DRODZY UCZNIOWIE KLAS 7 I 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ 3 GIMNAZJUM!

Jesteście na jednym z najbardziej decydujących i intensywnych etapów życia młodego człowieka, czyli w ostatnich klasach szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Już za chwilę będziecie podejmować decyzje odnośnie dalszych planów edukacyjnych, przyszłej kariery zawodowej . Kim chcielibyście być, co robić w życiu? Do której szkoły pójść, jaki zawód wybrać? Trudno wyobrazić sobie tę dość odległą perspektywę, która jest nieuchronna, ale warto już teraz wiedzieć gdzie możecie uzyskać pomoc i niezbędne informacje, które was zainteresują i zainspirują do tworzenia swojej własnej ścieżki edukacyjnej.

ABY DOBRZE WYBRAĆ SZKOŁĘ PONADPODSTAWOWĄ I PONADGIMNAZJALNĄ NALEŻY:

– poznać siebie, swoje mocne strony, zainteresowania, predyspozycje, możliwości i ograniczenia,
– poznać rynek pracy,
– zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

STRONY INTERNETOWE Z KTÓRYCH WARTO SKORZYSTAĆ PRZY PLANOWANIU DALSZEJ ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ:

- INFORMACJE O EGZAMINACH: ÓSMOKLASISTY I GIMNAZJALNYM ZNAJDZIESZ NA: www.cke.gov.pl
- OFERTA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I PONADGIMNAZJALNYCH: www.chojnice.edu.com.pl
- ZNAJDŹ SWOJĄ DROGĘ EDUKACYJNĄ I ZAWODOWĄ: www.perspektywy3d.pl
- LABIRYNT ZAWODÓW – PRZETESTUJ SIĘ, WYKONAJ TEST PREDYSPOZYCJI I ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH: www.labirynt-zawodow.progra.pl
- POZNAJ ZAWODY: www.doradztwo.ore.edu.pl/wybieram-zawod, www.mapakarier.org
- FILMY I SPOTY: www.doradztwo.ore.edu.pl/multimedia
- PLATFORMA INTERNETOWA SIECI WSPARCIA DORADZTWA ZAWODOWEGO W POWIECIE CHOJNICKIM: www.swdz-chojnice.pl

Jeśli chciałbyś/chciałabyś uzyskać więcej informacji, porozmawiać o szkołach czy wybranych zawodach, nie jesteś pewien/pewna, co można robić po szkole podstawowej czy gimnazjum zapraszamy do kontaktu z doradcą zawodowym: e-mail: doradcazawodowy.jcz@gmail.com

mgr Jarosław Czerniak
Doradca Zawodowy