JUBILEUSZ

ANNIVERSARY CELEBRATION

jubileusz

Jubileusz 50-lecia Szkoły

Nasza szkoła ma już 50 lat! Okrągłe urodziny wymagały niezwykłej oprawy i niecodziennego dwudniowego świętowania.
         Zaczęło się w piątek, 25 października. Szkoła – niezwykła Jubilatka zmieniła scenerię na bardzo odświętną. Rodzice uczniów ze wszystkich klas przygotowali wraz z nauczycielami (w tajemnicy przed dziećmi) przyjęcia urodzinowe. Były torty, świeczki, balony, podarunki – jak na prawdziwe urodziny przystało.
         Następnego dnia, w sobotę, w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbyły się oficjalne uroczystości. Swoją obecnością zaszczycili obchody: Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, przewodniczący RM Paweł Sujka, radny RM, absolwent Czwórki Andrzej Mrozek, przewodnicząca ZNP, nauczycielka naszej szkoły Wiesława Osikowska, przedstawiciele Klubu Rotary ze Świnoujścia i Usedom, Naczelnik Wydziału Edukacji w UM Świnoujście Janina Śmiałkowska.
         Prezentem dla Szkoły były: okolicznościowe grawertony, czek w wysokości 10 tys. zł (od Prezydenta Miasta) oraz czek w wysokości 14 060 euro (od Klubu Rotary) na wyposażenie pracowni językowych.
         Po części oficjalnej, prowadzonej przez Panią Dyrektor Agnieszkę Adamczyk, nastąpiła niezwykle piękna, radosna część artystyczna. Organizatorzy największy nacisk położyli na prezentację twórczości i talentów uczniów Czwórki. Większość występujących artystów została wcześniej wyłoniona w Szkolnym Talenciaku. Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie mogli podziwiać: chór ZSP4 pod dyrekcją pani Ireny Mruli, wokalistki: Paulinę Pisarkiewicz i Sonię Dorulę, mima – satyryka Piotra Szaciłowskiego, aktorkę w monodramie Wiktorię Szczepańską, uczniów klasy IIIc (wychowanków pani Agnieszki Pyrkosz) w scenkach prezentujących znajomość języka niemieckiego, uczennice: Joannę Czerec, Aleksandrę Nieradkę i Igę Kuśmierczyk w prezentacji historii szkoły na wesoło, absolwentkę Czwórki Paulinę Jaczewską – w arii J.S. Bacha. Pięknym tańcem zauroczyli wszystkich uczniowie szkoły tańca KTS Jantar: Weronika Janicka i Bartek Rakowski, Wanesa Warwas i Jakub Babirecki, Oliwia Jasek i Dawid Augustin, Dominika Poppel i Dawid Petersen.
         Świętowanie jubileuszu było kontynuowane w murach Czwórki. Szkolne korytarze zamieniły się w galerię uczniowskich prac i historycznych wspominek, a hala gimnastyczna w salę bankietową. Okolicznościowych zdjęć, rozmów i wspomnień nie było końca.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły uprzejmie dziękują wszystkim uczestnikom obchodów Jubileuszu 50-lecia za pomoc w organizacji, zaangażowanie, wsparcie i obecność.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej        Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
25 X 13       26 X 13

www.iswinoujscie.pl
TV Świnoujście - fotogaleria
TV Świnoujście
WYSPIARZ NIEBIESKI

folder folder1

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie oraz Pracownicy
Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
mają zaszczyt zaprosić Szanownych Państwa
Absolwentów i Pracowników wszystkich roczników
na uroczystości Jubileuszu 50-lecia Szkoły,
które odbędą się 26 października 2013r.

Program uroczystości:
- 10.00 - 11.30 - MDK
- część artystyczna w wykonaniu uczniów;
- wystąpienia okolicznościowe;

- 12.00 - 14.00 - ZSP4 - (sala gimnastyczna, korytarze szkoły)
- bankiet,
- możliwość obejrzenia wystaw zdjęć z historii szkoły, prac plastycznych uczniów, prezentacji multimedialnej itp.,
- zwiedzanie szkoły;
- 14.30 - 16.30 - ZSP4 - (stołówka) – część uroczystości otwarta dla wszystkich chętnych
- występy artystyczne - TALENCIAK,
- spotkania koleżeńskie z wychowawcami i emerytami w klasach

Szanowni Absolwenci, Jubileusz 50-lecia naszej szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego spotkania po latach, przeżywania od nowa wydarzeń i chwil z minionego półwiecza, to sentymentalna podróż do przeszłości.

Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Komitet Organizacyjny Jubileuszu

folder folder1

Lekcje pamięci o historii naszej szkoły.

Pomiędzy 30.09, a 8.10. 2013 roku miały miejsce Lekcje pamięci o historii naszej szkoły , które poprowadziły Panie Nauczycielki od początku tworzące historię Czwórki:

- p. Barbara Bartosik
- p. Janina Białobrzeska
- p. Helena Bohdanow
- p. Julita Czobodzińską
- p. Franciszka Niedzielską
- p. Irena Niścigorską
- p .Bożena Wudz - Wątkowską

W czasie spotkań uczniowie poznali zarówno historię powstawania budynku jak i wydarzenia nieoficjalne mówiące o radościach i smutkach uczniów i nauczycieli w tamtych czasach. Wspomnieniom, opowiadaniom ciekawych historii oraz pytaniom nie było końca.
         Za tak miły wstęp do obchodów pięćdziesięciolecia naszej szkoły zaproszonym gościom bardzo serdecznie dziękujemy.

M. Stryjewska, A. Sondel

Szanowni Absolwenci!

To już pięćdziesiąt lat! Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w murach Naszej i Waszej szkoły z okazji pięćdziesięciolecia powstania Czwórki. Szacowna Jubilatka otworzy przed Wami swoje podwoje w sobotę 26 października 2013 roku. Jeśli pragniecie Państwo obejrzeć program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów w Sali Teatralnej MDK o godzinie 10:00, a także uczestniczyć w okolicznościowym bankiecie w budynku ZSP 4 przy ulicy Szkolnej 1 o godzinie 12:30 prosimy o wpłatę 15 zł na konto Rady Rodziców Nr 27 1240 3914 1111 0010 2823 5902 z dopiskiem – JUBILEUSZ oraz Państwa IMIENIEM i NAZWISKIEM nie później niż do 7 października.

Pozostałych Państwa serdecznie zapraszamy do odwiedzin w Czwórce, proponujemy możliwość spotkania dawnych nauczycieli i odświeżenia wspomnień związanych z latami szkolnymi podczas Jubileuszowych Drzwi Otwartych, które rozpoczynamy o godzinie 14:30, a zakończymy o 16:00 również w sobotę 26 października 2013 roku

Do zobaczenia w Czwórce!