]
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIESzkoła Promująca ZdrowieRok szkolny 2020/2021Zdrowe odżywianie to o zdrowie dbanie!

          Ten rok szkolny to wyzwanie nie tylko związane z uczeniem się on-line ale też z "walką" z podjadaniem przed komputerem. Praca przed komputerem to obciążenie naszych oczu. Musimy tez dbać o stan naszej wagi i formy by po powrocie do szkoły nie mieć problemów z kondycją.
         By uniknąć tych problemów , ważne jest uważne odżywianie się. Dużo mówiliśmy o tym na lekcjach biologii czy lekcjach wychowawczych. Wspomagały nas różne programy, miedzy innymi ten Lubelli. Właśnie otrzymaliśmy certyfikat ! Gratulacje i dalej dbajmy o to co jest u nas na talerzach. I co najważniejsze kupujmy tyle jedzenia , by później nie marnować go.

certyfikat


Rok szkolny 2018/2019SPRAWOZDANIE Z PODJĘTYCH DZIAŁAŃ W RAMACH CZTERECH STANDARDÓW SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Do pobrania sprawozdanie
Kliknij na komputer aby pobrać sprawozdanieŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2019

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia):
1) kontynuujemy Śniadanie z Klasą – w tym roku będzie ono pod hasłem „ZIELONO MI…”
Prosimy wychowawców by na lekcji wychowawczej ponownie przygotowali i zjedli wspólnie z klasą II śniadanie. Zgodnie z hasłem na kanapkach, sałatkach ma dominować kolor zielony.
Każda klasa robi zdjęcie i wysyła do p. Kamilli Szczuckiej. Akcję prosimy przeprowadzić do końca kwietnia.

2) w czwartek 4 kwietnia na trzech przerwach miedzy 3, 4, 5, 6 lekcją na Sali gimnastycznej będzie zorganizowana przez panią Ewę Tomczyk „ AKTYWNA PRZERWA Z TAŃCEM `SZUFLA DANCE.


NAJLEPSI UCZNIOWIE WE FLUORYZACJI
W I SEMESTRZE ( 2018/2019)

1. Dalecki Marek – IVA
2. Zduński Krzysztof – IVA
3. Cieszkowska Kornelia - IVB
4. Szumilas Aleksandra - IVB
5. Skakuj Nadia – IVC
6. Zielińska Gabriela – IVE
7. Styczyński Marcel – IVF
8. Werner Filip – IVF

Brawo!!!!!

WYNIKI KLASOWE:

Klasa IVA – 22 pkt.
Klasa IVB – 15 pkt.
Klasa IVC – 16 pkt.
Klasa IVD – 22 pkt.
Klasa IVE – 13 pkt.
Klasa IVF – 13 pkt.Światowy Dzień Zwierząt

        4 października obchodzimy Swiatowy Dzień Zwierząt . Nieformalnie 25 października świętujemy Dzień Kundelka. Z tej to przyczyny w połowie października klasa VI B z wychowawcą Sylwią Rybczyńską - Krzystosiak oraz panią Małgorzatą Warlińską odwiedziły nasze miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt.
         Uczniowie mieli okazję poznać zasady działalności takiego schroniska, potrzeby podopiecznych,zasady adopcji. W klasie już są osoby poświęcające swój wolny czas na wolontariat w schronisku, m.in. Oliwia mogła wprowadzić nas do pomieszczeń z przesłodkimi kociakami. Nie obyło się bez wzruszeń i niektórym trochę " spociły się" oczka, ale później ochoczo i wesoło wyprowadziliśmy na spacer jednego z psiaków . Opiekun ze schroniska przedstawił nam zasady postępowania z psem.
         Czas minął nam szybko, pogoda dopisała. Na pewno jeszcze tam wrócimy :)

Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak


Światowy Dzień Zwierząt


SZKOLNY PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA
SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE NA LATA 2017-2020
„CZWÓRKA TO SZKOŁA,
GDZIE ZDROWY USMIECH DOOKOŁA”

Do pobrania program
Kliknij na komputer aby pobrać program

Rok szkolny 2017/2018SPRAWOZDANIE Z PODJĘTYCH DZIAŁAŃ W RAMACH CZTERECH STANDARDÓW
SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIEW ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Do pobrania sprawozdanie
Kliknij na komputer aby pobrać raport

Dzień Ziemi w nadleśnictwie

         20 kwietnia 2018 roku. uczniowie klas : IVa, IVd i Vb z wychowawcami i rodzicami spędzili Dzień Ziemi w lesie i na polanie. Było to możliwe dzięki Panu Leśniczemu i Pracownikom Nadleśnictwa Międzyzdroje w Leśnictwie Świnoujście. Był to wspaniały pobyt. Pogoda dopisała . Zajęcia edukacyjne na terenie lasu jak i zabawy zorganizowane na polanie były nieocenioną lekcją przyrody. Super atmosfera, organizacja pobytu i niezapomniane ognisko zostaną w naszej pamięci na długo .Dziękujemy i do zobaczenia za rok:)

Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak

Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi Dzień Ziemi

Obchody Światowych Dni Autyzmu

         Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozszerzając tym razem działania w czasie i organizując wiele akcji zwiększających wiedzę zgodnie z hasłem „Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu”.
- zainicjowaliśmy w naszym mieście akcję „Zapal się na niebiesko” – 2 kwietnia hotel Radisson Blu Resort oświetlił promenadę oraz budynek na znak solidarności z osobami z autyzmem
- zachęciliśmy organizatorów do przeprowadzenia niebieskiego Parkrunu 7 kwietnia
- zorganizowaliśmy wystawę prac osób ze spektrum autyzmu „Razem z wami niewyAUTowani”, w której wzięło udział niemal 30 osób z różnych placówek w mieście
- uczniowie naszej szkoły również aktywnie uczestniczyli w obchodach:
- wychowawcy klas 1-3 przeprowadzili lekcje według scenariusza „Maria – dziewczynka, która lubi mieć plan”, przyklejali puzzle na drzewie świadomości oraz zwiedzali wystawę
- uczniowie klas 4-5 przygotowali niebieską aleję sław osób ze spektrum autyzmu
- klasy 6-7 i gimnazjum przygotowali tablice sensoryczne, które ozdobiły szkolne korytarze i były oblegane przez zaintrygowaną młodzież
         Ponadto w starszych klasach zostały pokazane filmy, dzięki którym uczniowie mogli lepiej uświadomić sobie jak wygląda codzienność osoby z autyzmem.
         W szkole zostały ustawione tablice informacyjne, dekoracje oraz gra dla uczniów mająca na celu uzmysłowienie im, jak trudno jest osobie z autyzmem zrozumieć intencje drugiej osoby.
         Mamy nadzieję stale poszerzać świadomość tego, czym jest autyzm nie tylko wśród dzieci ale również wśród osób dorosłych.

E. Jarosławska
P. Kuś
D. Przybyła
M. SuligowskaW tym roku obchody Dni Autyzmu w naszej szkole przebiegały pod hasłem
„Razem z wami niewyAUTowani”7 KWIETNIA 2018
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

         Z okazji nadchodzącego święta poprosiliśmy uczniów i ich wychowawców, by w dniach 9-13 kwietnia na swojej lekcji wychowawczej przeprowadzili zajęcia pt. „ Nasze wspólne II - gie śniadanie”.
         Forma może być dowolna, np.:
- wspólne zjedzenie II-giego śniadania,
- wspólne przygotowanie i zjedzenie kanapek,
- wspólne przygotowanie sałatek.

         W czasie zajęć zwracamy uwagę na skład posiłku, higienę spożywania posiłku czy też estetykę podania.

         Swoją lekcję poprosiliśmy by udokumentować 1 zdjęciem i przesłać je na adres administratora szkolnej strony Kamilli Szczuckiej (odnośnik na dole strony szkoły).

         Wierzymy w kreatywność, zaangażowanie uczniów oraz miłe spędzenie wspólnego czasu.

Zespół Promocji Zdrowia
(kontakt Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak)


Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie

               klasa 7a                                                 klasa 3e

Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie

               klasa 6a                              klasa 6c                           klasa 6b

Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie

            klasa 4e                                                        klasa 4d

Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie

            klasa 5b                                                  klasa 4fWKRÓTCE WALENTYNKI!

         Wokół pełno symbolicznych serduszek. A co sprzyja naszemu sercu? Temu poświęcona jest kolejna gazetka-wystawa. Prace wykonali uczniowie klasy III gimnazjum.

Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie10 stycznia 2018r.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

          10 stycznia 2018r. odbyło się zebranie Zespołu ds. Promocji Zdrowia. Przedstawiono na nim najważniejsze informacje bieżące oraz ustalono harmonogram ankiet diagnozujących sytuację w naszej szkole. Ankiety będą wypełniać uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Wyniki ankiet pozwolą nam wybrać priorytetowe problemy, którymi zajmiemy się w przyszłym roku.
         Chcemy też poinformować , że nasza szkoła będzie realizować następujące dwa z czterech standardów jakości pracy szkoły w zakresie promocji zdrowia:
I. KLIMAT SPOŁECZNY SZKOŁY SPRZYJA ZDROWIU I DOBREMU SAMOPOCZUCIU UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I INNYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ RODZICÓW UCZNIÓW.
II. SZKOŁA REALIZUJE EDUKACJĘ ZDROWOTNĄ I PROGRAM PROFILAKTYKI DLA UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I INNYCH PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ DĄŻY DO POPRAWY SKUTECZNOŚCI DZIAŁAŃ W TYM ZAKRESIE.ZDROWY TRYB ŻYCIA

         Stres, brak ruchu czy nieodpowiednia dieta – to najczęstsze grzeszki naszego codziennego dnia. A wcale tak nie musi być! Uczniowie naszej szkoły postarali się nam przybliżyć główne zasady ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA, zapoznać z zaletami niektórych warzyw i owoców! Jest apetycznie

Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie Szkoła Promująca Zdrowie12 grudnia 2017
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

          Na zebraniu Rady Rodziców zostały przedstawione powody i cele przystąpienia naszej społeczności szkolnej do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Pomysł został życzliwie przyjęty i otrzymaliśmy zapewnienie chęci współpracy i wspierania naszych inicjatyw.
         W tym miejscu zachęcamy i prosimy o kontakt z rodzicami, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami czy mogą umożliwić współpracę ze środowiskiem lokalnym.
         Kontakt poprzez Radę Rodziców, Dyrekcję lub bezpośrednio z liderem szkolnym – panią Sylwią Rybczyńską-Krzystosiak.


LISTOPAD 2017
szkodliwości palenia

          Kolejny rok edukacji antynikotynowej – listopad! Niby te same treści, te same przestrogi. Ktoś by powiedział - nuda. Ale jeśli dzięki naszym informacjom, ulotkom wykonanym przez uczniów – chociaż jedna osoba zerwie z nałogiem – to o to chodziło.
         Wielu rodziców w czasie wywiadówek czytało te ulotki – cieszy zainteresowanie. Czekamy na wyniki


SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

         Edukacja Zdrowotna, dobre samopoczucie uczniów, rodziców i pracowników w szkole i umiejętność współdziałania to ważne filary obecnej edukacji.
         Dwa lata temu zakiełkował pomysł by realizując powyższe cele uporządkować działania w naszej placówce i zwiększyć ich efektywność.
         W naszej szkole dużo się dzieje w edukacji prozdrowotnej, wiele akcji odbywa się już regularnie co roku, mamy sporo super pomysłów i chęci by było lepiej.
         Stąd też pomysł by przystąpić do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i pokusić się o uzyskanie Wojewódzkiego Certyfikatu.
          Miło nam poinformować, iż 28 września 2017 roku Wojewódzki Zespół ds. Szkół Promujących Zdrowie przyjął naszą szkołę do ZACHODNIOPOMORSKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.
         Przyjęcie naszej szkoły do sieci to docenienie naszych dotychczasowych działań i pierwszy krok do otrzymania Wojewódzkiego Certyfikatu.

Rozpoczęliśmy więc okres przygotowawczy , w czasie którego mamy do wykonania zadania:

1. Powołanie szkolnego Zespołu ds. Promocji Zdrowia.
2. Opracowanie i wdrożenie programu uwzględniającego standardy SzPZ.
3 Nawiązanie współpracy z samorządem lokalnym, instytucjami wspierającymi.
4. Uczestniczenie w formach doskonalenia związanych z realizacją programu SzPZ.

Lider Zespołu ds. Promocji Zdrowia
Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak31 sierpnia 2017r.
SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

          Informujemy, że został powołany Zespół ds. Promocji Zdrowia na terenie Szkoły Podstawowej nr4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt.ż.w. Mamerta Stankiewicza:

 • Lider: Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak
 • Dyrektor szkoły : Agnieszka Adamczyk
 • Członkowie: Małgorzata Kołaska
                   Edyta Jarosławska
                            Anna Michałowska – Głuszek
             Anna Makara
             Ewa Tomczak
                              Sabina Zabrocka-Matuszewska
                 Kamilla Szczucka
 • Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

  Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

  Używkom
  GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

  ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

  Projekt edukacyjny

  Projekt edukacyjny


  Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
  copyright© by Kamilla Szczucka