Pomorze Zachodnie
– Wsparcie PP

nasza szkoła

Projekt: „Pomorze Zachodnie – Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne”

Wartość projektu:                249 343,92 zł
Kwota dofinansowania:        235 630,00 zł
Okres realizacji projektu:      10.2021 r. – 01.2023 r.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działania 7.7 Wdrożenie programów wczesnego wykrywania wad rozwojowych i rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych niepełnosprawnością oraz przedsięwzięć związanych z walką i zapobieganiem COVID-19 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020, typ projektu 2f grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych na finansowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów – z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w tym zakresie wynikające z pandemii COVID-19.
         Celem projektu było wsparcie psychologiczno-pedagogiczne dla uczniów uczęszczających do świnoujskich szkół i placówek prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście. Pandemia wymusiła zmianę formy kształcenia uczniów w szkole. Widoczne są już, niestety, tego negatywne skutki: pogorszenie kondycji psychicznej uczniów, zaburzenia nastroju, niski poziom samooceny, zmęczenie, apatia, problemy w kontaktach bezpośrednich pomiędzy rówieśnikami.
         Uczniowie korzystali z zajęć: plastycznych, artystycznych, wyrównawczych, terapii pedagogicznej i robotyki
         Zajęcia umożliwiły udzielenie uczniom profesjonalnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego oraz minimalizację negatywnych skutków związanych z pandemią COVID 19.

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU:

ROBOTYKA

Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości
Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości
Laboratorium przyszłości Laboratorium przyszłości

Klknij na obrazek,
a dowiesz się jak
propagujemy czytelnictwo

Klknij na obrazek,
a dowiesz się
jak promujemy zdrowie

Kliknij na obrazek, aby przeczytać bajkę o