[Rozmiar: 72374 bajtów]
Konkursy
2016/2017
Ważne linki:
Kliknij na obrazek, aby obejrzeć prezntację o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza
Czwórka na gorąco
Kliknij na obrazek, Facebookwww.youtube.com
Pomóż Kamilowi

KONKURSY
2016/2017
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY "FATIMA"


W 100 rocznicę Objawień Matki Bożej trójce pastuszków w Fatimie, uczniowie klas IV –VI wzięli udział w plastycznym konkursie ukazującym wydarzenia sprzed 100 lat.

Komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Dalia Przetacznik kl. VI c
II miejsce – Igor Pawlicki – kl. VI b
III miejsce – Grzegorz Konkolewski - kl. VB
Wyróżnienie – Oliwia Wolanin = kl. IV c

Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i podjęty trud.

Organizatorzy
WYRÓŻNIENIE DLA JULITY OSEWSKIEJ
W IV DZIECEZJALNYM KONKURSIE O FATIMIE!
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY UCZNIÓW KL. III "NASZE MIASTO" ROZSTRZYGNIĘTY!


     25 maja w Szkole Podstawowej nr 6 zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. Na konkurs każda szkoła wysłała 10 najładniejszych prac uczniów klas trzecich. Spośród nich Jury wybrało 3 najciekawsze i przyznało 5 wyróżnień.

II miejsce zdobyła praca uczennicy z naszej szkoły- Julietty Szmyt z kl. III b.

Wyróżnienia otrzymały prace:
-Natalii Molendy z kl. III f
-Malwiny Kuc z kl. III g
- Jagody Kluczyńskiej z kl. III g

Gratulujemy!III MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE
WIEDZY O ŚWINOUJŚCIU


     25 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu spotkały się 3 osobowe zespoły trzecioklasistów ze świnoujskich podstawówek, by wykazać się wiedzą o naszym mieście i okolicach. Uczniowie odpowiadali na wiele trudnych pytań, wykonywali skomplikowane zadania, rozwiązywali krzyżówkę. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany. W tym samym czasie inne 3- osobowe zespoły wykonywały prace plastyczne.

Naszą szkołę reprezentowali:

- w części wiedzowej:
Julia Gortad z kl. IIIb
Hanna Trygub z kl. IIIb
Maciej Wolniak z kl. IIIb
rez. Milena Sebestiańska z kl. IIIb

- w części plastycznej:
Maja Choruży z kl. IIIg
Jagoda Kluczyńska z kl. IIIg
Hubert Łuczak z kl. IIIg

Po zsumowaniu punktów nasza drużyna zajęła III miejsce.
Gratulujemy!
ETAP DIECEZJALNY KONKURSU WIEDZY O FATIMIE
Wyróżnienie dla Malwiny Wiśniewskiej


     12 maja 2017 r. w budynku Kurii Metropolitalnej w Szczecinie odbyła się IV edycja Diecezjalnego Konkursu Wiedzy o Fatimie dla uczniów szkół gimnazjalnych naszej Archidiecezji.

Naszą szkołę reprezentowały:
Malwina Wiśniewska kl. II
Marta Warlińska kl. III
Wiktoria Orłowska kl. III

Wyróżnienie otrzymała Malwina Wiśniewska

Patronat nad konkursem objęło Radio Plus w Szczecinie, a w komisji konkursowej zasiedli: ks. prał. Henryk Silko - kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z os. Słonecznego, ks. kan. Marek Maciążek - kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich z os. Kasztanowego w Szczecinie oraz ks. dr Piotr Donarski - dyr. Radia Plus w Szczecinie.
A.W
X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
W ZSP 4


     Dnia 09.05.2017r. w Zespole Szkół Publicznych nr 4 odbył się X Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III. Udział w konkursie wzięli najlepsi z najlepszych ze świnoujskich szkół wyłonieni w szkolnych eliminacjach. W ZSP nr 4 zebrali się wszyscy ci, którym sprawa poprawnej pisowni nie jest obojętna, i tak przybyli tu: Anna Kaleta, Urszula Stokowska, Julia Szypulska z SP nr 1, SP nr 6 reprezentowali: Bartosz Bartosik, Gabriela Domagała, Piotr Szajek. Z STSG przybyli: Zofia Jurczuk, Nicole Krawczyk, Zofia Szeliga, reprezentantami SP nr 2 byli: Filip Pałka, Michał Krzysiek, Kacper Szmaja, SP nr 9 Nela Zygmunt, Zofia Kobiś, Kornelia Kopycińska , a ZSP nr 4 Jakub Zdzieszyński, Milena Sebestiańska, Jakub Karczmarek. W celu wyłonienia mistrza uczniowie musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych oraz czujnością ortograficzną podczas pisania dyktanda, rozwiązywania zagadek i uzupełnianek. Po wykonaniu zadań komisja składająca się z nauczycieli wyżej wymienionych szkół przystąpiła do sprawdzania prac. Organizatorzy w tym czasie zapewnili oczekującym dzieciom poczęstunek oraz krótki montaż słowno-muzyczny. Tytuł ,,Międzyszkolnego Mistrza Ortografii" otrzymał Michał Krzysiek ze SP nr 2. Zwycięzca otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę główną. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.
Organizatorzy

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM
„WIOSNA ZACZYNA SIĘ W LESIE”


     W piątek 21 kwietnia 2017 r. na terenie O.W. „Darz Bór” w Międzyzdrojach odbyło się podsumowanie konkursu „Wiosna zaczyna się w lesie”, zorganizowanego przez Nadleśnictwo Międzyzdroje. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół z terenu powiatu kamieńskiego i świnoujskiego. Konkurs miał na celu rozwinięcie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno budzącej się do życia przyrody w lesie wczesną wiosną. Utalentowani plastycznie uczniowie „Czwórki”, godnie reprezentowali naszą szkołę.

     Spośród 300 nadesłanych prac, jury wybrało najlepsze i przyznało nagrody oraz dyplomy. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych prac w kategorii: Szkoła Podstawowa, klasy I – III znalazła się praca Zuzi Czulak z klasy II D.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY ZUZI DALSZYCH SUKCESÓW!

J.B.
TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM-ELIMINACJE MIEJSKIE W ŚWINOUJSCIU     Dnia 24 kwietnia na terenie GP nr 2 w Świnoujściu odbywały się eliminacje miejskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach miejskich wzięły udział drużyny ze świnoujskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Gimnazjum Publiczne nr 2.

     Celem organizowanego turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży szkolnej poprzez m.in. ugruntowanie wiedzy z zakresu przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także popularyzowanie roweru, jako środka transportu, rekreacji i sportu.

     Niezbędnym warunkiem przystąpienia do konkursu było posiadanie karty rowerowej. Uczniowie biorący udział w zawodach najpierw przystąpili do testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając odpowiedzi na 35 pytań, wybierając jedną prawidłową odpowiedź spośród 3 dostępnych. Następnie reprezentanci szkół mieli okazję pokazać swoje umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej np. opatrując rany czy złamane kończyny.

     Następnym etapem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. Weryfikacji poddano spostrzegawczość uczniów i precyzję podczas jazdy jednośladem po torze przeszkód. Mieli oni do pokonania m.in. "ósemkę", której krawędzie ograniczały drewniane słupki, jazdę slalomem między słupkami czy równoważnię. Zmagania młodzieży oceniali policjanci ze świnoujskiej drogówki.

     III miejsce na podium przypadło uczniom z naszej szkoły w składzie: Julita Osewska, Jagoda Hływa, Szymon Stasiak i Szymon Hołyst.
Nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Świnoujście wręczała Naczelnik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska oraz policjanci.

     Serdecznie gratuluje zwycięskiej drużynie.
Opiekun – A. B.
WYNIKI KONKURSU "WIOSNA ZACZYNA SIĘ W LESIE"


     Na przełomie marca i kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Małgorzaty Piotrowskiej wzięli udział w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Międzyzdroje „Wiosna zaczyna się w lesie”. Dnia 21 kwietnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Darz Bór” Nadleśnictwa Międzyzdroje zostały ogłoszone wyniki, wręczone nagrody oraz przyznane wyróżnienia.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli:
I miejsce - Nikola Chłopek kl. IV d
III miejsce - Oliwia Wolanin kl. IV c

Wyróżnienia :
- Maksymilian Wojtkowiak kl. IV c
- Dorota Dziuba kl. IV d

Gratulujemy zwycięzcom!PRZYRODNICY ZSP nr 4 NAJLEPSI W MIEŚCIE!


     Już po raz czternasty młodzi przyrodnicy szkół podstawowych w Świnoujściu wzięli udział w Omnibusie Przyrodniczym. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem wiedzy oraz z zadaniami praktycznymi . W tym roku zadania praktyczne obejmowały znajomość polskich drzew i krzewów, co okazało się wcale nie łatwe i namieszało trochę w punktacji końcowej . Nie obyło się bez dogrywki. Oby tak wysoki poziom wiedzy i zaangażowanie wykazali uczestnicy przyszłorocznej , jubileuszowej edycji konkursu. Oto wyniki indywidualne i zespołowe:

Wyniki indywidualne:
I miejsce - Konrad Korzeniewski - ZSP nr 4 - opiekun p. mgr Beata Janiak
II miejsce - Julita Osewska - ZSP nr 4 - opiekun p. mgr Beata Janiak
III miejsce - Bartosz Zaworski - SP nr 6 - opiekun p. mgr Monika Sieczka

Wyniki zespołowe:
I miejsce - ZSP nr 4
II miejsce - SP nr 1
III miejsce - SP nr 6

Wszyscy uczestnicy zasługują na wielkie uznanie i gratulacje!
Organizatorzy
POWIATOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"


     Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w dniu 22 marca 2017 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.

     Turniej ten odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Od kilku lat zyskuje on na popularności czego odzwierciedleniem jest duża liczba uczestników. Jego celem jest poszerzanie wiedzy o zagrożeniach pożarowych oraz zapobieganiu im.

     Do eliminacji powiatowych z naszej szkoły przystąpił Bartosz Kuć z klasy 4c. Bartosz Kuć zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych i zakwalifikował się do eliminacji wojewódzkich. Zdobywcy I, II i III lokat zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami.
Gratuluję
Opiekun: A. B.
KONKURS WIEDZY O FATIMIE


     Etap szkolny konkursu został przeprowadzony 9 grudnia 2016 r. Organizatorem konkursu jest Wydział Wychowania Katolickiego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Szczecin - os. Słoneczne i Sanktuarium Dzieci Fatimskich Szczecin os. Kasztanowe.

W etapie szkolnym przeszły do finału uczennice gimnazjum
Malwina Wiśniewska kl. II a
Marta Warlińska kl. III a
Wiktoria Orłowska kl. III a

     Finał konkursu odbędzie się 12 maja 2017r. w Szczecinie w budynku Kurii Metropolitarnej.

     Uczestniczkom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

A.W.TERMINARZ I LISTA
UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH
DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO
KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/2017


GIMNAZJUM

  Typ  konkursu

Uczestnicy

Opiekun

Termin

Miejsce

Geograficzny

Natalia Srebrnicka

Wiesława Szczerska

10.02.2017r

godz.14.00

ZSO NR5

ul.Budziszyńska 2

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

Typ konkursu

Uczestnicy

Opiekun

Termin

Miejsce

Języka Angielskiego

Michał Dusza

 

Regina Jankowska

08.02.2017r.

Godz.14.00

Gimnazjum nr5

ul.Komuny Paryskiej 20

Języka niemieckiego

Jaromir Gałda

 

Joanna Suszek

09.02.2017r.

Godz.14.00

Gimnazjum nr5

ul.Komuny Paryskiej


GRATULUJEMY WSZYSTKIM FINALISTOM ELIMINACJI SZKOLNYCH I ICH OPIKUNOM !KONKURS FOTOGRAFICZNY
"Świnoujście w sercu i obiektywie "

     Organizowany przez wychowawców świetlicy ogólnoszkolny konkurs fotograficzny "Świnoujście w sercu i obiektywie" , okazał się interesujący dla uczniów z wielu klas. Od 14 do 21 listopada zgłoszonych zostało piętnaście fotografii. Nadesłane zdjęcia podkreśliły różnorodność lokalnego pejzażu miejskiego oraz ukazały Świnoujście jako miasto o wielu obliczach, które dostrzegli młodzi świnoujścianie.

     Niezwykłe kadry uchwyciły szare wieżowce, które giną w mroku gęstej mgły; port rozświetlony kolorowymi światłami niczym scena, niesamowity widok z okna rozpostarty na miejską panoramę, zabytkowe kamienice uchwycone z perspektywy kostki brukowej, fragment nowo powstałej fontanny, plażę i jej liczne oblicza oraz wiatrak ukazany w dwóch odsłonach: melancholijnej i ekspresywnej. Oczywiście nie zabrakło również zwierząt wpisanych w otaczający krajobraz , czyli kaczki uchwyconej na błękitnej tafli morza oraz dzików przemierzających świnoujską plażę.

     Wszystkie zdjęcia były wyjątkowe, stąd trudny obowiązek wyboru najpiękniejszych spoczywał na organizatorach konkursu. Ostatecznie długie dyskusje i narady rozstrzygnął decydujący głos Pani Dyrektor Elżbiety Kubickiej wyłaniając tym samym laureatów pierwszych miejsc w dwóch kategoriach wiekowych :

W kategorii klasy: 0, I, II, III
KLAUDIA DĄBKIEWICZ

W kategorii klasy : IV, V, VI
JULIA NAGABA

     Ponadto przyznana została również nagroda specjalna, którą wskazali internauci za pomocą lików na Facebooku.

W kategorii "Nagroda internautów"
WERONIKA ZIENKO

     Wszystkim uczniom składamy serdeczne gratulacje i podziękowanie za udział w konkursie "Świnoujście w sercu i obiektywie" oraz życzymy dalszych sukcesów. Prace konkursowe można podziwiać na jednej z tablic głównego holu naszej szkoły.

Żaneta Maguś
 

KONKURS HISTORYCZNY  " MAKIETA BISKUPINA "

Uczniowie klas czwartych samodzielnie lub przy współpracy z rodzicami wykonali makiety Biskupina.

Wszystkie prace wystawione były na głównym korytarzu szkoły. Rodzice mogli podziwiać te wyjątkowo piękne i pomysłowo wykonane makiety prastarej osady słowiańskiej.

Jury konkursu oceniało prace na podstawie następujących kryteriów :

 - odwzorowanie szczegółów budowli zgodne z oryginałem

- estetyka wykonania

- wykorzystanie materiałów naturalnych

Wyniki konkursu:

I miejsce- Karolina Makuch i Alicja Wojciechowska z kl.4a

II miejsce- Daniel Rosiński z kl.4e

III miejsce- Jaśmina Sójka i Patrycja Pyclik z kl.4c

wyróżnienie- Michalina Pietrak

Gratuluję !!!

 Mirosława Nowak
TERMINARZ I LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH
 DO ETAPU REJONOWEGO KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
 
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 
GIMNAZJUM

Typ konkursu

Uczestnicy

Opiekun

Termin

Miejsce

Polonistyczny

Natalia
 Jaczewska

Wiktoria
 Orlowska

Małgorzata

Więckowska

22.11.2016r.

godz.14.00

ZSM

ul.
Sołtana 2

Matematyczny

Marta
 Warlińska

Kacper
 Topolski

Wanesa
 Osewska

24.11.2016r.
 godz.14.00

CEZiT

ul.
Gdyńska 26

Chemiczny

Julia
 Pyclik

Agnieszka
 Adamczyk

21.11.2016r.
 godz.14.00

ZSM

ul.
Sołtana 2

Geograficzny

Natalia
 Jaczewska
Natalia
 Srebrnicka

Wiesława
 Szczerska

25.11.2016r.
 godz.14.00

CEZiT

ul.
Gdynska 26

Języka
 Angielskiego

Natalia
 Jaczewska

Kacper
 Topolski

Regina
 Jankowska

23.11.2016r.
 godz.14.00

ZSM
 

ul.
Sołtana 2

Biologiczny

Natalia
 Jaczewska

Warlinska
 Marta

Sylwia
 Rybczyńska-
Krzystosiak

01.12.2016r.
 godz.14.00

LO im. Mieszka I

ul.

Niedział-
kowskiego 2


 
SZKOŁA PODSTAWOWA
 

Typ konkursu

Uczestnicy

Opiekun

Termin

Miejsce

Języka Polskiego

Oliwia
 Bochenek

Szymon
 Stasiak

Julia
 Roźniatowska

Aleksandra
 Chudzińska

Małgorzata
 Więckowska

21.11.2016r.

godz.14.00

Gimnazjum
 Publiczne nr1

Matematyczny

Jaromir
 Gałda

Konrad
 Korzeniewski

Julita
 Osewska

Karolina
 Seroczyńska

Ewa
 Szczęsny

22.11.2016r.

godz.14.00

Gimnazjum
 Publiczne nr1

Języka Angielskiego

Krzysztof
 Rogoziński

Jaromir
 Gałda

Aleksandra
 Chudzinska

Roksana
 Dąbrowska

Katarzyna
 Kimel

23.11.2016r.

godz.14.00

Gimnazjum
 Publiczne nr1

Języka Niemieckiego

Jaromir
 Gałda

Julita
 Osewska

Szymon
 Stasiak

Konrad
 Korzeniewski

Joanna
 Suszek

24.11.2016r.

godz.14.00

Gimnazjum

Publiczne nr 1


GRATULUJEMY WSZYSTKIM FINALISTOM ELIMINACJI SZKOLNYCH
 I ICH OPIKUNOM !
Dyrekcja
 


Terminarz konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017- eliminacje szkolne

SZKOŁA PODSTAWOWA

Konkurs

Osoba
 odpowiedzialna-
eliminacje

Data
i godzina

Miejsce

Komisja

Języka
 polskiego

B.Lubosz

M.Więckowska

29.09.2016r.

Godz.8.55

Stołówka szkolna

B.Lubosz

M.Więckowska

E.Banach-
Stender

Matematyczny

E.Szczęsny

28.09.2016r.

Godz.14.30

s.14

E.Sczesny

A.Bralczyk

A.Sondel

Języka
angielskiego

K.Kimel

27.09.2016r.

Godz.8.00

Stołówka
 szkolna

K.Kimel

S.Rybczyńska-
 Krzyst.

E. Nowicka

Języka
niemieckiego

J.Suszek

29.09.2016r.

Godz.13.30

s.5

J.Suszek

M.Dunajko

J.Lenkiewicz


GIMNAZJUM

TERMINARZ KONKURSÓW
INTERDYSCYPLINARNYCH I PRZEDMIOTOWYCH
 W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

- ETAP SZKOLNY

Konkurs

Osoba
odpowiedzialna
-eliminacje

Data
i godzina

Miejsce

Komisja

Polonistyczny

M.Więckowska

03.10.2016r.

Godz.13.00

s.14

M.Więckowska

B.Lubosz

A.Trojan

Matematyczny

W.Osewska

04.10.2016r.

Godz.13.00

s.11

W.Osewska

H.Dąbska

I.Mrula

Chemiczny

A.Adamczyk

03.10.2016r.

Godz.10.00

s.32

A.Adamczyk

B.Duchalska

W.Kramarz

Geograficzny

W.Szczerska

05.10.2016r.

Godz.10.00

s32

W.Szczerska

A.Adamczyk

D.Wyszyński

Biologiczny

S.Rybczyńska
-Krzyst.

07.10.2016r.

Godz.10.00

s.32

S.Rybczynska
-Krzyst.

W.Szczerska

H.Dąbska

J.Angielskiego

R.Jankowska

04.10.2016r.

Godz..10.00

s.1

R.Jankowska

A.Bralczyk

D.Wyszyński


Proszę członków komisji o zgłoszenie się
w poniedziałek 26.09.2016r.
do sekretariatu w celu podpisania
 powołania i oświadczeń.


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski

Program profilaktyczny

Program profilaktyczny

Program profilaktyczny


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

certyfikat

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"