[Rozmiar: 72374 bajtów]
Konkursy
2010 - 2016Konkursy

Rok szkolny 2015/2016Sukcesy w X Gminnym Konkursie Matematycznym

        20 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum brali udział w Konkursie Matematycznym organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Świnoujściu.
        Konkurencja była ogromna, ale mimo tego udało nam się odnieść sukces. Uczennica naszej szkoły Marta Warlińska zajęła II miejsce na poziomie klas drugich gimnazjum. A drużyna w składzie Marta Warlińska, Aleksandra Szczepańska i Wiktoria Orłowska zajęła III miejsce, spośród siedmiu szkół biorących udział w konkursie.
        Wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca na oficjalnej gali.
        Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

W.O.

su su
su su su

Nasi laureaci konkursu przyrodniczego

        Już po raz trzeci reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym dla klas piątych pod hasłem "Czy znasz swój kraj?". Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1. Sprawdza wiedzę uczniów z zakresu geografii Polski. W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzili uczniowie: Julita Osewska z kl. 5c, Jaromir Gałda z kl. 5c i Konrad Korzeniewski z kl. 5a. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła ostatecznie II miejsce, a ponadto Julita Osewska zajęła II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów :)

B.D.

su su
su su

IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

        W czwartek 28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się czwarta edycja międzyszkolnego konkursu znajomości języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów klas II-III. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów, a wśród nich Milena Sebestiańska z klasy IIb oraz Jakub Karczmarek z klasy IIe, którzy doskonale poradzili sobie z zadaniami testowymi i wykazali się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, zdobywając odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!

M.K.&.M.A.

su su su

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły zdobyli I miejsce
w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Świnoujściu
- "Świnoujście miasto dzieci"

         18 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się V Międzyszkolny Zespołowy Konkurs Wiedzy o Świnoujściu uczniów klas trzecich, w którym nasi uczniowie zajęli I miejsce zdobywając pamiątkowy grawerton, dyplom oraz nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentowały w części wiedzowej:
1. Maja Wiśniewska z kl. III d
2. Ala Kula z kl. III d
3. Julia Walczak z kl. III c

Do sukcesu przyczyniły się reprezentantki części plastycznej:
1.Justyna Gajdziś z kl. III d
2. Wiktoria Zamiara z kl. III a
3 Alicja Wojciechowska z kl. III a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
B.P.
M.S.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

FESTIWAL PIOSENKI WIOSENNEJ

         10 maja w SP nr 1 w Świnoujściu odbył się Festiwal Piosenki Wiosennej. W tym roku naszą szkołę reprezentowali najmłodsi uczniowie, grupa 0a. Dzieciaki wspaniale poradziły sobie z występem i stały się największą atrakcją festiwalu. Po zaprezentowaniu dwóch piosenek o tematyce wiosennej dostaliśmy dyplom za dziecięcą radość i wygraliśmy pysznego ogromnego torta. To była super impreza!!!

M.L.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

I miejsce dla naszej drużyny w III Międzyszkolnym Konkursie
"Odkrywamy tajemnice życia w wodzie"!!!!!!

         6 maja drużyna naszej szkoły w składzie: Maciej Karczewicz, Aron Krajda i Przemysław Strzelczyk pod opieką pani Sylwii Rybczyńskiej -Krzystosiak reprezentowała nas w Międzyszkolnym Konkursie "Odkrywamy tajemnice życia w wodzie".Rywalizacja była bardzo ostra , ale nasi uczniowie nie mieli sobie równych. Bezkonkurencyjnie dali radę ze wszystkimi zadaniami i wyprzedzili wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta. Ich zwyciestwo przyczyniło sie do wzbogacenia gabinetu przyrodniczego w cenną pomoc dydaktyczną - model krążenia krwi w organiźmie człowieka. Gratulujemy serdecznie uczniom i życzymy dalszych sukcesów! :)

S.R.-K.


konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

         17 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło ponad 90 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w pięciu kategoriach:
ŻACZEK - klasy 2 szkoły podstawowej,
MALUCH - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej,
BENIAMIN - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej,
KADET - klasa I gimnazjum,
JUNIOR - klasa III gimnazjum.
         Uczestnicy musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż wyniki opublikowano dopiero dzisiaj, tj. 10 maja 2016r.

Serdecznie gratulujemy osobom wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
H.D.


WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
KANGUR 2016

Kliknij na obrazek, aby sprawdzić wyniki Kangura

Kliknij na obrazek, aby sprawdzić wyniki Kangura


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas III

         28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Świnoujskiego Mistrza Ortografii dla uczniów klas trzecich. Do rywalizacji przystąpiło sześć reprezentacji świnoujskich szkół: STSG, SP 1, SP 2, SP 4, SP 6 oraz SP 9. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań ortograficznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym. Ponadto trzecioklasiści mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii. Konkurs obejmował pisanie dyktanda oraz rozwiązywanie rozmaitych zadań ortograficznych. Pieczę nad konkursem sprawowała Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych nr 4, organizatorzy i jury w skład, którego wchodzili nauczyciele opiekunowie uczniów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, jednak uczniowie poradzili sobie doskonale z przygotowanymi zadaniami. W trakcie obrad komisji konkursowej swoje umiejętności aktorskie oraz taneczne zaprezentowali uczniowie z klasy 2 F, 3 A i III E. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i miłą atmosferę.
          Zaszczytny tytuł „Świnoujskiego Mistrza Ortografii 2016” oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową zdobyła Karolina Raczkowska z SP 6.
         Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Organizatorki


konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs

swinoujskie.info

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

          22 kwietnia na terenie GP nr 2 w Świnoujściu odbywały się eliminacje miejskie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych nr 1, 4 i 6 oraz gimnazjalnych nr 1, 2 i STSG. Organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Gimnazjum Publiczne nr 2.
         Uczniowie biorący udział w zawodach najpierw przystąpili do testu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielając odpowiedzi na 25 pytań. Nowością w tym roku szkolnym było dodatkowe zadanie dotyczące rozwiązania 10 pytań dotyczących ruchu pojazdów na skrzyżowaniach. Następnie zawodnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej np. opatrując rany czy udzielając pomocy osobie, która utraciła przytomność.
         Następnym etapem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego. Weryfikacji poddano spostrzegawczość uczniów i precyzję podczas jazdy jednośladem po torze przeszkód. Mieli oni do pokonania m.in. „łezkę”, jazdę slalomem między słupkami, równoważnię, tarkę. Zmagania młodzieży oceniali policjanci ze świnoujskiej komendy. 
Drugie miejsce zajęli reprezentanci z naszej szkoły:
- Jagoda Hływa,
- Szymon Hołyst,
- Bartłomiej Kimel,
- Julita Osewska.
         Nagrody i dyplomy dla uczestników turnieju ufundował Urząd Miasta Świnoujście. Gratulacje dla czteroosobowej drużyny.

Opiekun A.B.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

Omnibus Przyrodniczy

         I stało się :).......po raz trzynasty nasza szkoła organizowała Międzyszkolny Omnibus Przyrodniczy. Pechowa trzynastka? dla nas w końcu szczęśliwa! Indywidualnie i zespołowo nasza szkoła zwyciężyła! Brawo dla zespołu w składzie: Oliwia Felusiak, Emilia Karczewicz i Milena Michałowska oraz dla opiekuna p. Beaty Duchalskiej.
         Zadania dla uczestników nie były łatwe. Najpierw trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczą z trzech lat szkoły podstawowej pisząc test. Później były zadania praktyczne, m.in. do rozpoznania i nazwania były małże Morza Bałtyckiego, które było tematem wiodącym tej edycji konkursu.
         W tym roku do konkursu przystąpiło 6 szkół! Oto wyniki indywidualne i zespołowe:
Wyniki zespołowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6
IV miejsce - STSG
V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9
VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2
Wyniki Indywidualne:
I miejsce - Emilia Karczewicz - SP 4
II miejsce - Milena Michałowska - SP 4
III miejsce - Alicja Skórka - SP1
         A wszystko to dzięki zaangażowaniu nauczycieli przyrody szkół oraz wsparciu finansowemu i życzliwości pani naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta, które ufundowało cenne nagrody. Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

iswinoujscie
swinoujskie.info
eswinoujscie


Międzyszkolny Turniej Wiedzy „Omnibus”

          "Czwórka zdolnych uczniów ma, wszystkie odpowiedzi zna!". Takim hasłem 7 kwietnia uczniowie klas szóstych naszej szkoły dopingowali swoich kolegów z klasy podczas turnieju wiedzy " Omnibus".
          Turniej organizowany jest od kilku lat przez Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu.
         W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP nr 9. Konkurs sprawdzał wiedzę z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, historii, przyrody i informatyki oraz obejmował konkurencje sportowe. W tym roku nie udało nam się wygrać, ale wiedza i umiejętności sportowe naszych uczniów pozwoliły na znalezienie się w czołówce i zajęcie trzeciego miejsca. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

J.B.-K.


konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs


OGÓLNOPOLSKI KONKURS
"WSZYSCY JESTEŚMY UCZNIAMI-MISJONARZAMI"


        OGÓLNOPOLSKI KONKURS "WSZYSCY JESTEŚMY UCZNIAMI-MISJONARZAMI" organizowany przez Dzieło Pomocy "Ad Gentes". Pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.
        W konkursie wzięli udział uczniowie klasy V c
kategoria literacka
Karolina Sebestiańska
Szymon Stasiak
kategoria plastyczna
Julia Wierzbicka

        Prace zostały przesłane do Warszawy, a wyniki konkursu zostaną ogłoszone 8 kwietnia 2016r.


A.W.
Konkurs Wiedzy o Świnoujściu uczniów kl. III


        Szkolny Konkursu Wiedzy o Świnoujsciu uczniów klas III w roku szkolnym 2015/2016 został rozstrzygnięty. Największą wiedzą wykazały się:
1. Maja Wiśniewska z kl. III d
2. Julia Walczak z kl. III c
3. Ala Kula z kl. III d

To one będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o Świnoujściu uczniów klas III. Gratulujemy i życzymy sukcesu!

B.P.

konkurs

Eliminacje Powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej


        Eliminacje Powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zostały przeprowadzone w dniu 17 marca 2016 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu.
        Turniej ten odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjale. Od kilku lat zyskuje on na popularności czego odzwierciedleniem jest duża liczba uczestników. Jego celem jest poszerzanie wiedzy o zagrożeniach pożarowych oraz zapobieganiu im. Do eliminacji powiatowych z naszej szkoły przystąpili Oliwia Bochenek z klasy 4a i Damian Duda z klasy 5b.
Oliwia Bochenek zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych.
        Zdobywcy I, II i III lokat zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Pamiątkowe dyplomy otrzymali pozostali uczestnicy, jak również ich opiekunowie przygotowujący uczniów do turnieju.

Opiekun A.B.

konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs

Dalia Przetacznik z klasy Vc laureatką
konkursu Mistrz Pięknego Czytania


        W piątek 18 marca 2016 r. w Gimnazjum Publicznym nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Największe uznanie spośród osiemnaściorga uczestników ze szkół w Świnoujściu, Wolinie i Przytorze zyskała nasza uczennica, Dalia Przetacznik z klasy Vc. Przeczytała fragment "Awantury o Basię" Kornela Makuszyńskiego. Jury doceniło zarówno dobór repertuaru, jak i wjątkową kulturę słowa oraz nienaganną dykcję Dalii.
        Serdecznie gratulujemy dla naszej Mistrzyni i żczymy dalszego rozwijania talentu!

A.T.

konkurs konkurs konkurs

Konkurs Plastyczny uczniow klas II
"Jestem Ilustratorem Pięciopsiaczków"
- rozstrzygnięty


        17 marca odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Jestem ilustratorem Pięciopsiaczków” zorganizowanym przez bibliotekę szkolną w ramach akcji „Książki naszych marzeń”. Jury wybrało najładniejsze i przyznało:

I miejsce Oskarowi Suprowiczowi z kl. II f
II miejsce Maćkowi Wolniakowi z kl. II b
III miejsce Milenie Koniecko z kl. II d

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Gortad z kl. II b
Hubert Łuczak z kl. II g
Oliwia Kołtonowska z kl. II a
Aleksandra Krysiak z kl. II f
Alicja Jakubowska z kl. II b
Wiktoria Wawrzyniak z kl. II b
Natalia Kowalska z kl. II d
Hanna Trygub z kl. II b
Oliwia Wilińska z kl. II f

Serdecznie gratulujemy!
B.P.


<
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Archidiecezjalny Konkurs Biblijny
"Czytaj Biblię"


        Dnia 22 lutego 2016 r odbył się etap szkolny "Konkursu Biblijnego". Odwagą w wyzwaniu zgłębienia Ewangelii Mateusza i Listu do Efezjan wykazały się uczennice klasy II gimnazjum Marta Warlińska i Natalia Jaczewska.
        Po przesłaniu wypełnionych testów do Komisji w Szczecinie obie uczennice zakwalifikowały się do finału!!!
        Gratulujemy, wspieramy modlitwą i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 11 kwietnia 2016 r w Szczecinie!

W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi
Ef 6, 10
A.W.Szkolny Konkurs Recytatorski


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS
POŚWIĘCONY BŁ. KS. JERZEMU POPIELUSZCE
"Ks. Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy,
który dobrem zło zwyciężał"


        Konkurs przebiega w dwóch kategoriach rodzajowych artystycznej i literackiej.
        W kategorii artystycznej udział wzięły uczennice:
- Natalia Olejnik - kl. Ia gimnazjum
- Małgorzata Eicherberger - kl. IIa gimnazjum

        W kategorii Literackiej;
- Natalia Srebnicka - kl. Ia gimnazjum
- Jaromir Gałda - kl. Vc

Uczestnikom konkursu gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy zwycięstwa!

Mamy wypowiadać prawdę gdy inni milczą.
Wyrażać miłość i szacunek, gdy inni sieją nienawiść.
Modlić się gdy inni przeklinają.
Pomóc gdy inni nie chcą tego czynić.
Przebaczyć, gdy inni nie potrafią.
Cieszyć się życiem, gdy inni je lekceważą.

Ks. Jerzy Popiełuszko

A.WKonkurs historyczny pt. „Świnoujście moje miasto”


        Od października uczniowie klas czwartych pracowali indywidualnie nad projektami, w których przedstawili rys historyczny naszego miasta, opisali zabytki, ciekawe miejsca związane z fauną i florą Świnoujścia. Niektórzy spośród nich stworzyli ciekawe przewodniki turystyczne naszego powiatu. Ważnym kryterium podczas oceny prac było samodzielne wykonanie różnymi technikami, rysunków, opisów miasta na wyspach.
        Pod koniec grudnia ogłoszono wyniki konkursu:
I miejsce zajęła Julia Nagaba z klasy IV b
II miejsce zajął Dawid Mizerkiewicz z klasy IV b
III miejsce zajął Aron Krajda z klasy IV a

U.M.

konkurs konkurs konkurs

foto U.M.Sukcesy naszych uczennic w II etapie
Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego


        Karolina Sumińska z 6b i Julita Osewska z 5c zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Kuratoryjnego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
H.D.
Jaromir Gałda - uczeń klasy Vc
Laureatem II miejsca
w Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym


"Bądźmy niby pióro w ręku Boga" - Św. Urszula Ledóchowska

         Jaromir napisał wiersz inspirowany życiem i działalnością naszej rodaczki Św. Urszuli Ledóchowskiej dzięki któremu zajął zaszczytne drugie miejsce.

Julko ...
Święta Urszulo, kiedyś Julko,
zapraszam Cię na moje podwórko.
Poopowiadaj historie o Bogu
i pomóż wyrwać się z nałogu.
By TV, telefony, komputery
i inne wynalazki naszej ery,
nie przesłoniły drugiego człowieka
i tego co nas dobrego czeka.
Mów po rosyjsku, polsku, szwedzku
I radość przynoś każdemu dziecku.

Jaromir Gałda

Laureatowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
A.W.

konkurs


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNO - LITERACKI
„BĄDŹMY NIBY PIÓRO W RĘKU BOGA”
– św. Urszula Ledóchowska

         Organizatorem Konkursu jest Zgromadzenie Sióstr Urszulanek w Warszawie pod patronatem honorowym Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawy. Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów postacią Św. Urszuli Ledóchowskiej w 150 rocznice jej urodzin oraz zachęcenie uczniów do podjęcia prób literacko – plastycznych.
         Uczniowie reprezentujące naszą szkołę napisali wiersze inspirowane życiem Św. Urszuli Ledóchowskiej.
         W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 5c Karolina Sebestiańska i Jaromir Gałda.

Uczestnikom gratulujemy podjęcia wyzwania i życzymy zwycięstwa!
A.W.
LISTA UCZESTNIKÓW I TERMINARZ II ETAPU (rejonowego) KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJUM I SZKOLE PODSTAWOWEJ - 2015/2016r.

Kliknij na komputer aby pobrać harmonogram
konkursy


Rok szkolny 2014/2015

KONKURS PLASTYCZNY
„SPACER W WIOSENNYM KOLORZE–
JA I MÓJ ZWIERZAK”

          Organizatorem konkursu było Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce – oddział w Świnoujściu, Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Miejsce sztuki44 oraz Urząd Miasta Świnoujście. Celem konkursu było ukształtowanie szeroko pojętej odpowiedzialności za oswojone, bezdomne i wolno żyjące zwierzęta. Technika wykonania pracy była dowolna.
         Na konkurs napłynęło ponad sto prac, wśród których nie zabrakło nawet rzeźb i asamblaży oraz instalacji. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyborem jak z tylu znakomitych dzieł, wyłonić te które spełniały najlepiej konkursowe założenia. Jury w składzie: Katarzyna Urban, prezes świnoujskiego oddziału TOZ Sabina Spodarczyk, sekretarz świnoujskiego oddziału TOZ Anna Młodzińska, historyk sztuki, przedstawicielka społecznej komisji do spraw zwierząt Teodor Maciejewski, skarbnik świnoujskiego oddziału TOZ Andrzej Pawełczyk, ms44 przyznało trzy główne nagrody i wyróżnienia.
          Uczniowie klasy 2 A zdobyli III miejsce za zbiorową pod tytułem „Nasza planeta”. Wyróżnienie otrzymały trzy uczennice z klasy III C, które należą do szkolnego koła LOP klas I - III: Oliwia Bochenek, Aleksandra Brucka oraz Weronika Pietras.

J.B.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznejKonkurs rysunkowy „Drzewa Naszych Lasów”

          Organizatorem konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Został zorganizowany w ramach akcji „Dni Przyjaciół Lasu 2015”. Był skierowany do dzieci z klas I - III uczęszczających do Szkół Podstawowych, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji „Dni Przyjaciół Lasu”. Uczestnicy konkursu musieli przedstawić za pomocą dowolnej, dwuwymiarowej (płaskiej) techniki plastycznej, plakat - „gazetkę” na temat wybranego gatunku drzewa występującego na terenie Polski, uwidoczniając i opisując w swojej pracy drzewo oraz przynajmniej jeden jego charakterystyczny szczegół (taki jak: owoce, liście, szyszki, nasiona). Pracę plastyczną można było wykonać na dowolnym materiale np. na papierze, kartonie lub płótnie. Technika wykonania pracy była dowolna, natomiast wszystkie elementy plastyczne musiały być wykonane odręcznie bez pomocy komputera. Spośród wielu ciekawych oraz oryginalnych prac konkursowych wykonanych przez uczniów ZSP nr 4 w ramach szkolnego etapu konkursu tylko jedną pracę - mogliśmy wysłać do Biura Konkursowego TPL Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pozostałe prace zostały wyeksponowane w naszej szkole.

J.B.konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs

Konkurs przyrodniczy
„DRZEWA i KRZEWY w MOIM ZIELNIKU”

          Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wspieranie uzdolnień uczniów, kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce – nazywanie roślin. Uczniowie wykonywali zielniki indywidualnie. Miały one formę albumu i zawierały: liście, gałązki z liśćmi, ewentualnie owoce wielu gatunków drzew i krzewów, występujących w najbliższej okolicy z pominięciem drzew owocowych uprawianych przez człowieka.
          Prace wykonane przez uczniów na konkurs robiły duże wrażenie. Okładki i obwoluty - to one decydowały o tzw. pierwszym wrażeniu i o tym, czy mieliśmy ochotę poznać zawartość zielnika. Na pochwałę zasługują również dodatkowe zabezpieczanie samych okazów przed zniszczeniem. Dzieci zastosowały wiele rozwiązań: torebki/kopertki na nasiona, przekładki z kalki, foliowe koszulki. Musiały stawić czoła niełatwemu zadaniu przymocowania roślin do arkuszy.
          Za autorskie rozwiązania oraz przygotowanie oryginalnych zielników każdy uczeń otrzymał "ocenę celującą".

J.B.konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

ROZDANIE NAGRÓD I WERNISAŻ KONKURSU PLASTYCZNEGO „SPACER W WIOSENNYM KOLORZE. JA I MÓJ PRZYJACIEL ZWIERZAK”

         W Galerii Sztuki Współczesnej ms44 odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wystawa prac konkursowych. Uczniowie klasy 2a zdobyli III miejsce za swoją pracę zbiorową pod tytułem „Nasza planeta”. Organizatorami konkursu są TOZ oddział w Świnoujściu, Miejskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Miejsce sztuki44 oraz Urząd Miasta Świnoujście.

A.M.2a 2a 2a
2a 2a 2a
2a 2a 2a 2a


Nasi Trzecioklasiści zdobyli II miejsce w Międzyszkolnym Zespołowym Konkursie Wiedzy o Świnoujściu "Co wiem o swoim mieście?"

         21 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Międzyszkolny Zespołowy Konkurs Wiedzy o Świnoujściu dla uczniów klas trzecich, w którym nasi uczniowie zajęli II miejsce, dodatkowo rywalizując w dogrywce z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1.

Naszą szkołę reprezentowali w części teoretycznej:
Przemysław Strzelczyk z klasy 3 A
Roch Rupar z klasy 3 B
Maciej Karczewicz z klasy 3 A

Do tego sukcesu przyczyniła się również grupa artystyczna w składzie:
Aron Krajda z klasy 3 A
Kewin Kurzyk z klasy 3B
Martyna Góźdź z klasy 3 C.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
I.A.


konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

Foto I.A.
Wyniki IX Rejonowego Konkursu Matematycznego!
Poznaj najlepszych matematyków w mieście!

iswinoujscie


Wiktoria Białek z 6a zwyciężczynią XII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Świnoujściu

konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkursOgólnopolski KONKURS PLASTYCZNY
„Życie konsekrowane widziane oczyma dzieci i młodzieży”.

         Zgromadzenie Sióstr Felicjanek Prowincja Matki Bożej Królowej Polski w Warszawie jest organizatorem konkursu, którego głównym celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży życiem konsekrowanym.
         W konkursie udział z naszej szkoły wieli następujący uczniowie:

Paulina Pisarkiewicz kl.III a
Anna Horbacz kl.III a
Anastazja Jurewicz kl.III a
Aron Krajda kl.III a
Roksana Dąbrowska kl.IV b
Ani Hakobyan kl.IV b

         Na laureatów czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe o wartości:
I nagroda - do 500 zł
II nagroda - do 400 zł
III nagroda - do 300 zł.
         Wyróżnienia w każdej grupie wiekowej do 200 zł. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
         Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 grudnia 2015 roku. Wręczenie nagród podczas wernisażu wystawy - 10 stycznia 2016 roku. Wystawa zostanie zamknięta z dniem zakończenia roku życia konsekrowanego tj. 2 lutego 2016 roku.

Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia!!!
Aneta Wasiluki
XII OMNIBUS PRZYRODNICZY 2014/2015

          Dnia 6 maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się XII edycja międzyszkolnego konkursu „OMNIBUS PRZYRODNICZY 2014/2015”. W konkursie wzięły udział reprezentacje pięciu szkół z naszego miasta: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 6, SP nr 9 i SP nr 4.
         W tym roku uczniowie mieli za zadanie rozwiązać 40 pytań w czasie 90 min., a następnie po krótkiej przerwie jeszcze dwa zadania praktyczne. Wszyscy uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą z wymaganego zakresu przyrody i ochrony środowiska. Uczniowie zostali ocenieni w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.
         Nasza drużyna, przygotowana w tym roku przez panią Beatę Duchalską, w składzie: Jakub Wolniak, Hubert Jakubowski i Kacper Topolski, zajęła wysokie II miejsce. Najlepszy wynik indywidualnie uzyskał Jakub Wolniak.
         Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy DALSZYCH SUKCESÓW!!!

konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
iswinoujscie
swinoujskie.info


WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
KANGUR 2015

Kliknij na obrazek, aby sprawdzić wyniki Kangura

Kliknij na obrazek, aby sprawdzić wyniki Kangura


Turniej bezpieczeństwa w GP2


Wyspiarz Niebieski

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS III

          W Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się ósma edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Świnoujskiego Mistrza Ortografii dla uczniów klas trzecich. Uczestnicy konkursu byli wyłonieni w wewnątrzszkolnych eliminacjach na terenie swoich szkół według wcześniej ustalonych procedur. Tylko trzech najlepszych uczniów z każdej szkoły wzięło udziału w Konkursie o tytuł Świnoujskiego Mistrza Ortografii. O ten zacny tytuł walczyli uczniowie z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z STSG. Konkurs obejmował pisanie dyktanda oraz rozwiązywanie rozmaitych zadań ortograficznych. Pieczę nad konkursem sprawowała Dyrekcja Zespołu Szkół Publicznych nr 4, organizatorzy i jury w skład, którego wchodzili nauczyciele opiekunowie uczniów. Poziom konkursu okazał się dla jego uczestników bardzo wysoki, jednak uczniowie poradzili sobie doskonale z przygotowanymi zadaniami, za co otrzymali bardzo zbliżone wyniki różniące się minimalnie punktacją. W oczekiwaniu na wyniki konkursu dla uczniów przygotowana została niespodzianka w postaci przedstawienia przygotowanego przez kolegów z klasy II A pod tytułem „Kot w butach”. Na koniec imprezy każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, pamiątkowy dyplom oraz upominki.
         Tytuł Świnoujskiego Mistrza Ortografii 2015 otrzymał uczeń z Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi z klasy III C – Michał Dusza. Gratulujemy!!!. A na kolejną edycję konkursu zapraszamy już w przyszłym roku.

Organizatorki


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

iswinoujscie
swinoujskie.info


IX Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego"

          Od kilku lat Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach realizacji programu „Ocalić od zapomnienia” z niemałym trudem próbuje wydobyć z niepamięci osobę i twórczość ostatniego z XIX-wiecznych romantyków Kornela Ujejskiego. Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
          W etapie regionalnym dla Gimnazjum, który odbył się dnia 27 lutego 2015 r w Szczecinie naszą szkołę reprezentowały uczennice zwyciężczynie etapu szkolnego:
Natalia Jaczewska kl. I g
Marta Warlińska kl.I g
Iga Kuśmierczyk kl. III g
         Spośród 37 uczestników jury wyłoniło 13 osób, które przeszły do finału, wśród szczęśliwej trzynastki znalazła się Iga Kuśmierczyk.
         Dnia 26 marca 2015 w Szczecinie w Pałacu pod Globusem odbył się finał IX edycji Zachodniopomorskiego Konkurs Recytatorski O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego, w którym wyróżnienie zdobyła Iga Kuśmierczyk.

Jakże trudno w dzisiejszym świecie z jego kultem korzyści
i przyjemności zrozumieć hasło: Bóg, Honor i Ojczyzna.
Jak trudno spotkać Boga i jego ład, Honor i jego cnoty,
i wyznaczyć granice tego, co ojczyste bez poezji.


Aneta Wasiluk
Archidiecezjalny Konkurs Biblijny dla gimnazjalistów "Czytaj Biblię"

          Zachodniopomorskie Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej wspólnie z Wydziałem Wychowania Katolickiego już po raz czwarty zorganizowało Archidiecezjalny konkurs biblijny „Czytaj Biblię”. W tym roku zakres wiedzy obejmował Ewangelię Jana i List do Rzymian.
Wyzwanie i trud przygotowania się z najtrudniejszych teologicznie Ksiąg Nowego Testamentu podjęły uczennice klasy III gimnazjum          Etap szkolny odbył się dnia 8 stycznia 2015 r. Wypełnione testy zgodnie z regulaminem konkursu zostały przesłane do Komisji Konkursowej w Szczecinie. Z pośród czterystu uczestników wyłoniono pięćdziesięcioro najlepszych finalistów, wśród których znalazły się uczennice reprezentujące naszą szkołę

I miejsce – Aleksandra Nieradka
II miejsce – Katarzyna Wojtal
III miejsce – Gabriela Gackiewicz
IV miejsce – Iga Kuśmierczyk

Finalistkom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa"
Św. Hieronim

Aneta Wasiluk
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

         Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament dla uczniów kl II-III. Konkurs odbył się we wtorek 21 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6. Do rywalizacji przystąpiło trzydziestu uczniów ze świnoujskich szkół. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe w kategorii klas drugich i klas trzecich. Test trwał 45 minut. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów, a wśród nich uczennica klasy IIB Wiktoria Nykiel, która zajęła I miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów !!!

M.A., M.K.


konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs

foto Monika Nykiel
Nasze laureatki konkursu przyrodniczego

         20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs "Czy znasz swój kraj?". Naszą szkołę reprezentowały: Oliwia Felusiak, Emilia Karczewicz i Milena Michałowska z klasy 5a, przygotowane przez panią Beatę Duchalską. Uczniowie rozwiązywali test on-line w pracowni komputerowej. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji Emilka Karczewicz zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a i nasza drużyna uplasowała się na III miejscu.

Gratulujemy!!! Życzymy dalszych sukcesów :)


konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

Wyróżnienie dla Wiktorii Lange z IIc

         Dnia 11.04.2014 r. w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich odbył się Finał Wojewódzki Małego Konkursu Recytatorskiego. Uczennica klasy II c naszej szkoły, Wiktoria Lange zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy Wiktorii talentu i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawczyni

dyplomMIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

          W czwartek 19 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło aż 80 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w pięciu kategoriach:
ŻACZEK - klasy 2 szkoły podstawowej,
MALUCH - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej,
BENIAMIN - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej,
KADET - klasa I gimnazjum,
JUNIOR - klasa III gimnazjum.
         Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż wyniki dopiero za około 5 tygodni. Za wszystkich uczestników mocno trzymamy kciuki! Powodzenia!

H.D.konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs

foto H.D.
Klasa II C i II D
na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Zimowej w SP nr 1


konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs


KONKURS RECYTATORSKI

          Szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego na poziomie klas I-III już za nami. W poniedziałek 16 lutego 2015 r. do zmagań konkursowych przystąpiło 29 uczestników klas młodszych i 5 z klas IV-VI.
          Celem konkursu było zapoznanie uczniów z wybranymi utworami poetów polskich, rozbudzenie twórczych zainteresowań poezją oraz prezentacja umiejętności uczniów. Jury w skład którego weszły: p. Elżbieta Kubicka, p. Bernardeta Kołdunek, p. Beata Lubosz oceniało: opanowanie pamięciowe tekstów, dykcję, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, stosowanie kanonów pięknej recytacji oraz ogólne wrażenie. Na poziomie klas I-III wyróżnieni zostali: Krzysztof Rogoziński z klasy 3c oraz Wiktoria Lange z klasy 2c.
          W kasach starszych najlepiej zaprezentowały się uczennice z klasy IV c Julita Osewska i Dalia Przetacznik.
          Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udanych występów, za zwycięzców trzymamy kciuki w zmaganiach podczas kolejnych eliminacji - w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Organizatorzy
IV miejsce w Międzyszkolnym Omnibusie


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


WYSPIARZ NIEBIESKI

Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski
o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego
organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana
pod honorowym patronatem Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

         16 stycznia odbył się etap szkolny Konkursu Recytatorskiego o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego pod hasłem: "Kochajcie Ojczyznę, nie świątecznie ale codziennie, zawsze trwale i stale".
         Głównym celem konkursu jest przypomnienie i propagowanie twórczości K. Ujejskiego i innych wielkich i ,,zapomnianych poetów” nawiązujących w swej twórczości do takich podstawowych wartości jak Bóg - Honor - Ojczyzna, poznanie i utrwalenie poezji religijnej, patriotycznej i historycznej, pogłębiającej miłość do Ojczyzny.
         W konkursie wzięło udział 7 wspaniałych dziewcząt z klas I i III gimnazjum !
Laureatkami Konkursu zostały:
I miejsce Iga Kuśmierczyk
II miejsce Marta Warlińska
III miejsce Natalia Jaczewska
         Komisja konkursowa w składzie pani Dyrektor Agnieszka Adamczyk, pani Małgorzata Więckowska i pani Kamilla Szczucka nie tylko obiektywnie oceniały uczestniczki ale również wspierały i dodawały otuchy !
         Każda z uczestniczek otrzymała dyplom i tulipana. "Kwiaty są wysłańcami Boga z innego, doskonałego świata".
         Laureatką i wszystkim uczestniczkom jeszcze raz z serca gratulujemy! Zwycięstwo to nie tylko podium ale pokonanie własnych ograniczeń, słabości i podjęcie wyzwania!

Pamiętaj: "W Bogu dokonujemy czynów pełnych mocy"
Ps.60, 14konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs


Klasowy Konkurs Czytelniczy w klasie II b

         Uczniowie klasy IIb na początku roku szkolnego, postanowili zorganizować wewnątrzklasowy konkurs czytelniczy. Dnia 15.01.2015r. ogłoszono wyniki tegoż konkursu i wyłoniono 3 laureatki: Oliwię Hankę, Wiktorię Nikiel i Monikę Górynowicz. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy wygranej i przypominamy, że konkurs nadal trwa do końca roku szkolnego :).

M.S.konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs


XVI Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas VI

         W dniu 13 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole XVI Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas VI.
         W konkursie gościnnie udział brali uczniowie ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 i STSG w Świnoujściu.
         Pierwsza część konkursu trwała 60 minut. W tym czasie uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami. Rywalizacja była wyrównana do tego stopnia, że potrzebna była dogrywka.

         Zwycięzcami tegorocznego XVI Rejonowego Konkursu Matematycznego zostali:
Miejsce pierwsze: Kacper Topolski - ZSP nr 4
Miejsce drugie: Aleksandra Puchała - SP nr 1
Miejsce trzecie: Zuzanna Kierpiec - SP nr 1
Serdecznie gratulujemy.

OrganizatorzyKliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


I Międzyszkolny Konkurs "Jestem Eko"

         Dnia 14 listopada 2014r. w naszym mieście odbył się I Międzyszkolny Konkurs "Jestem Eko" w Gimnazjum Publicznym nr 2. Naszą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna z I gimnazjum przygotowywana przez panią Sylwię Rybczyńską-Krzystosiak w składzie:
- Wiktoria Orłowska
- Wiktoria Zakens
- Natalia Jaczewska
- Marta Warlińska.

         Drużyna stawiła czoło pytaniom i zadaniom praktycznym z zakresu ekologii. Julia Pyclik prezentowała strój ekologiczny w pokazie mody, a jego zalety prezentowała wierszem Nikola Idzik.
         Wszystkim naszym uczestniczkom kibicowała grupa uczniów z I gimnazjum, której niezastapioną liderką okazała się Małgosia.
         Nie straszne były naszej grupie zadania oraz to, że byliśmy jedynymi uczniami z klasy I. ZAJĘLIŚMY DRUGIE MIEJSCE POKONANI TYLKO PRZEZ GOSPODARZY. BRAWO!!!!!!!!
         Wszyscy wyszlismy z nagrodami, wręczanymi przez Pana Marszałka naszego województwa. A gabinet biologii wzbogacił się w sprzęt wielofunkcyjny. :)
         Jeszcze raz gratulujemy z całego serca!!!

Sylwia Rybczyńska-Krzystosiakkonkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs konkurs
konkurs konkurs
konkurs konkurs


KONKURS HISTORYCZNY

         23 października w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, odbył się pod patronatem Komendy Hufca ZHP- konkurs adresowany do uczniów klas piątych i szóstych, którego tematem była: " Druga wojna światowa".
         Po pierwszym, pisemnym etapie, wyłoniła się finałowa piątka. w finale uczniowie odpowiadali ustnie.
         Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy szóstej c- Magdalena Kimel, reprezentowała Szkołę Podstawową nr 4 im. Mamerta Stankiewicza.

         Madziu wiem, że jesteś pasjonatką historii, jestem przekonana, ten pierwszy sukces będzie tylko początkiem, zaczynem dalszych.

Trzymam kciuki.........nauczycielka historii.LISTA UCZESTNIKÓW I TERMINARZ II ETAPU (rejonowego) KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W GIMNAZJUM I SZKOLE PODSTAWOWEJ - 2014/2015

Szczegółowe informacje do pobrania poniżej:

Kliknij na komputer aby pobrać informacje o terminach


Konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe
na rok szkolny 2014/2015
I etap - eliminacje szkolne do 7 pażdziernika 2014r.

Szczegółowe informacje do pobrania poniżej:

Kliknij na komputer aby pobrać informacje o konkursach


KONKURS MATEMATYCZNY

         Dnia 2 października 2014 roku odbył się I etap kuratoryjnego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Aż cztery osoby zakwalifikowały się do II etapu. Są to:

 • Kacper Topolski z klasy VI a
 • Julia Kula z klasy VI c
 • Kacper Chmiel z klasy VI b
 • Grzegorz Garczyński z klasy VI b


 •          Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie, który odbędzie się 14 listopada.

  W.O.  Rok szkolny 2013/2014

  VIII Rejonowy Konkurs Matematyczny Gmin Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin

            W dniu 6 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świnoujściu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców VIII Rejonowego Konkursu Matematycznego Gmin Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin, który odbył się w dniu 23 maja 2014 roku. W konkursie uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klas VI szkół podstawowych oraz I i II gimnazjum.

  Oto wyniki:
  Na poziomie klas VI uczennica naszej szkoły WERONIKA JANICKA zajęła I miejsce
  Na poziomie klas II gimnazjum uczeń naszej szkoły DOMINIK SZACIŁOWSKI zajął III miejsce

  Drużynowo klasy VI w składzie: Weronika Janicka, Wiktoria Orłowska i Wanesa Warwas zajęły drugie miejsce oraz drużynowo
  klasa II gimnazjum w składzie: Dominik Szaciłowski, Iga Kuśmierczyk i Katarzyna Wojtal zajęli trzecie miejsce.

  Serdecznie gratulujemy LAUREATOM !!!
  W.O.


  iswinoujscie

  youtube

  iswinoujscie

  youtube

  TV Słowianin


  WYNIKI REJONOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
  „ZIELONE ŚWIATŁO DLA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII” W GP 1

            W środę 11.06.2014 r. w Gimnazjum Publicznym nr 1 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom REJONOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO „ZIELONE ŚWIATŁO DLA NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII”. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście oraz uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych ze Świnoujścia. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Świnoujściu.
           Uczniowie z kl. I - III zmagali się z następującymi zadaniami: przygotowali przedstawienia związane z tematyką konkursu, wykonali także projekty koszulek z logo POLSKIEGO LNG – głównego sponsora nagród. Natomiast młodzież z klas od czwartej do szóstej wzięła udział w teście na temat LNG oraz w konkursie fotograficznym „Nadmorskie krajobrazy”.
            Cieszy nas fakt, że za projekty koszulek z własnym nadrukiem promującym POLSKIE LNG na poziomie klas I - III nagrodzeni zostali uczniowie z „Czwórki”: PAULINA PISARKIEWICZ, EMILIA KUC, MACIEJ CZYŻEWSKI, ARON KRAJDA, GRACJAN POŻOGA Z KLASY II A oraz OLIWIA BOCHENEK, ALEKSANDRA BRUCKA, MARTYNA GWÓŹDŹ, MAGDALENA GOŁDA, KRZYSZTOF ROGOZIŃSKI Z KLASY II C.
            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów.

  J.B i I.A.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  iswinoujscie

  Konkurs Piosenki Harcerskiej

            Dnia 28 maja 2014r. zespół wokalny „Promyczek” po raz kolejny wystąpił w konkursie piosenki w SP1, tym razem była to piosenka harcerska. Dziewczęta pod kierunkiem opiekuna Ireny Mruli wykonały dwie piosenki: „Krajkę” i „Bieszczady”. Swoim wykonaniem zachwyciły jury oraz publiczność, w skład którego wchodzili harcerze ze świnoujskich drużyn. Usłyszeliśmy miły aplauz od publiczności, który brzmiał „Ale fe, ale fe, ale fenomenalnie, fantastycznie no i fajnie”. Wszyscy uczestnicy pięknie się zaprezentowali i otrzymali równorzędne pierwsze miejsca.
           Nagrodą był śmietankowy tort, który wszystkim bardzo smakował.

  Gratulujemy!
  Opiekun – I. M.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  XV Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas VI

           W dniu 11 czerwca 2014 roku odbył się w naszej szkole XV Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas VI.
           W konkursie gościnnie udział brali uczniowie ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 i STSG w Świnoujściu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.
           Przez 60 minut uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami.
           Bezkonkurencyjnym okazał się reprezentant SP nr 1 w Świnoujściu - Jonatan Cackowski, który zdobył maksymalną liczbę punktów i tym samym zajął pierwsze miejsce.
  Kolejne miejsca na podium zajęli:
  Miejsce drugie - Szymon Kin SP nr 1 w Świnoujściu
  Miejsce trzecie - Weronika Janicka ZSP nr 4 w Świnoujściu

  Serdecznie gratulujemy.
  Organizatorzy


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs


  II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT

           W środę 28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Świnoujściu odbyła się II EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN TOURNAMENT dla uczniów klas II i III. Przez czterdzieści pięć minut uczniowie rozwiązywali zadania testowe, a następnie w miłej atmosferze oczekiwali na wyniki.
           Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów - między innymi uczeń z klasy II C Michał Dusza, który zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy Michałowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

  M.K.


  konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs


  Konkurs wiedzy o książce

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Nasi Trzecioklasiści zdobyli II miejsce
  w Miejskim Konkursie Wiedzy o Świnoujściu

           23 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Świnoujściu dla uczniów klas trzecich, w którym nasi uczniowie zajęli II miejsce, przegrywając tylko połową punktu z zespołem Szkoły Podstawowej nr 6.
  Naszą szkołę reprezentowali w części wiedzowej:
  Julita Osewska
  Karolina Seroczyńska
  Szymon Stasiak
  w części sprawnościowej:
  Hubert Wydra
  Igor Kamiński
  Zosia Gadomska
  Szymon Hołyst
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  B.P.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Finał programu „Trzymaj Formę”

           Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w projekcie "Trzymaj formę". Była to już VIII edycja projektu.
           W naszej szkole uczniowie często angażowani są w różne akcje i przedsięwzięcia dotyczące działań sportowych czy prozdrowotnych. Bierzemy udział juz od kilku lat w akcjach typu "Owoce w szkole" czy picie mleka przez najmłodszych. Coraz częściej na naszych kiermaszach królują galaretki i cieszą sie one takim samym powodzeniem co sprzedawane ciasta. W gimnazjum wykorzystujemy materiały programu "Żyj smacznie i zdrowo". Coraz częściej nasi uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami.
           Wsparciem w działaniach były materiały projektu , rozdawane na spotkaniach z rodzicami jak i ulotki przekazane klasom biorącym w nim udział.
           22 maja 2014r. odbyło sie uroczyste podsumowanie programu, które polegało na zaprezentowaniu działań w naszej szkole jak i rywalizacji kulinarnej. Do rywalizacji przystąpiły dziewczyny z VIC : Wiktoria Góra, Paulina Hołyst i Oliwia Jasek, pod opieką pani Sylwii Rybczyńskiej-Krzystosiak. Dzielnie rozpoczęły jako pierwsze rywalizację, nie przestraszyły się drużyn z gimnazjów i w efekcie zajęły III MIEJSCE po Gimnazjum nr 2 i Sp1.

  Serdecznie gratulujemy!!!!!
  S.R-K.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  foto S.R-K.


  iswinoujscie

  Mistrz Ortografii klas III

           14 maja 2014 roku w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkoły podstawowej.
           Do rywalizacji przystąpiło pięć trzyosobowych reprezentacji świnoujskich szkół: STSG, SP1, SP6 , SP9 oraz SP4. Poziom konkursu, choć bardzo wysoki, był wyrównany. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
           W trakcie obrad komisji konkursowej dla dzieci wystąpili uczniowie z klasy 3c, przygotowani przez panią Agnieszkę Pyrkosz w przedstawieniu pt. „Zabawa w Śpiącą Królewnę”. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i miłą atmosferę. Zaszczytny tytuł „Świnoujskiego Mistrza Ortografii 2014” oraz atrakcyjną nagrodę rzeczową zdobyła Zofia Smaga z SP1.
           Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie!

  Organizatorzy: Jolanta Białoń, Maria Sikorska, Małgorzata Kołaska  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  iswinoujscie

  Wyniki Międzynarodowego Konkursu
  "KANGUR MATEMATYCZNY 2014"

  kangur  UWAGA!

  Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

           W środę, 30 kwietnia w GP nr 2 odbył się coroczny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorem Turnieju był Wydział Edukacji Urzędu Miasta wraz z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu.
           Uczestnikami Turnieju były trzyosobowe drużyny uczniów gimnazjów i szkół podstawowych ze Świnoujścia. Każdy z zawodników przechodził pisemne testy, popisywał się znajomością udzielania pomocy przedmedycznej, zaliczał miasteczko ruchu, a następnie rowerowy tor przeszkód.
           Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 5c w składzie: Aleksandra Ławska, Kornelia Dąbrowska i Jakub Wolniak.
           Drużyna zajęła II miejsce.

  Gratulujemy
  Opiekun - A. B.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  Konkurs Wiedzy o Świnoujściu

           28 kwietnia w czytelni szkolnej odbył się finał Konkursu Wiedzy o Świnoujściu uczniów klas trzecich. W tym roku przystąpiło do niego aż 23 trzecioklasistów, którzy wcześniej uczęszczali na zajęcia Klubu Pasjonatów Świnoujścia, pogłębiając wiedzę o naszym mieście.

           Najlepszymi okazali się:
  Julita Osewska z kl. III c
  Karolina Seroczyńska z kl. III a
  Szymon Stasiak z kl. III c
  Zuzanna Kołodziej z kl. III c

           Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o Świnoujściu.

  Gratulujemy i życzymy sukcesów
  B.P.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  OMNIBUS PRZYRODNICZY

           28 kwietnia w naszej szkole odbył się coroczny międzyszkolny konkurs dla klas VI Omnibus Przyrodniczy. W tym roku wzięły udział reprezentacje czterech szkół z naszego miasta. Uczniowie pisali test, a następnie oglądali pokaz doświadczenia i uzupełniali karty pracy dotyczącego obejrzanego pokazu. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani.
           Uczniowie byli oceniani w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Drużyna reprezentująca naszą szkołę, przygotowywana przez panią Małgorzatę Piotrowską, w składzie: Weronika Janicka, Olga Lipińska i Wiktoria Orłowska zajęła II miejsce. Weronika Janicka w klasyfikacji indywidualnej zajęła I miejsce.
           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  B.D.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  iswinoujscie

  KONKURS PRZYRODNICZY klas V

           11 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu odbył się konkurs przyrodniczy dla klas V pod hasłem "Czy znasz swój kraj?". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 5c: Kornelia Dąbrowska, Aleksandra Ławska i Jakub Wolniak, przygotowywani przez panią Beatę Duchalską.
           Uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę i umiejętności na temat krain geograficznych Polski.
           W klasyfikacji indywidualnej nasz reprezentant Jakub Wolniak zajął III miejsce, w klasyfikacji drużynowej zajęliśmy również III miejsce.
           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  B.D.


  konkurs konkurs

  KONKURS PRZYRODNICZY

           26 marca bieżącego roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie pod hasłem "Odkrywamy tajemnice ciała i zdrowia człowieka". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas czwartych. W konkursie wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół podstawowych w naszym mieście. Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Karczewicz i Milena Michałowska z klasy IVa oraz Patrycja Bury z klasy IVc, przygotowywane przez panią Beatę Duchalską.
           Konkurs sprawdzał wiedzę oraz umiejętności praktyczne uczestników. Nasze uczennice zajęły II miejsce.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


  konkurs

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

           W czwartek 20 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło 83 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w czterech kategoriach:
  ŻACZEK - klasy 2 szkoły podstawowej,
  MALUCH - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej,
  BENIAMIN - klasy 5 i 6 szkoły podstawowej,
  KADET - klasa II gimnazjum.
           Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż wyniki dopiero za około 5 tygodni. Za wszystkich uczestników mocno trzymamy kciuki! Powodzenia!

  H.D.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  Najlepsi (przyszli) strażacy

           W dniu 20 marca 2014 r. odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
           Wyniki testu pisemnego (30 pytań) i ustnych dogrywek kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
  I grupa wiekowa (szkoły podstawowe - 11 uczestników)
  1. Emilia Zawisza – Szkoła Podstawowa Nr 9 Świnoujście – Przytór – 21 pkt. + 2 pkt. dogrywka ustna
  2. Tomasz Labiś – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Świnoujściu – 21 pkt. + 1 pkt. dogrywka ustna
  3. Michał Ożóg – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Świnoujściu – 19 pkt. + 3 pkt. dogrywka ustna
  4 miejsce, Grzegorz Garczyński – Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Świnoujściu – 19 pkt. + 2 pkt. dogrywka ustna
  9 miejsce, Kacper Chmiel – Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Świnoujściu – 13 pkt.
  II grupa wiekowa (gimnazja – 5 uczestników)
  Iga Kuśmierczyk – Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Świnoujściu – 12 pkt.
  Gratulujemy naszym uczestnikom w rozwijaniu wiedzy i zainteresowań.

  Opiekun - A. B.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs


  OMNIBUS 2014

           11 marca 2014r., szóstoklasiści wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Omnibus 2014” organizowanym jak co roku w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu. Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele pięciu szkół: SP 1, SP 2, SP 6, SP 9 i oczywiście reprezentacja ZSP 4. Drużyny walczyły ze sobą na dwóch płaszczyznach – wiedzy i sportu.
           Małgorzata Michalak, Paulina Hołyst i Weronika Janicka, walczyły o punkty odpowiadając na pytania z różnych dziedzin wiedzy, historii, przyrody, informatyki, matematyki, języka polskiego, angielskiego i wiedzy ogólnej. Były tez rebusy, testy, przysłowia. W każdej konkurencji dziewczęta wypadły znakomicie nie pozostawiając złudzeń przeciwnikom.
           W sporcie szkołę reprezentowali: Jagoda Deluga, Joanna Zając, Kamila Cudnik, Jakub Lotarski, Jakub Wieczorek i Maciej Szumilicki. Uczniowie wykazali się najlepszą sprawnością, szybkością, skocznością, celnością. Fantastyczna i pełna emocji walka trwała do końca, ale to nasza drużyna zdobyła najwięcej punktów (21), co w łącznej klasyfikacji dało nam pierwsze miejsce.
           Do zwycięstwa przyczyniła się również fantastyczna grupa naszych kibiców kl.6a, która doskonale się do tego przygotowała, przynosząc ze sobą transparenty, pompony i inne gadżety. Ich gorące wsparcie i wysiłek również doceniło jury.
           Całe przedsięwzięcie, przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Nasza zwycięska drużyna otrzymała Puchar Dyrektora Gimnazjum nr2 i nagrodę rzeczową.

  Wszystkim Gratulujemy


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  więcej na portalu www.eswinoujscie.pl


  KONKURS RECYTATORSKI

           We wtorek 4 lutego 2014r. odbyły się szkolne eliminacje do Miejskiego Konkursu Recytatorskiego na poziomie klas I-III. Do zmagań konkursowych przystąpiło 24 uczestników. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z wybranymi utworami poetów polskich, rozbudzanie zainteresowań poezją dziecięcą, wspieranie uzdolnień, oraz prezentacja umiejętności uczniów. Wyłonieni w eliminacjach klasowych przedstawiciele klas I-III recytowali po dwa wiersze wylosowane przez wychowawczynie spośród propozycji utworów przygotowanych przez organizatora konkursu.

  Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

  - p. Barbara Piekielska
  - p. Beata Lubosz
          
  Ocenie podlegały:
  opanowanie pamięciowe tekstów
  dykcja
  świadomie używanych środków ekspresji w interpretacji tekstu stosowanie kanonów pięknej recytacji (siła głosu, pauza, dynamika, mimika)
  ogólne wrażenie
   Laureatkami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego na poziomie kl. I – III zostały:

  Przetacznik Dalia z klasy 3c
  oraz Kozłowska Natalia z klasy 3b
    Wszystkim uczestnikom eliminacji gratulujemy udanych występów, za zwyciężczynie trzymamy kciuki w dalszych zmaganiach - w Miejskim Konkursie Recytatorskim.


  Organizator


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO „OŚWIECENIE”

           W dniu 20.01.2014 odbył się konkurs międzyklasowy uczniów klas szóstych. Zwyciężyły dziewczyny z klasy VI a w składzie:
  Weronika Janicka
  Natalia Jaczewska
  Olga Lipińska.

  konkurs


  WYNIKI KONKURSU ”MAKIETA BISKUPINA”

           W dniu 14 stycznia 2014 r. zostały ocenione prace wykonane przez uczniów klas czwartych. Najciekawsze makiety Biskupina wykonały uczennice z klasy 4 c:
  I miejsce – Martyna Makuch i Serena Brunowicz
  II miejsce – Dominika Lipska
  III miejsce – Julia Wołk
  Wyróżnienie – Patrycja Frączek z klasy 4 b.

  Gratuluję!
  Organizator – Mirosława Nowak


  konkurs konkurs konkurs


  WYNIKI KONKURSU MITOLOGICZNEGO
  "Z WIZYTĄ NA OLIMPIE"

  I miejsce – kl. 5a– 91 pkt.
  II miejsce – kl.5c – 90 pkt.
  III miejsce – kl. 5d –61 pkt.
  IV miejsce – kl. 5b – 41 pkt.

           Uczniowie rozwiązywali 12 zadań, za które można było uzyskać łącznie 103 punkty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i ducha rywalizacji. Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na apelu podsumowującym I semestr.

  Organizator Ewa Banach-Stender  Sukcesy gimnazjalistów!

           Miło nam poinformować o sukcesach uczniów klasy IIa gimnazjum naszej szkoły. Iga Kuśmierczyk została finalistką etapu rejonowego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Gracjan Bednarski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Dyktandzie o tytuł Mistrza Ortografii – w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych.
           Szczerze gratulujemy laureatom, spisali się na medal. Idze życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu, a Gracjana chętnie będziemy dopingować w zmaganiach mistrzów ortografii za rok.

  konkurs
  foto: GP2

  N. Nowicka-Kolanek  Jesteśmy dumni z naszych laureatów!

           W międzyszkolnym konkursie „Idąc drogą wiary” z okazji zakończenia Roku Wiary nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:

  - na poziomie klas drugich - Sułkowski Jakub z klasy 2c – I miejsce,
  - na poziomie klas trzecich - Dębicki Piotr z klasy 3c – I miejsce,
                                       - Ania Hakobyan z klasy 3b – II miejsce

  Prace wyróżnione:
  - Gracjan Nawrocki z klasy 4a,
  - Martyna Makuch z klasy 4c.

  Gratulujemy


  konkurs konkurs konkurs

  foto A.S.  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY
  na temat II wojny światowej

           Dn.24.10.2013r. odbył się międzyszkolny konkurs historyczny, w którym rywalizowali uczniowie klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 6a.

  WYNIKI KONKURSU

  I miejsce- WANESA WARWAS
  II miejsce- WERONIKA JANICKA
  III miejsce- WIKTORIA ORŁOWSKA


  Konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe
  na rok szkolny 2013/2014
  I etap - eliminacje szkolne do 11 pażdziernika 2013r.

  Szczegółowe informacje do pobrania poniżej:
  Kliknij na komputer aby pobrać wyniki konkursu


  Rok szkolny 2012/2013

  Jestem ilustratorem książek J. Tuwima

           20 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla uczniów kl. I- III pt. "Jestem ilustratorem wierszy J. Tuwima" zorganizowanym z okazji roku poety. Przystąpiło do niego aż 56 uczniów.
           Jury zgodnie za najładniejszą uznało pracę Martyny Makuch z kl.IIIc.
           Przyznano też wyróżnienia dla:
  - Oliwii Bochenek z kl. Ic
  -Zuzi Kołodziej z kl. IIc
  -Weroniki Zienko z kl. IIa
  - Karoliny Seroczyńskiej z kl. IIa
  - Jagody Hływa z kl. IIc

  Gratulujemy!
  Nagrody zostaną wręczone 28 czerwca przez wychowawców klas.

  B.P.  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  foto K.Sz.  Piosenka żeglarska

           12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 9 w Świnoujściu odbył się XI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Nasz szkolny chórek pod kierunkiem Pani Ireny Mruli zajął II miejsce w kategorii zespołów dzieci starszych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Rozdanie nagród w GP1 VII Rejonowego Konkursu Matematycznego Gmin
  Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin

           W dniu 7 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świnoujściu nastąpiło uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców VII Rejonowego Konkursu Matematycznego Gmin Świnoujście, Międzyzdroje i Wolin, który odbył się w dniu 24 maja 2013 roku. W konkursie uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych: klas VI szkół podstawowych oraz I i II gimnazjum.

           Reprezentacja naszej szkoły:
  - drużyna klas VI-tych szkoły podstawowej w składzie: Wiktoria Moczulak, Oliwia Świętczak, Marek Pietkiewicz;
  - drużyna klasy I-ej gimnazjum w składzie:Dominik Szaciłowski, Iga Kuśmierczyk, Katarzyna Wojtal;
  - drużyna klasy II-ej gimnazjum w składzie: Sebastian Markiewicz, Aleksandra Florczak, Łukasz Chmielarz;
  zajęli trzecie miejsca
  w klasyfikacji drużynowej w swoich grupach.
           Indywidualnie w grupie klas I-ych gimnazjum, nasz uczeń Dominik Szaciłowski zajął drugie miejsce.

  Serdecznie gratulujemy LAUREATOM !!!  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  foto H.D.  Konkurs historyczny
  "Polacy w okresie II wojny światowej"

           W dn. 4.06.2013 odbył się konkurs historyczny "Polacy w okresie II wojny światowej".
           Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o historii Polski w latach 1939-1945 oraz kształtowanie świadomości patriotycznej młodego pokolenia. O tytuł najlepszych historyków rywalizowały 3-osobowe zespoły z klas szóstych.
           Zwyciężyła kl.VI a, w składzie:
  Oliwia Hrycek,
  Wiktoria Moczulak,
  Urszula Stobiecka.

  Gratuluję M.Nowak.

  XIV REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY

           W dniu 6 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole XIV Rejonowy Konkurs Matematyczny dla klas VI.
           W konkursie gościnnie udział brali uczniowie ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 i STSG w Świnoujściu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.
           Pierwsza część konkursu trwał półtorej godziny. W tym czasie uczniowie zmagali się z matematycznymi łamigłówkami. Rywalizacja była wyrównana do tego stopnia, że potrzebna była dogrywka.

  Zwycięzcami tegorocznego XIV Rejonowego Konkursu Matematycznego zostali:
  Miejsce pierwsze: Paulina Podorska - Szkoła Podstawowa w Wolinie
  Miejsce drugie: Wojciech Górski - Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu
  Miejsce trzecie: Jakub Dunajko - Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu

  Serdecznie gratulujemy.
  Organizatorzy  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  iswinoujscie


  FESTIWAL PIOSENKI TANECZNEJ

           Dnia 27 maja 2013 roku odbył się konkurs piosenki w SP1. Zespół muzyczny z naszej szkoły brał w nim udział. Dziewczynki dzielnie przygotowywały się do konkursu ćwicząc piosenki „Takie tango” i „Szkolny rock and roll”. Wszystkie zespoły muzyczne z czterech świnoujskich szkół podstawowych doskonale przygotowały swój muzyczny repertuar. Jury po burzliwej naradzie zdecydowało, że tegoroczną nagrodę GRAND PRIX otrzymują wszyscy uczestnicy. Oczywiście nie obyło się bez pysznego owocowego tortu.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom życząc dalszych sukcesów.
  Opiekun – I. Mrula


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Konkurs plastyczny

           Uczniowie klas 4-5 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „W krainie Bajdocji” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Nr19 w Międzyzdrojach z okazji 155 rocznicy urodzin Jana Brzechwy. Tematem prac plastycznych było przedstawienie postaci bajkowych, filmowych i postaci z wierszy pisarza i poety Jana Brzechwy. Na konkurs wpłynęło ponad 300 prac z województwa zachodniopomorskiego. Wśród nich znalazły się prace naszych uczniów:

   Dawid Łysoń kl. 4a „Sum” - nr pracy 41,
   Patryk Hływa kl. 4a „Kwoka”
   Wiktoria Orłowska kl. 5a „Tańcowała igła z nitką” - nr pracy 207,
   Olga Lipińska kl. 5a „Żuk” - nr pracy213,
   Daria Pastuszka kl. 5a „Kaczka Dziwaczka” - nr pracy 216,
   Wanesa Warwas kl. 5a „Na straganie” - nr pracy 13,
   Oliwia Jasek kl. 5c „Pan Kleks” - nr pracy 259.

           Prace konkursowe były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych.
           W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Olga Lipińska z klasy 5a, za które otrzymała przybory plastyczne oraz książkę, przedstawiającą najpiękniejsze zakątki ziemi. Dla wszystkich nagrodzonych osób i opiekunów był smaczny torcik z bajkowymi postaciami.

  opiekun I. Mrula


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Nasi Trzecioklasiści zdobyli II miejsce
  w Miejskim Konkursie Wiedzy o Świnoujściu

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  UWAGA!
  WYNIKI KANGURA 2013

  Szczegółowe informacje do pobrania poniżej:
  Kliknij na komputer aby pobrać wyniki konkursu


  Konkurs historyczny
  Co zawdzięczamy Starożytności

           Dn.08.05.2013, odbył się cykliczny konkurs dla uczniów klas piątych. W zmaganiach brały udział trzyosobowe zespoły.

  Główne cele konkursu:
  - popularyzacja wiedzy o sztuce i kulturze starożytnej
  - umacnianie w uczniach wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesów.

  Zwyciężyła trzyosobowy zespół z klasy V a w składzie:
  1) Wiktoria Orłowska
  2) Wanesa Warwas
  3) Olga Lipińska

  Gratuluję organizator Mirosława Nowak


  konkurs

  X REJONOWY OMNIBUS PRZYRODNICZY
  W ZSP NR 4

           To juz 10-ty raz spotkaliśmy się w Zespole Szkół Publicznych nr 4, by stanąć do rywalizacji o miano najlepszych przyrodników rejonu. Ta jubileuszowa edycja utrudniona była przez dodanie części doświadczalnej. Okazało się,że dla naszych uczniów to żadna przeszkoda. Tak więc ogłaszamy wyniki:

  I MIEJSCE - Jakub Dunajko - SP 1
  II MIEJSCE - Emilia Zawadzka ZSP 4
  III MIEJSCE - Wojciech Górski SP 6

  Wyniki drużynowe:
  I MIEJSCE - SP 6
  II MIEJSCE - ZSP 4
  III MIEJSCE - SP 1

           Mamy nadzieję, że wysiłek rywalizacji osłodził przygotowany poczęstunek, a nagrody dla zwycięzców i upominki dla szkół są miłym podziękowaniem za włożoną pracę uczniów i nauczycieli. W tym miejscu chcielibysmy serdecznie podziękować za znaczącą pomoc i wsparcie ze strony pana prezydenta Janusza Żmurkiewicza i pani Beaty Tułodzieckiej - Terendy z Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa przy UM, a wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY I DO ZOBACZENIA ZA ROK W NASZYCH PROGACH!!!

  Organizatorzy: S.R.-K., M.P.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  iswinoujscie

  XXXVI Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

           W Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu w dniu 26 kwietnia 2013 roku odbyły się miejskie eliminacje do XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
           Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań w ruchu drogowym, kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka rekreacji i sportu, a nie tylko jako środka transportu.
           TEGOROCZNI ZWYCIĘZCY W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH:

  Drużynowo:
  I miejsce Zespół Szkół Publicznych nr 4 w Świnoujściu
  II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu
  III miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Świnoujściu

  Indywidualnie:
  I miejsce Górski Kajetan – Szkoła Podstawowa nr 1
  II miejsce Caban Aleksandra Szkoła Podstawowa nr 6
  III miejsce Szczepaniak Mateusz Zespół Szkół Publicznych nr 4

           Drużyna szkoły podstawowej: Marta Walczak, Kacper Jankowski, Mateusz Szczepaniak.
            Drużyna gimnazjum: Gracjan Bednarski, Dominik Szaciłowski, Łukasz Chmielarz.
            Drużyna szkoły podstawowej będzie reprezentować Świnoujście na turnieju wojewódzkim w dniach 9-10 maja w Szczecinie.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

  Opiekun – A. Bralczyk


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  iswinoujscie


  ARA - ARKADIA 2013

           W tegorocznym Przeglądzie Plastycznym Dzieci i Młodzieży tematem prac był: "Pomnik przyrody w naszej gminie".
           Z naszej szkoły do finału dostały się nasdwieze wspaniałe gimnazjalistki.
           Z klasy I gimnazjum Łucja Bandura Z klasy III gimnazjum Agata Piotrowska
           Łucja wykonała pracę w technice mieszanej akwarela i tusz, natomiast Agata rysunek pastelami.
           Opiekunem naszych finalistek była p. Edyta Nowicka
           Dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki w przeglądzie rejonowym.

  E.N.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  foto E.N.

  Nowy „Mistrz Ortografii”!

           16 kwietnia 2013r na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż. w. Mamerta Stankiewicza odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkoły podstawowej.
           Głównym celem konkursu jest propagowanie idei stosowania poprawnej polszczyzny w mowie i piśmie. Sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych poprzez świadome stosowanie ich w trakcie pisania ze słuchu i wykonywania zadań w teście. Integracja uczniów klas III szkół podstawowych z terenu gminy.
           W konkursie wzięli udział uczniowie świnoujskich szkół: SP 1, SP2, Sp4, SP6.
           Pierwszy etap konkursu to pisanie ze słuchu. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania testowe.
           Po zakończeniu części konkursowej komisja przystąpiła do sprawdzenia dyktand i testów.
           W trakcie prac komisji dzieci obejrzały przedstawienie „Ortograficzny Kopciuszek” i rozwiązywały zagadki. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i miłą atmosferę.
           Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek.
           Zwycięzcą VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego został Kacper Reut ze Szkoły Podstawowej nr 6, który otrzymał odtwarzacz MP3. Gratulujemy uczniowi oraz nauczycielom!
           Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w konkursie.

  B.K., I.A.


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  eswinoujscie
  eswinoujscie na Facebbocku
  iswinoujscie
  TV SŁOWIANIN
  WYSPIARZ NIEBIESKI


  SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWINOUJŚCIU UCZNIÓW KLAS III

  <

           8 kwietnia w czytelni szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Świnoujściu uczniów klas trzecich. Przystąpiło do niego 15 trzecioklasistów, którzy wcześniej przez 6 miesięcy uczestniczyli w zajęciach Klubu Pasjonatów Świnoujścia poszerzając wiedzę o naszym mieście. Uczestnicy wykazali się dużymi wiadomościami, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Najlepszymi okazały się:
  Emilka Karczewicz z kl. III a;
  Roksana Dwornik z kl. III d;
  Agnieszka Rolewicz z kl. III b;
  Emilka Zaręba z kl. III c.

           To one będą reprezentować naszą szkołę w Miejskim Konkursie Wiedzy o Świnoujściu.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  B.P.


  konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs

  foto K.Sz.

  SUKCES JAKUBA DUCZMAŃSKIEGO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 - WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE
  pn.”POZWÓLMY ZWIERZĘTOM ŻYĆ TAM, GDZIE SIĘ URODZIŁY”

           W roku szkolnym 2011/2012 oraz 2012/2013 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla wszystkich szkół podstawowych fundacji WWW Polska.
           Uczniowie otrzymali pakiety edukacyjne, a nauczyciel przyrody mógł je wykorzystać do przeprowadzenia tematycznych zajęć wg załączonych scenariuszy lub własnego pomysłu. Podsumowaniem projektu były prace autorskie uczniów służące jako informacja zwrotna efektywności wprowadzonej tematyki handlu zwierzętami egzotycznymi.
           W projekcje wzięło udział bardzo dużo szkół z całej Polski. Więc tym bardziej nam miło iż niedawno otrzymaliśmy oficjalne informacje, iż jeden z naszych uczniów Jakub Duczmański zdobył wyróżnienie w powyższym projekcie.
           GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!

  Opiekun p. Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak


  konkurs konkurs


  Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

           We wtorek 9.04 sześcioro uczniów naszej szkoły (Emilka Zaręba 3c, Oskar Szmit 3c, Oliwia Felusiak 3a, Igor Gulczyński 3a, Julita Osewska 2c i Ola Chudzińska 2c) wystartowało w pierwszym konkursie języka angielskiego dla klas II i III szkoły podstawowej zorganizowanym przez wydawnictwo Macmillan w szkole nr 6. Przez czterdzieści pięć minut rozwiązywali test, który wcale nie należał do łatwych. To właśnie uczeń naszej szkoły –Oskar Szmit zdobył pierwsze miejsce!!!!!! Gratulacje!!!!

  M. A.

  konkurs

  foto K.Sz.

  ANGIELSKI NA WESOŁO;

           We wtorek 26 marca w ZSP 4 odbył się Pierwszy Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego przeznaczony dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Czteroosobowe drużyny ze świnoujskich szkół podstawowych, pod opieką swoich anglistek, zmagały się z licznymi wyzwaniami . Zadania postawione przed uczestnikami wymagały nie tylko znajomości języka ale również refleksu i odrobiny szczęścia. Poprzez szereg zabaw i gier organizatorzy chcieli położyć nacisk nie na współzawodnictwo, ale na dobrą zabawę, która może być elementem procesu nauczania. Co więcej, dozowana z umiarem, czasem przynosi lepsze efekty niż monotonia „zakuwania” słówek i ćwiczeń gramatycznych . Jak dowodzi materiał dowodowy na zdjęciach młodzi lingwiści bawili się doskonale. Bardzo dziękujemy za udział w konkursie zarówno dzieciom jak i paniom pod których opieką drużyny przybyły do Czwórki. Mamy nadzieję, że odwiedzicie nas za rok! See you all next year! And don’t forget ENGLISH IS FUN!

  Organizatorzy


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs

  iswinoujscie  Turniej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

           W dniu 20 marca 2013r w LO im. Mieszka I w Świnoujściu przeprowadzone zostały powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież Zapobiega Pożarom".
           W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrody, wyróżnienia oraz okolicznościowe dyplomy triumfatorom, wręczyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu st. bryg. Witold Kalisz oraz Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świnoujściu Druh Marian Skonieczny.
           Po dokonaniu oceny prac pisemnych i ustnych dogrywek kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:
           I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
  Kacper Chmiel – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świnoujściu - 14 pkt.
  Grzegorz Garczyński – Szkoła Podstawowa Nr 4 w Świnoujściu - 12 pkt.
           II grupa wiekowa (gimnazja)
  Dominika Poppel - Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Świnoujściu - 14 pkt.
  Iga Kuśmierczyk - Zespół Szkół Publicznych Nr 4 w Świnoujściu - 13 pkt.
           Organizatorem eliminacji była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu oraz Powiatowy Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych. Nagrody ufundował Powiatowy Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych.
           Rodzaj nagród, wyróżnień:
  - pamiątkowe dyplomy - dla wszystkich uczestników,
  - aparat fotograficzny,
  - MP 3
  - Słuchawki,
  - Dysk USB.
           Gratulujemy naszym uczestnikom w rozwijaniu wiedzy i zainteresowań.

  Opiekun - A. B.


  turniej turniej turniej
  turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej


  foto A.B.
  Sukcesy naszych uczniów w MDK!

           Na 58 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu, w piątek 22 marca, naszą szkołę godnie reprezentowali: Dawid Pasieka (kl. IIIc), Gracjan Nawrocki (kl. IIIa), Julia Pyclik (kl. VA), Wanesa Warwas (kl. Va), Iga Kuśmierczyk (kl. Ia gim.), Dominika Poppel (kl. Ia gim.).
           Recytatorzy zasłużyli na gromkie brawa za swoją odwagę, zaangażowanie i przygotowanie.
           Miło nam poinformować, że Gracjan Nawrocki, Wanesa Warwas i Iga Kuśmierczyk otrzymali w swoich kategoriach wiekowych wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

  N. N-K


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs


  foto K.Sz.
  Kangur Matematyczny

  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"

           W czwartek 21 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło aż 55 uczniów, którzy rozwiązywali zadania w pięciu kategoriach:

  ŻACZEK - klasy 2 szkoły podstawowej,

  MALUCH - klasy 3 i 4 szkoły podstawowej,

  BENIAMIN - klasy5 i 6 szkoły podstawowej,

  KADET - klasy I i II gimnazjum,

  JUNIOR - klasa III gimnazjum.

           Musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż wyniki dopiero za około 5 tygodni. Za wszystkich uczestników mocno trzymamy kciuki! Powodzenia!

  Hanna Dąbska


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  foto H.D.
  KONKURS ICE

  konkurs konkurs
  konkurs konkurs


  KONKURS RECYTATORSKI

           W środę 28 lutego 2013 r. w „Czwórce” odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski kl. I – III. Do zmagań konkursowych przystąpiło aż 22 wykonawców. Mali artyści słowa mówionego recytowali po dwa wiersze.

           Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

  - p. wicedyrektor szkoły - Elżbieta Kubicka
  - p. Agata Kowalewska
  - p. Beata Lubosz
  - p. Alina Mazurek

           Ocenie podlegało: - dobór wierszy do możliwości wykonawczych,
  - dykcja,
  - donośność głosu,
  - tempo mówienia,
  - ogólny wyraz artystyczny.

           Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego kl. I – III zostali:
  - Gracjan Nawrocki - kl. III a
  - Dawid Pasieka - kl. III c

  Konkurs recytatorski klas IV-VI i gimnazjum

           W poniedziałek 11 marca 2013 r. w zmaganiach recytatorskich wzięli udział uczniowie klas starszych, którzy recytowali jeden wiersz i fragment prozy.
           Jurorki: p. Beata Lubosz, p. Natalia Nowicka - Kolanek, p. Barbara Piekielska pod przewodnictwem p. dyrektor Agnieszki Adamczyk oceniały dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.
           Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury podjęło następującą decyzję:

           Laureatkami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego na poziomie klas IV-VI zostały:
  - Wanesa Warwas – kl. V a
  - Julia Pyclik – kl. V a

           Na poziomie gimnazjum wyróżnione zostały:
  - Iga Kuśmierczyk – kl. I a
  - Dominika Poppel – kl. I a

           Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy udanych występów, a za zwycięzców trzymamy kciuki w zmaganiach podczas kolejnych eliminacji - w Miejskim Domu Kultury.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  WYNIKI KONKURSU NA PLAKAT POD HASŁEM „POLSKA W UNII EUROPEJSKIEJ”

           Uczniowie klas I – III gimnazjum wykonali projekty o związkach naszego państwa z Unią Europejską. Jury przy ocenie prac uwzględniło zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość i wyobraźnię autora.
           Wyróżnione prace: Agata Eichelberger IIIA; Aleksandra Florczak, Wiktoria Michalska IIa i Paulina Zdunek IIa.

  konkurs konkurs
  konkurs konkurs  KONKURS HISTORYCZNY klas IV

           Stał się tradycją, udział uczniów klas czwartych w konkursie historycznym, tematycznie związanym z genealogią, w którym czwartoklasiści prezentują historię swoich rodów. Również w tym roku do konkursu przystąpiło wielu chętnych pasjonatów historii. Po długiej dyskusji jurorzy wyłonili zwycięzców.

  Pierwsze miejsce- Piotr Szaciłowski z klasy 4a
                                   Malwina Wiśniewska z klasy 4a
  Drugie miejsce- Kacper Chmiel z klasy 4b
  Trzecie miejsce- Julia Kowalska z klasy 4b
  Wyróżnienie otrzymali: Grzegorz Garczyński z klasy 4b
                                      Dunajsko Kacper z klasy 4c
                                      Kornelia Dąbrowska z klasy 4c
                                      Natalia Srebnicka z klasy 4c  KONKURS HISTORYCZNY klas V


  UWAGA! UWAGA!

           Uczniowie klas piątych łamali kopie w konkursie historycznym, którego tematem przewodnim była architektura świata starożytnego. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat epoki i budowli starożytnych.
  Po testach sprawdzających wiadomości uczniów, jury oceniło makiety z perłami architektury epoki starożytnej.

  konkurs konkurs

                     PARTENON – I miejsce           PIRAMIDA MAJÓW – II miejsce
                      Patrycja GOLEC kl. VA                   Kamila FRANCUZIK kl. VB
                      Nikola IDZIK kl. VA

  konkurs konkurs

   PIRAMIDA W EGIPCIE - II miejsce      SFINKS I PIRAMIDA - III miejsce
               Michał BILARD kl. Vc                      Nikola RYŃSKA kl. Vb

  konkurs
  SFINKS I PIRAMIDA - III miejsce
  Nikola RYŃSKA kl. Vb


  konkurs
  PIRAMIDA SŁOŃCA - III miejsce
  Jagoda DELUGA kl. Vb

           OGRODY BABILONU - wyróżnienie
         Wiktoria ORŁOWSKA kl. Va
         Jakub ŁYSOŃ kl. Va

  konkurs
  AKWEDUKT - wyróżnienie
  Andrzej DĘBICKI kl. Vc


  foto U.M.  Sukces naszych trzecioklasistek

            07 grudnia 2012 r. odbył się finał miejskiego konkursu plastycznego pt. "Jak pomagamy innym?" w ramach Koncertu Świątecznego ... drugiemu człowiekowi zorganizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Miasta, Miejski Dom Kultury oraz Ochotniczy Hufiec Pracy
           Okazję do zaprezentowania swoich talentów z naszej szkoły miały dzieci z grup zerowych oraz klas I-III. Spośród wielu prac do reprezentowania naszej szkoły w konkursie wybrano cztery najciekawsze.

  W finale równorzędne I miejsce zajęły
  Gabrysia Aftyka z klasy 3d oraz Julia Wołk z klasy 3c.

           Dziewczynki nagrodzono pięknymi zestawami zabawek i słodyczami oraz pamiątkowymi dyplomami. Natomiast Martynka Makuch z klasy 3c i Angelika Poręba z klasy 3d otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.
           Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom i życzymy dalszych sukcesów.

  R. K.
  K. Sz.


  konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs

  foto R. K.
  K. Sz.


  Finał konkursu "Szczęśliwa 70-tka"

           W październiku zeszłego roku został ogłoszony konkurs „Szczęśliwa 70-tka – czyli cykliczne potyczki z językiem polskim”, który miał pokazać uczniom, że język ojczysty jest interesujący, kryje w sobie wiele zagadek i niespodzianek. Raz w miesiącu, od października do kwietnia, na tablicy ogłoszeń pojawiały się pytania związane z językiem polskim. Zadaniem uczniów było znalezienie odpowiedzi oraz zakodowanie ich w swojej pamięci i notatkach. W ostatni poniedziałek, 29.10 odbył się pisemny finał konkursu.
           Laureatami czyli Mistrzami Języka Polskiego zostali:
           PATRYCJA FOLDYNA i JAKUB DUCZMAŃSKI z klasy VI B.

  Gratulujemy!
  Organizatorki


  konkurs konkurs konkurs<
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  TERMINARZ II ETAPU ELIMINACJI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
  W GIMNAZJUM I SZKOLE PODSTAWOWEJ - 2012\2013

  Kliknij na komputer aby pobrać harmonogram  Rok szkolny 2011/2012


  Konkurs językowy

           27.06 uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej mieli okazję jeszcze raz przed wakacjami powtórzyć sobie j. angielski. Były zadania i do pisania i do mówienia i do biegania.Oprócz tego pani Agnieszka Pyrkosz udowodniła że wszyscy znają j.niemiecki, nawet ci którzy jeszcze nigdy się tego języka nie uczyli.

  M.A i A.P
  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO
  "Czy znasz język ojczysty?"

  Iga Kuśmierczyk – 75 pt.
  Alicja Kajewska – 70 pt.
  Kasia Dominiak – 68 pt.
  Jagoda Jaruszewska – 64 pt.
  Ola Nieradka – 60 pt.
  Gabrysia Pawełczyk – 58 pt.
  Agnieszka Lelek – 57 pt.
  Agata Białowąs – 54 pt.
  Kasia Wojtal – 53 pt.
  Dominika Poppel – 51 pt.
  Wiktoria Krakowiak – 49 pt.
  Asia Czerec – 49 pt.
  Aleksander Borek – 44 pt.
  Weronika Calik – 42 pt.
  Julia Ordon – 42 pt.
  Dorian Skwara – 36 pt.
  Patryk Harkot – 29 pt.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i ducha rywalizacji. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się 29.06.2012r. na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
  Organizatorzy


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  Konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych:
  "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi"

           Przesłaniem ONZ na rok 2012 jest hasło "Zrównoważona Energia dla Wszystkich Ludzi". Gimnazjaliści naszej szkoły mogli zmierzyc sie z tym nie do końca łatwym tematem. Główną nagrodę otrzymała multimedialna prezentacja Emilii Szepke wzbogacona makietą, którą mogą uczniowie obejrzeć w sali nr 30. Wyróżnienie otrzymała Natalia Walerian.

  Serdecznie gratulujemy - organizatorzy Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak


  konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA HASŁO-WIERSZ-PRZESŁANIE DOTYCZĄCE SEGREGACJI MAKULATURY

           To juz drugi rok realizacji projektu ekologicznego autorstwa p. S. Rybczyńskiej-Krzystosiak i M.Piotrowskiej. W tym roku rozpoczęliśmy w klasach segregację papieru, głównie w związku z pomocą dla Kamila Rokosza. Może sama zbiórka makulatury jest utrudniona , ale widzimy zasadność w przyszłym roku umieszczenie pojemników na papier w każdym gabinecie. Przecież "śmieci lekcyjne" to głównie papier!!!!! Aby zachecic nas do świadomego oszczędzania papieru i jego recyklingu uczniowie przekazali nauczycielom przyrody wymyslne przez nich prace. I tak:

  I MIEJSCE - zajął wiersz Dominiki Poppel (klasa VIB) pt. "Kolorowa planeta"

  Zostały tez przyznane trzy wyrównienia dla:

  - Andrzeja Dębickiego (klasa IVC),
  - Agnieszki Lelek (klasa VIA),
  - Pauliny Ordon (klasa III gim).


  KOLOROWA PLANETA

  Pamiętajcie o tym dzieci,
  Jak należy segregować śmieci.
  Aby nasza planeta czysta była
  i jak najdłużej nam służyła.
  Każdy niewielki papierek
  wrzucamy do niebieskich pudełek.
  Kolorowa nakręteczka
  wpada do żółtego pudełeczka.
  Błyszczące szkiełka
  wrzucamy do zielonego pudełka.
  W szkole mądrych uczniów mamy
  i do segregacji zapraszamy.
  O naszej Ziemi pamietajcie
  i śmieci byle gdzie nie wyrzucajcie.

  autor: Dominika Poppel


  KTO ŚMIECI SEGREGUJE - TEN PLANETĘ REPERUJE!

  autor: Andrzej Dębicki


  Chcesz być pożyteczny i wspierać naturę,
  To segreguj śmieci i zbieraj makulaturę!

  autor: Agnieszka Lelek


  Oszczędzajmy papier,
  Bo nas kara złapie!
  Drzewa wszystkie wytną,
  No i lasy znikną!

  autor: Paulina Ordon

  Serdecznie gratulujemy !!!
  - organizatorzy Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak, Marek Piwowarski


  Agata Piotrowska laureatką
  Wojewódzkiego Konkursu o Stanach Zjednoczonych

           W roku szkolnym 2011/2012 gimnazjaliści z klasy II a uczestniczyli w projekcie autorstwa Gimnazjum nr 10 w Szczecinie o nazwie „THE USA TODAY”. Miał on na celu ułatwienie młodzieży poznanie amerykańskiego kręgu kulturowego i zrozumienie wartości cywilizacji amerykańskiej. Projekt przebiegał przy współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie, która wydelegowała do GP 10 pracowników placówek dyplomatycznych oraz ludzi związanych z kulturą i nauką amerykańską. Projekt „THE USA TODAY” objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecina, Kuratora Oświaty Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wydawnictwa Uniwersyteckiego „Oxford”. W ciągu trwania projektu odbyły się 3 spotkania, a każde z nich miało charakter wykładu w języku angielskim połączonego z warsztatami dla młodzieży. Etapem finalnym projektu był Festiwal Kultury Amerykańskiej połączony z Wojewódzkim Konkursem „THE USA TODAY – 10 THINGS YOU CAN’T MISS” dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. Uczennica naszej szkoły – Agata Piotrowska została laureatką wspomnianego konkursu zajmując III miejsce w województwie. Gratulujemy Agatce odniesionego sukcesu!

  Regina Jankowska


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  Konkurs historyczny
  – „Album o Świnoujściu”

           Uczniowie klas czwartych wykonali wyjątkowo pomysłowe albumy o Świnoujściu.

  Jury nagrodziło następujące prace:
  1. Dawid Augustin    kl. IV a
  2. Weronika Janicka    kl. IV a
  3. Oliwia Jasek    kl. IV c
  4. Nikola Ryńska    kl. IV c
  5. Nikola Krerowicz    kl. IV c

  Gratulujemy
  M. Nowak


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  X Festiwal Piosenki Żeglarskiej

           W kategorii wiekowej klasy I – III – zespoły: II miejsce zespół „Szaleni piraci” z kl. IIIa (instr. Maria Sikorska).
           W kategorii klasy IV – VI – zespoły: II miejsce trio z kl. VI w (instr. Irena Mrula)

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  WYSPIARZ NIEBIESKI  Rozstrzygnięcie konkursu
  "Książeczka dotykowa"

           Z okazji tegorocznych obchodów Dni Godności w Świnoujściu nasza szkoła oprócz występów w MDK przygotowała konkurs na wykonanie książeczki dotykowej. Zasady i regulamin konkursu został przedstawiony wychowawcom klas. Do konkursu zgłoszono prace uczniów z klas I - III. Komisja w składzie: Małgorzata Markiewicz, Elżbieta Wojciechowicz, Mariola Nawrocka, Marcin Nawrocki i Gracjan Nawrocki dokonała następującego wyboru:

  Nagroda specjalna ufundowana przez państwa Nawrockich
  - Aleksandra Ławska "Jesienny jeż" kl. III c


  konkurs   konkurs


  I miejsce - Julita Osewska "Mój kraj Polska" kl.I c

  konkurs   konkurs


  II miejsce - Jakub Kowalewski "Dziewięć bałwanków" kl.I c

  konkurs   konkurs


  Wyróżnienia:

  - Bielska Sara "Szczęśliwe zwierzęta" kl. III c


  konkurs   konkurs


  - Karczewicz Emilia "Jezus Zbawiciel" kl. II a

  konkurs   konkurs


  - Dąbrowska Kornelia i Srebnicka Natalia "Kram z różnościami" kl.IIIc

  konkurs   konkurs


  - Uczniowie klasy Ia w składzie: M. Jarocka, K. Seroczyńska, W. Zienko, U. Podsiadła, K. Wieliczko i A. Czop "Foka Fimi i przyjaciele"

  konkurs   konkurs


           Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
           Specjalne podziękowania składamy państwu Marioli i Marcinowi Nawrockim za aktywne włączenie się w organizację konkursu.

  M. M.
  MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY

           25 maja 2012 r. w STSG w Świnoujściu członkowie szkolnych kół LOP kl. I - III sprawdzili swoje umiejętności w Międzyszkolnym Turnieju Ekologicznym. Turniej miał na celu sprawdzenie wiedzy przyrodniczej uczniów podczas wspólnej zabawy oraz podkreślenie wpływu człowieka na stan przyrody. Przebiegał w miłej atmosferze. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i słodką nagrodę.

  J. B.


  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs
  konkurs konkurs  XIII REJONOWY KONKURS MATEMATYCZNY

           Dnia 23 maja w naszej szkole odbył się finał XIII Rejonowego Konkursu Matematycznego dla Szkół Podstawowych. Konkurs zorganizowano pod hasłem: „Łamigłówki i zagadki matematyczne”. Uczniowie pięciu świnoujskich szkół przez 90 minut zmagali się z różnego rodzaju łamigłówkami. Pierwsze miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 – KACPER SARZYŃSKI. Miejsce drugie ex aequo zajęli Piotr Dachowski ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Katarzyna Dominiak ze Szkoły Podstawowej nr 4.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

  konkurs konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs
  eswinoujscie
  iswinoujscie

  kangur

  UWAGA!
  WYNIKI KANGURA

  Szczegółowe informacje do pobrania poniżej:
  Kliknij na komputer aby pobrać wyniki konkursu


  Międzyszkolny Festiwal Piosenki

           26 kwietnia w SP nr 1 odbył się Międzyszkolny Festiwal Piosenki pt. „Piosenka filmowa” w którym wziął udział zespół muzyczny z ZSP Nr 4. Opiekun wraz z zespołem przygotował dwie piosenki z filmu Akademia Pana Kleksa:
  - Kaczka dziwaczka
  - Witajcie w naszej bajce
           Po raz ósmy braliśmy udział w Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki. Dziewczynki wyglądały pięknie i kolorowo.
           Za przygotowanie i udział zespołu opiekunka otrzymała podziękowanie z rąk przewodniczącej jury pani Ewy Kręczyńskiej-Pędziwiatr, a uczestnicy za wspólną zabawę i śpiew nagrodę GRAND PRIX oraz pyszny tort.

  Gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
  Opiekun zespołu: I. Mrula

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  Trzeciaki z Czwórki zwycięzcami Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Świnoujściu

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  eswinoujscie

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2012

           Dnia 14 marca 2012 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2012.
           W konkursie uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczniów z całej Polski a z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 30 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
           Wśród uczniów naszej szkoły największy sukces odniosła Aleksandra Kowalska z klasy I gimnazjum. Ola, zdobywając 86% możliwych punktów do zdobycia, uplasowała się na I miejscu w województwie zachodniopomorskim i na 28 miejscu w kraju. Gorąco gratulujemy Oli i życzymy kolejnych sukcesów na polu znajomości języka angielskiego!

           Poniżej podane zostały najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły w poszczególnych grupach wiekowych:
  MW - miejsce w województwie
  MK - miejsce w kraju
  ........................................................................................................................................................................
  - klasy IV – Weronika Janicka (IVa)          153/184max (25MW, 219MK na 1710 uczniów)
  klasy VI – Katarzyna Dominiak (VIb)         150/200max (56MW, 601MK na 1661 uczniów)
  oraz Jagoda Jaruszewska (VIa) (ex equo) 150/200max (56MW, 601MK na 1661 uczniów)
  klasa I gim - Aleksandra Kowalska (Ia)         178/208max( 1MW, 28MK na 827uczniów)
  klasa II gim – Wiktor Grzyb (IIa)         146/216max (48MW, 389MK na 774 uczniów)
  klaay III gim – Natalia Bartnicka (IIIa)         176/224max (22MW, 124MK na 740 uczniów)
  ........................................................................................................................................................................
           Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

  Regina Jankowska


  III Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego

           Dnia 3 marca 2012 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego. Była to juz trzecia edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów szkól gimnazjalnych ze Świnoujścia i okolic.
           Uczennica naszego gimnazjum, Natalia Bartnicka (kl. IIIa) uplasowała się na IV miejscu i została wyróżniona spośród ponad 30 uczestników konkursu.
           Gratulujemy Natalce i życzymy dalszych sukcesów!
           Dnia 3 marca 2012 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego. Była to juz trzecia edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów szkól gimnazjalnych ze Świnoujścia i okolic.
           Uczennica naszego gimnazjum, Natalia Bartnicka (kl. IIIa) uplasowała się na IV miejscu i została wyróżniona spośród ponad 30 uczestników konkursu.
           Gratulujemy Natalce i życzymy dalszych sukcesów!

  Regina Jankowska


  konkurs konkurs  MIĘDZYSZKOLNY OMNIBUS PRZYRODNICZY

           19 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Publicznych nr 4 odbył się coroczny Rejonowy Omnibus Przyrodniczy. Była to już IX edycja tego konkursu. Każda szkoła podstawowa naszego miasta wyłoniła na drodze szkolnych eliminacji 3 najlepszych przyrodników. Byli to:

  - SP nr 1 : Maja Kozłowska, Bartosz Fleger, Alicja Ziemlińska,
                    przygotowani przez p. Lidię Ziontkowską,
  - ZSP nr 4: Katarzyna Dominiak, Wiktoria Krakowiak, Katarzyna Wojtal,
                    przygotowane przez p. Marka Piwowarskiego,
  - SP nr 6: Piotr Dachowski, Maciej Gryszkiewicz, Wojciech Górski,
                    przygotowani przez p. Monikę Sieczkę,
  - STSG : Szymon Maroch, Katarzyna Dobke, Michał Toporowski,
                    przygotowani przez p. Katarzynę Woźniak.

           Organizatorzy tegorocznej edycji: p. Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak i p. Marek Piwowarski przygotowali dwuczęściowe eliminacje. I etap polegał na napisaniu testu, który dostarczył wielu emocji, bo aż 5 uczniów musiało pisać dogrywkę. A walczyć było o co , ponieważ oprócz tytułu najlepszego przyrodnika naszego miasta , zwycięzca otrzymał nowoczesny tablet.
           W tym roku zwycięzcą został uczeń SP nr 6 - Maciej Gryszkiewicz, II-gie miejsce zajął uczeń STSG - Szymon Maroch a III-cie miejsce uczeń SP nr 6 - Wojciech Górski.
           Etap II konkursu poświęcony był odżywianiu.Drużyny miały za zadanie wykonać kompozycję warzywno-owocową. O ocenę został poproszony ekspert ds.żywienia szkoły. I tu znów zwyciężyła drużyna z SP nr 6.
           Dzięki życzliwości Pana Prezydenta J. Żmurkiewicza i zaangażowaniu p. Beaty Tułodzieckiej - Terendy z Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa każdy uczeń oraz szkoły otrzymały upominki, za co bardzo dziękują uczestnicy i organizatorzy.
           A w przyszłym roku czekają nas jeszcze większe emocje, bo to będzie jubileuszowa X edycja Omnibusa Przyrodniczego. A aby tych emocji było sporo, postarają się o to organizatorzy z ZSP nr 4!

  S.R.-K.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  eswinoujscie
  iwinoujscie

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

           Dnia 19.04.2012 r. odbył się w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III”. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu umiejętności ortograficznych uczniów. Do rywalizacji przystąpiło 14 uczestników z sześciu szkół podstawowych naszego miasta. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły pani Agnieszka Adamczyk. W skład jury weszły nauczycielki szkół biorących udział w konkursie. Pierwszy etap zmagań konkursowych stanowiło dyktando, następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań testowych. Stanowiły je: krzyżówka, zagadki, ortogramy i łamigłówki ortograficzne. Przerwę podczas obrad jury umiliły uczniom biorącym udział w konkursie występy ich młodszych koleżanek i kolegów z klas 1a i 2d oraz słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
           Najlepszą z najlepszych okazała się Aleksandra Łukaszewicz, której przypadł tytuł „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III 2012r.” Zwyciężczyni otrzymała dyplom i nagrodę książkową , którą był „Wielki Encyklopedyczny Atlas Historii Świata”. Z każdej szkoły wyłoniono mistrzów, którzy otrzymali „ Ilustrowane Encyklopedie”. Mistrzami szkół zostali:
  - SP 1- Aleksandra Łukaszewicz
  - SP 2- Ewa Wyralska
  - SP 4- Emilia Rudolf
  - SP 6- Karolina Jesionka
  - STSG- Franciszek Wdziękoński
  - Zespołu Szkolno-Przedszkolnego- Julia Falfer
           Konkurs dostarczył uczestnikom wiele radości i satysfakcji z podjętego trudu, a wychowawcom dał możliwość wymiany doświadczeń i porównania swoich osiągnięć.


  Organizatorzy

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  WYSPIARZ NIEBIESKI
  eswinoujscie  XXXV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa
  w Ruchu Drogowym

           16 kwietnia 2012 r. w Gimnazjum Publicznym Nr 2 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy mieli do rozwiązania test teoretyczny związany z przepisami ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy praktycznej na rowerze. Ta ostatnia część turnieju wzbudzała największe emocje, pomimo iż rowerowy tor przeszkód był trudny to 2 zawodnikom z gimnazjum udało się pokonać go bezbłędnie.
           Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z KMP w Świnoujściu.
           Klasyfikacja turnieju prowadzona była w kategorii indywidualnej i drużynowej.
           Nasi gimnazjaliści po raz kolejny zdobyli najlepsze miejsca w obydwu kategoriach:
  1 m-ce Beniamin Przygoda
  2 m-ce Kamil Michalski
  1 miejsce drużynowo Gimnazjum Integracyjne (ZSP4)
           Reprezentanci naszej szkoły podstawowej również ambitnie walczyli o punkty, jednak w końcowej klasyfikacji zajęli 2 miejsce, co również jest dużym sukcesem.
  1 m-ce indywidualne zajęła – Marta Walczak (zdobyła maksymalną ilość punktów z pomocy przedmedycznej).
           Drużyna gimnazjum: Beniamin Przygoda, Kamil Michalski, Paulina Grygielewicz.
           Drużyna szkoły podstawowej: Kacper Jankowski, Mateusz Szczepaniak, Marta Walczak.
           Drużyna gimnazjalistów będzie reprezentować Świnoujście na turnieju wojewódzkim w dniach 16-17 maja w Szczecinie.
           Organizatorami eliminacji powiatowych był: Urząd Miasta Świnoujście, Komenda Miejska Policji oraz Gimnazjum nr2.
           Honorowymi gośćmi były panie: II Zastępca Prezydenta Miasta Joanna Agatowska, Naczelnik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska oraz Paweł Sujka – Przewodniczący Rady Miasta.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.
  Opiekun – A. Bralczyk

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  TV Świnoujście na facebooku

  Ogólnopolski Konkurs "PISANKA 2012"

           Tradycyjnie przystąpiliśmy do konkursu na Pisankę Wielkanocną.          Uczniowie klasy 6b i klas gimnazjalnych pod kierunkiem p. Edyty Nowickiej i Agnieszki Bralczyk wykonali wiele pięknych prac różnymi technikami.
  Najpiękniejsze wzięły udział w aukcji pisanek, która odbyła się w Niedzielę Palmową 1.04.12 o godzinie 12 w Galerii ART.
           Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie.


  Arkadia 2012 w kategorii PLASTYKA

           Jak co roku uczniowie szkół świnoujskich rywalizują ze sobą również na płaszczyźnie plastycznej.
           Tym razem tematem prac było "Miasto moich marzeń". Wielu uczniów naszej szkoły pod opieką p. Edyty Nowickiej ukazało swoje wizje miasta, a ich prace reprezentowały szkołę w eliminacjach miejskich.
           W sali teatralnej MDK wszystkich nagrodzonych udekorowano medalami, wręczono dyplomy i nagrody.

           Wielkie gratulacje należą się Aleksandrze Kowalskiej z klasy 1 gimnazjum, która została laureatką w kategorii wiekowej 13-15, a jej praca będzie reprezentowała nasze miasto i szkołę na etapie wojewódzkim w Szczecinie.
           Trzymamy kciuki Olu!
           Jury wyróżniło również prace uczniów klasy 4d Andrzeja Barszczewskiego i Huberta Barona, Wam również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


  ARKADIA 2012'

           26 marca w sali teatralnej MDK odbył się przegląd dzieciecych zespołów teatralnych "Arkadia ". Z naszej szkoły wystąpiła grupa dzieci ze świetlicy "Świetliki" z przedstawieniem pt. "Smocze opowieści". Uczniowie pod kierunkiem pań: Marii Sebestiańskiej, Justyny Kościółek-Bieniasz, Karoliny Michałowskiej i Magdaleny Bortnowskiej przez kilka miesięcy przygotowywały się do wystąpienia. Dzieci pięknie odgrywały role, śpiewały i tańczyły. Życzymy kolejnych udanych występów.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  NASI REPREZENTANCI W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE POD HASŁEM "PRZESZCZEP SOBIE ZDROWIE"


    Dnia 22.03.2012r. w auli I Liceum  Ogólnokształcącego im.  Marii Skłodowskiej – Curie  w Szczecinie odbył się finał I edycji  Wojewódzkiego Konkursu Transplantologicznego  "Przeszczep sobie zdrowie"  zorganizowanego  przez ZCE-ODN - dyrektor Janinę Rosiak.
     W eliminacjach szkolnych wzięło udział 278  uczniów z 26  gimnazjów. Do finału zakwalifikowało  się 61 uczniów.
     Naszą szkołę reprezentowały uczennice z II klasy  gimnazjalnej:
   - Weronika Farkas,
   - Emilia Szepke,
   - Natalia Walerian.
     Konkurs objęli swoim patronatem: Maria Borecka -  Zachodniopomorski Kurator Oświaty i dr hab.  Mariusz Pietrzak- prezes Okręgowej Rady  Lekarskiej.
     Zmagania jury oceniało w dwóch kategoriach:  indywidualnej i drużynowej.
      Nasze uczennice dzielnie reprezentowały naszą szkołę i pomimo, iż nie zajęły miejsca na podium, to wiedza o obecnej transplantologii jest bezcenna.
      Na kółku biologicznym uczennice przygotują prezentację, którą będą mieli okazję zobaczyć uczniowie gimnazjum.

  S.R-K.


  I MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM DNIU MATEMATYKI

           Nasi uczniowie w składzie Weronika Janicka z klasy 4a, Martyna Rewt z klasy Vb, Alicja Kajewska z klasy VIb oraz Dorian Skwara i Dominik Szaciłowski z klasy VIc okazali się niepokonani w konkursie matematycznym połączonym z grą w szachy zorganizowanym 22 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu. Damska część naszej reprezentacji szkoły zmagała się najpierw indywidualnie rozwiązując test wiedzy matematycznej, zaś chłopcy w tym czasie brali udział w turnieju szachowym. Następne zadania dotyczyły już pracy zespołowej. W tej części brali już udział wszyscy uczestnicy. Spisali się znakomicie, świetnie ze sobą współpracowali. Na koniec zostały zliczone punkty zdobyte we wszystkich konkurencjach. Okazało się, że mieliśmy przewagę 4 punktów nad Szkołą Podstawą nr 6, która zdobyła drugie miejsce.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  M.Sz.

  iswinoujscie

  Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

           Eliminacje Powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” zostały przeprowadzone w dniu 22 marca 2012 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu. W turnieju uczestniczyły 3. uczennice z naszej szkoły Iga Kuśmierczyk i Dominika Poppel z kl. 6b oraz Martyna Woźniak z kl. 2a gimnazjum. Uczennice wykazały się dużą wiedzą z zakresu pożarnictwa. Otrzymały dyplomy za udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
           Zakres tematyczny turnieju był w tym roku niezwykle szeroki:
  - tradycja i historia straży pożarnych,
  - organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej,
  - organizacja i zadania OSP oraz ich Związku,
  - przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów,
  - organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej,
  - sprzęt ratowniczo gaśniczy,
  - instalacje i urządzenia przeciwpożarowe,
  - zabezpieczanie przeciwpożarowe budynków, lasów, substancji niebezpiecznych,
  - zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
           Gratulujemy naszym uczennicom wytrwałości w rozwijaniu wiedzy i zainteresowań.

  Opiekun - A. B.


  turniej turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej turniej
  turniej turniej
  turniej turniej turniej


  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR”

           Jak co roku nasi uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Do konkursu 15 marca przystąpiło 81 uczniów, którzy przez 75 minut zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności w rożnych kategoriach od „Żaczka” do „Juniora”. Na wyniki czekamy około 5 tygodni. Życzymy sukcesów i mocno trzymamy kciuki.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  Konkurs historyczny
  "Dziedzictwo starożytności"

           13.03.2012r. odbył się cykliczny konkurs historyczny "Dziedzictwo starożytności". Uczestnikami były 3- osobowe drużyny z klas piątych.

  Pierwsze miejsce zajęła klasa Vc w skladzie:
  1. Oliwia Świętczak
  2. Mateusz Szczepaniak
  3. Adrian Zackiewicz

  Gratuluję
  nauczycielka historii


  Konkurs historyczny – „Makieta Biskupina”

           Tradycyjnie w naszej szkole odbywa się cykliczny konkurs „Makieta Biskupina” dla uczniów klas czwartych. Uczniowie wykazali się pomysłowością i wielką wyobraźnią przy wykonywaniu rekonstrukcji osady słowiańskiej z VII wieku p.n.e. Wykorzystano różne naturalne materiały, chociaż dominowały niezbędne do tej pracy … zapałki i wykałaczki.
           Do konkursu zgłoszono aż 24 prace, co całkowicie zaskoczyło jury.
           W tym roku ze względu na bardzo dużą ilość oryginalnych i wyjątkowo ciekawych makiet, postanowiono wyróżnić 9 prac – nr 1, 2,5, 6, 11, 12, 20, 22, 23 wszystkim uczestnikom konkursu składam gratulacje.

  Organizatorka
  nauczycielka historii

  Numeracja prac uczestników

  1. Wiktoria Kesterke 4c
  2. Olga Lipińska, Weronika Janicka 4c
  3. Andrzej Barszczewski
  4. Paulina Hołyst i Nikola Rusinowicz 4c
  5. Wiktoria Orłowska i Jakub Łysoń 4a
  6. Andrzej Dębicki 4c
  7. Arman Hakobyan 4b
  8. Nikola Ryńska 4c
  9. Ola Szczepańska 4b
  10. Wiktoria Zkens 4d
  11. Dawid Augustin 4a
  12. Oliwia Jasek i Małgorzata Eichelberger 4c
  13. Joanna Zając 4c
  14. Wiktoria Góra i Katarzyna Maćkowiak 4c
  15. Julia Pyclik i Nikola Idzik 4a
  16. Oskar Martula 4c
  17. Gabriela Zienko i Dawid Wichowski 4b
  18. Maciej Szumlicki 4b
  19. Wojtek Szymkowiak 4b
  20. Borys Pełczyński 4c
  21. Nikola Gosiewska 4d
  22. Natalia Linde 4a
  23. Karolina Truszczyńska 4b
  24. Weronika Mrówczyńska, Kamila Francuzik 4b

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VI I GIMNAZJUM

           We wtorkowe popołudnie 16. lutego, po raz kolejny mogliśmy docenić sztukę recytacji wierszy i fragmentów prozy w wykonaniu uczniów klas IV-VI i gimnazjum. W miłej atmosferze okraszonej muzyką i osłodzonej drobnym poczęstunkiem, wystąpiło 16 uczniów. Konkurs dzielnie poprowadziło dwóch szóstoklasistów, a w jury zasiadły: Dyrektor Agnieszka Adamczyk (przewodnicząca), Beata Lubosz i Natalia Nowicka-Kolanek. Uczniowie błysnęli talentami, więc pokonkursowe dyskusje między jurorkami były burzliwe.

  Laureatkami zostały:
  I miejsce: Dominika Poppel (VIb)
  II miejsce: Iga Kuśmierczyk (VIb)

  Wyróżnienia otrzymali:
  Adrian Zackiewicz (Vc), Katarzyna Dominiak (VIb), Kamila Słupińska (VIc), Emilia Szepke (gimnazjum).

  Nagrodę publiczności zdobył:
  Dorian Skwara (VIc).
           Wszystkim uczestnikom zmagań gratulujemy, Rodzicom dziękujemy za przybycie, a laureatkom życzymy powodzenia na kolejnym etapie konkursu w Miejskim Domu Kultury.

  Organizatorki

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  KONKURS RECYTATORSKI KLAS I -III

           W dniu 16 lutego 2012 r o godzinie 9:00 w ZSP nr 4 odbyły się eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego na poziomie klas I-III.
           Do konkursu przystąpiło 20 uczniów. Dzieci pięknie przygotowały swoje utwory. Komisja konkursowa wyłoniła regulaminowo dwóch finalistów.

  I- miejsce zajęła uczennica klasy 3A - Malwina Wiśniewska;
  I- miejsce zajął Kacper Chmiel z klasy 3 B.

           Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować wszystkim dzieciom za wspaniałe recytacje, jednocześnie życzą powodzenia finalistom w konkursie powiatowym.

  Organizatorki

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  TERMINARZ ELIMINACJI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM

  harmonogram konkursów do pobrania poniżej
  Kliknij na komputer aby pobrać harmonogram konkursów


  Gramy wspólnie z XX finałem WOŚP


           Uczniowie klas IV-VI i gimnazjum w trakcie zajęć plastycznych i technicznych wykonywali elementy dekoracji basenu na miejski finał WOŚP. Klasy I-III również włączyły się do dekoracji wykonując czerwone serduszka, nieodłączny element Wielkiej Orkiestry W przeddzień XX finału WOŚP opiekunowie wraz z uczniami udekorowali pięknymi rybkami, konikami morskimi, wodorostami wydzielony fragment przestrzeni basenu w scenerii – głębin morskich.
           W niedzielę 8 stycznia na pływalni OSiRu zagrała Wielka Orkiestra - odbyło się wiele imprez między innymi pokazy nurków, mecz piłki wodnej pomiędzy nurkami i samorządowcami, pokaz strojów plażowo – basenowych w którym oczywiście wzięliśmy udział. Naszą pracę doceniło jury wyróżniając dyplomem Mistrza Dekoracji naszą scenografię. Również uczniowie klas gimnazjalnych prezentując samodzielnie zaprojektowane stroje otrzymali gromkie brawa i owacje od publiczności a od jury kosze słodyczy.
           Wszyscy świetnie się bawiliśmy pomagając Jurkowi Owsiakowi grać już po raz XX. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc i udział, bez Was nie byłoby tak fajnie ;)

  Nauczycielki przedmiotów
  artystycznych i techniki.

  WOŚP WOŚP WOŚP
  WOŚP WOŚP WOŚP
  WOŚP WOŚP
  WOŚP WOŚP WOŚP  Finalistka - Kasia Dominiak


           Dnia 5 12 2011 zostały ogłoszone wyniki eliminacji rejonowych Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii. W gronie finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Katarzyna Dominiak.

  Serdeczne gratulacje
  i życzenia sukcesu
  w eliminacjach wojewódzkich.
  Jarek Masłowski w gronie zwycięzców


           Dnia 22.11.2011 w Gimnazjum Publicznym nr 1 odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Niemczech "Deutschland – unser Nachbarland". Patronat nad konkursem sprawowały: Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Instytut Goethego. W konkursowych zmaganiach drugie miejsce zajął uczeń naszego gimnazjum – Jarosław Masłowski.

  Serdecznie gratulujemy sukcesu
  i pasji zgłębiania wiedzy.
  Wyniki Konkursu
  Języka Polskiego z Elementami Historii
  dla szkół podstawowych

           Dnia 10.10.2011 roku odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii dla szkół podstawowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

  Iga Kuśmierczyk
  Katarzyna Dominiak
  Alicja Kajewska
  Monika Moskwa

  Gratulujemy wiedzy i umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów.
  Organizatorzy

  konkurs konkurs konkurs konkurs


  Konkursy interdyscyplinarne i przedmiotowe
  na rok szkolny 20011/2012
  I etap - eliminacje szkolne - do 14 października 2011r.

  harmonogram konkursów do pobrania poniżej
  Kliknij na komputer aby pobrać harmonogrzm konkursów  Rok szkolny 2010/2011


  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  klas I - III

           W poniedziałek 20 czerwca na sali gimnastycznej odbył się konkurs j. angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Konkurs był podzielony na trzy części i każda grupa wiekowa rywalizowała osobno. Uczniowie rozwiązywali zagadki, podpisywali części ciała na plakacie, układali wyrazy z rozsypanki, nazywali obrazki. Były też zadania typu „kalambury” i małe wyścigi. W taki przyjemny sposób powtórzone zostało słownictwo i wiadomości z całego roku. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Z pierwszakami i drugoklasistami widzimy się po wakacjach, natomiast uczniom obecnych klas trzecich życzę powodzenia w dalszej nauce języka.

  M. A.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  MISTRZ SŁÓWEK

           W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wybrani wcześniej w klasowych eliminacjach brali udział w konkursie „Mistrz słówek” z j. angielskiego.

  Oto wyniki:
  1MIEJSCE: Kasjan Kozłowski 3c
  2MIEJSCE:Weronika Janicka 3a
  3MIEJSCE: Małgosia Eichelberger 3c i Wiktoria Orłowska 3a

  GRATULUJEMY!!!!
  M. A.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  WYSTĘP ZERÓWKOWICZÓW W PRZYTORZE

           W czwartek 9 czerwca dzieci z naszej zerówki wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żeglarskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Przytorze. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor szkoły w Przytorze przedstawiając wszystkim uczestnikom i zgromadzonym gościom skład jury. Potem rozpoczęły się zmagania konkursowe. Nasi zerówkowicze występowali jako pierwsi prezentując na scenie przy akompaniamencie gitary dwie szanty. Ostatecznie zdobyliśmy wyróżnienie, dyplom, puchar i słodką niespodziankę. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi, że mogliśmy spróbować swoich sił w tym konkursie.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  SUKCES ZERÓWKOWICZÓW W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

           Dzieci z naszej zerówki brały udział w XI Wojewódzkim Konkursie „Partnerstwo Edukacji i Przemysłu”. Organizatorem konkursu było Gimnazjum przy I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, Zakłady Chemiczne POLICE S.A. oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zerówowicze wykazali się talentem w części plastycznej konkursu, której tematem był OGRÓD MARZEŃ. Na terenie Zakładów Chemicznych POLICE S.A. odbyło się podsumowanie konkursu. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy i nagrody dla najlepszych. Możemy być dumni, ponieważ dzieci z naszej zerówki zajęły II miejsce w tym konkursie (malarstwo i rysunek) pokonując wielu rywali. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy w przyszłości dalszych sukcesów.
  Nagrodzeni z naszej zerówki to:
  Marcel Sołowicz – grupa 0 A
  Roksana Dąbrowska – grupa 0 A
  Aleksandra Eliminowska – grupa 0 B
  Julia Kozłowska – grupa 0 B

  Wszystkie prace plastyczne można było podziwiać na wystawie w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie oraz na stronie internetowej ZDCN pod hasłem „Galeria prac plastycznych – OGRÓD MARZEŃ”. Wychowawcy grup zerowych za przygotowanie dzieci i udział w konkursie otrzymali również dyplomy i upominki.

  E.G. i I. A.

  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs

  WOJEWÓDZKI FINAŁ
  „BŁĘKITNEGO PATROLU”

           Uczniowie klasy II gimnazjum 1 czerwca w Szczecinie wzięli udział w wojewódzkim finale profilaktyczno - edukacyjnej akcji "Błękitny Patrol", która realizowana jest przez Zachodniopomorskie WOPR pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i we współpracy z Biurem Spraw Obronnych Urzędu Marszałkowskiego. Młodzież w zeszłym roku szkolnym wygrała rozgrywki rejonowe w naszym mieście i reprezentowała Świnoujście w województwie.
  Uczniowie podczas tego spotkania musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami dotyczącymi:
   zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą,
   podstawowych technik ratowniczych,
   udzielania pierwszej pomocy w tym resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach, opatrywaniem różnego rodzaju ran,
   poruszania się motorówką i łódką po jeziorze.

  Celem akcji jest uświadomienie młodzieży, jak niewiele potrzeba, aby uratować ludzkie życie, w jaki sposób bezpiecznie spędzać czas nad wodą oraz jakie korzyści mogą osiągnąć wstępując do grona Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  Nasza drużyna wykazała się dużą wiedzą i pokazała swoje umiejętności, sporo się nauczyli i myślę, że niektórzy z nich dołączą do grona świnoujskich ratowników.

  Gratulujemy!!!

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  Konkurs "Album o Świnoujsciu"

           Uczniowie klas czwartych wykonali wiele wyjątkowych albumów o Świnoujsciu.

  Jury wyłoniło 5 najciekawszych prac:
  I miejsce ( praca nr 1)- Wiktor Szutkowski, kl.IVc
  II miejsce ( praca nr 2)- Weronika Oleksiak, kl.IVc
  III miejsce ( praca nr 3)- Anita Jarmołkowicz, kl.IVa
  Wyróżnienie ( praca nr.4)- Marcel Koparzewski, kl.IVb
  Wyróżnienie ( praca nr.5)- Patrycja Foldyna, kl.IVb

  Gratulujemy!

  konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs

  MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

           Dn. 07.06.11 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Spotkali się najlepsi z najlepszych znawców ortografii klas trzecich ze świnoujskich podstawówek.
           Do rywalizacji o miano „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III” przystąpiło 13 uczestników z 5 szkół.
           Dzieci miały do rozwiązania 7 zadań, w tym bardzo trudne dyktando. Konkurs okazał się świetną zabawą ortograficzną dla wszystkich. Niestraszna okazała się krzyżówka, uzupełnianka literowa, tworzenie wyrazów czy poprawienie listu.
           Podczas prac komisji, uczestnikom czas oczekiwania na werdykt umiliły dzieci z grupy teatralnej klas młodszych. Niecodzienna recytacja wierszy Juliana Tuwima zachwyciła i rozbawiła zebranych. Młodzi artyści zostali nagrodzeni brawami. W przerwie każdy miał możliwość posilić się słodkościami.
           W skład jury weszły nauczycielki szkół biorących udział w konkursie. Panie sprawdzając prace konkursowiczów były pełne podziwu dla wiedzy i umiejętności trzeciaków, które w większości poradziły sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Poziom był wyrównany, ale mimo to udało się wyłonić zwycięzcę. Wszyscy dostali pamiątkowe dyplom. Z każdej szkoły wyłoniono mistrzów, którzy otrzymali „Słowniki Ortograficzne”.

           Mistrzami szkół zostali:
  - SP 1 – Aleksandra Lubiecka,
  - SP 6 – Magdalena Grodoń,
  - SP 4 – Małgorzata Michalak,
  - SP 9 – Cecylia Somska,
  - STSG – Hubert Antczak.

           Miano „Świnoujskiego Mistrza Ortografii klas III” i konsolę do gier otrzymała Aleksandra Lubieniecka ze Szkoły Podstawowej nr 1.

  Gratulujemy!
  R. K.
  E. W.
  K. Sz

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  www.iswinoujscie
  www.eswinoujscie

  I Wojewódzki Konkurs
  POMORZE ZACHODNIE - MOJA OJCZYZNA

           Dnia 3 czerwca 2011r. w Koszalinie odbył się I Wojewódzki Konkurs POMORZE ZACHODNIE - MOJA OJCZYZNA, w którym udział wzięli uczniowie klasy 1 a naszego gimnazjum: Weronika Farkas, Martyna Woźniak i Wiktor Grzyb. Konkurs składał się z trzech części: pisemnej (test), ustnej i prezentacji multimedialnej dotyczącej swojej miejscowości, podczas których rywalizowało ze sobą 15 drużyn. Nasza prezentacja multimedialna dotycząca Świnoujścia na tyle się podobała, iż przeszła wstępny etap selekcji i znalazła sie w ósemce prezentacji, które walczyły o pierwsze trzy miejsca. Jeżeli chodzi o wyniki naszych uczniów, to Wiktor Grzyb znalazł się wśród finalistów, czego serdecznie gratuluję!!! Cała nasza trójka uczniów dzielnie i ambitnie przygotowywała się do tego konkursu i mam nadzieję, iż udział w nim był miłym doświadczeniem.

  M.W.

  konkurs

  ZA KONKURS PLASTYCZNY
  „CIEPŁO WOKÓŁ NAS- CIEPŁOWNIE PRZYSZŁOŚCI”

           Wśród 110 prac plastycznych nadesłanych do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świnoujściu w związku z konkursem nt „Ciepło wokół nas- Ciepłownie Przyszłości” znalazły się także prace naszych zerówkowiczów. Chociaż nie udało nam się zająć żadnego miejsca, to nie żałujemy i cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej postanowiło serdecznie wszystkim podziękować za udział w konkursie. W związku z tym, w dniu dzisiejszym (30.05) gościła w naszej grupie pani Kasia – przedstawicielka PEC i wręczyła uczestnikom konkursu jak i naszym wychowawczyniom pamiątkowe dyplomy. Dla wszystkich miała również słodką niespodziankę. Biorąc udział w tym konkursie dzieci mogły poznać na przykład sposoby wytwarzania energii elektrycznej, co odzwierciedliły w swojej artystycznej twórczości.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


  Konkurs patriotyczny "Polacy podczas II wojny światowej"

           Dnia 28.05.2011r odbył się cykliczny konkurs patriotyczny "Polacy podczas II wojny światowej", w którym uczestniczyli uczniowie klas szóstych.

           Cele konkursu:
  -kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia przez upowrzechnianie wiedzy o historii oręża polskiego.
  -propagowanie wiedzy o złożonych losach Polaków podczas II wojny światowej.

  Wyniki konkursu:
  I miejsce kl. 6b
  II miejsce kl. 6c
  III miejsce klasa 6b

  Gratulujemy!

  konkurs konkurs konkurs  Niezwykły konkurs patriotyczny w ZSP nr 4

           Stała się rzecz niecodzienna. Król Stanisław August Poniatowski, damy dworu, a także uczestnicy obiadów czwartkowych powitali gości i zawodników. Sala przypominająca komnaty Pałacu na Wodzie, gdzie król spotykał się z ludźmi nauki i sztuki, zapełniła się po brzegi. W scenerii oświecenia, 20 maja odbył się w Zespole Szkół Publicznych nr 4 Regionalny Interdyscyplinarny Turniej Patriotyczny „Kto Ty jesteś? Polak mały…”. W tym roku temat przewodni konkursu brzmiał: „Polacy w czasie oświecenia”. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz oraz Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu kontradmirał Krzysztof Teryfter. Potyczki historyczne uświetnili swoją obecnością znamienici goście: wiceprezydent Joanna Agatowska, przedstawiciel 8 Flotylli Obrony Wybrzeża komandor podporucznik Tadeusz Kusiakiewicz oraz Wacława Dubiel, reprezentująca Terenowe Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Wielką radością i wyróżnieniem było przybycie na uroczystość przedstawicieli stowarzyszeń patriotyczno-wojskowych. Ich obecność wzmocniła niezwykłą, patriotyczną atmosferę konkursu.
           Do turnieju zgłosiły się reprezentacje szóstoklasistów pięciu szkół podstawowych (SP1, SP4, SP6, STSG, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego). Rywalizacja przebiegała w trzech etapach: 1) Potwierdzenia wiedzy historycznej (odpowiedzi na pytania oraz „koło fortuny”); 2) Prezentacji budowli, obiektu, makiety z epoki oświecenia; 3) Prezentacji stroju, charakteryzującego wydarzenia lub osobę z XVIII wieku. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwały nauczycielki historii ZSP4 Urszula Miszuk i Mirosława Nowak. Uczniowie zaimponowali ogromną wiedzą i duchem rywalizacji, toteż nie brakowało pozytywnych emocji i wzruszeń.
           Główną nagrodę i tytuł Nostra Polonia otrzymała SP1. Wyróżnienie za prezentację pracy plastycznej – SP4. Wyróżnienie za strój historyczny – SP1. Nagrody wręczyła Dyrektor ZSP4 Anna Michałowska-Głuszek.
           Głównym celem konkursu było kształtowanie świadomości patriotycznej oraz patriotycznych postaw wśród uczniów szkoły podstawowej. Stanowi on kontynuację idei, propagowanej w ZSP4 poprzez liczne inicjatywy wewnątrzszkolne lub społeczne, jak choćby styczniowy spektakl w sali MDK „Gdy myślę Polska” i przyłączenie się do akcji ufundowania Pomnika Orła Białego.

  N.N-K.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  www.iswinoujscie
  www.eswinoujscie
  fotogaleria www.eswinoujscie
  Wyspiarz Niebieski


  Rejonowy Konkurs Matematyczny w ZSP 4

           Dnia 18 maja 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się konkurs matematyczny. Z 24 zadaniami zmagało się 13 uczniów z naszego miasta, z SP 1, ZSP 4, SP 6, STSG.

  Wynik klasyfikacji:
  I miejsce Ada Szmygin SP 1
  II miejsce Aleksy Bizan SP 6
  III miejsce Filip Piórski SP 6

  Organizatorzy podsumowali konkurs także drużynowo:
  I miejsce SP 1
  II miejsce SP 6
  III miejsce ZSP 4
  IV miejsce STSG

           Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a młodszych kolegów i koleżanki już dziś zachęcamy do wzięcia udziału, w tym konkursie za rok. Jest to dobry sposób na rozwijanie swoich uzdolnień matematycznych i sprawdzenie się wśród swoich rówieśników.

  A.A.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  www.eswinoujscie


  Gimnazjaliści na finale wojewódzkim
  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

           W dniach 12 – 13 maja 2011r. w Łukęcinie odbył się finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dwudniowe zmagania około 150 uczniów zachodniopomorskich szkół podstawowych i gimnazjów obejmowały konkurs wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętność udzielania pierwszej pomocy rannym, jazdę po miasteczku ruchu drogowego oraz pokonanie rowerem specjalnego toru przeszkód.
           Mimo wielu chęci i poświęcenia włożonego przez naszych reprezentantów zajęli oni miejsce poza pierwszą dziesiątką. Zdobyli jednak doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w przyszłym roku.
           Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Paulina Grygielewicz, Beniamin Przygoda i Kamil Michalski.
           Turniej zorganizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.
           Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody stosowne do zajętych miejsc i dyplomy.

  D.W.

  konkurs konkurs konkurs  Konkurs na makietę Biskupina

           Uczniowie klas IV uczestniczyli w konkursie na wykonanie najładniejszej makiety osady w Biskupinie.
           Jury składające się nauczycieli historii nagrodziło prace:

  I miejsce - ucz. klasy IVc:

  konkurs konkurs
  Kacper Jankowski

  II miejsce - ucz. klasy IVc:

  konkurs konkurs

  Kornelia Ruć
  Oliwia Słupińska

  III miejsce - ucz. klasy IVc:

  konkurs konkurs
  Marek Pietkiewicz
  Adrian Zackiewicz
  Mikołaj Szmit  3 Maja

           W dniu 11 maja 2011r. odbył się III etap Turnieju Wiedzy na temat Konstytucji 3 Maja dla uczniów gimnazjum naszej szkoły.
           Zespoły czteroosobowe reprezentujące poszczególne klasy wyłonione zostały podczas I etapu (wewnątrzklasowy konkurs) następująco:
  klasa 1a – Emilia Szepke, Weronika Farkas, Marta Bińkowska, Wiktor Grzyb; klasa 2 a – Natalia Bartnicka, Zuzanna Krawczyk, Agata Lotarska, Justyna Plumbaum;
  klasa 3 a – Weronika Kasprzak, Patrycja Grzywa, Alicja Tomczyk, Aleksandra Gostomczyk.
           Dzisiejsze spotkanie zakończyło się remisem między klasa 1 a 3. Dogrywka wyłoniła zwycięzców Turnieju Wiedzy – klasę 1 a, której serdecznie gratulujemy!!! Klasie 2 a i 3 a dziękujemy bardzo za udział, zaangażowanie i dobrą zabawę!!! Klasy otrzymały dyplomy a zwycięzcy w nagrodę mogą wybrać jeden dzień bez pytania i sprawdzianów.

  Organizatorzy  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  kangur

  Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
  „Kangur i Kangurek 2011”

  Kliknij na komputer aby wyniki konkursów

  VIII OMNIBUS PRZYRODNICZY W ZSP NR 4!!!

           29 kwietnia 2011 r w Zespole Szkół Publicznych po raz już ósmy spotkali się świnoujscy przyrodnicy ze szkół podstawowych, by zaprezentować swoją wiedzę o przyrodzie i nie tylko. W tym roku konkurs był jednym z etapów realizacji projektu ekologicznego "Śmieci - moje, twoje, nasze" autorstwa nauczycielek ZSP4 - Małgorzaty Piotrowskiej i Sylwii Rybczyńskiej - Krzystosiak. Wśród pytań konkursowych oprócz zagadnień dotyczących ściśle tematów realizowanych na przyrodzie były pytania dotyczące recyklingu, segregacji śmieci. Częścią konkursu miały być oceniane doświadczenia przyrodnicze przygotowane z wielkim zapałem przez zespoły z 5 szkół. Entuzjazm i zaangażowanie oraz umiejętność zainteresowania widzów swoim pokazem było tak duże, iż wszystkie zespoły zostały jednakowo ocenione za tę część zmagań. Po podliczeniu punktów i wielu dogrywkach, co świadczy o bardzo wyrównanym i wysokim poziomie przygotowania uczniów, wyniki przedstawiły się następująco:

  Klasyfikacja indywidualna:
  I miejsce - Michał Skalski - SP 6
  II miejsce - Sandra Sienicka - SP 6
  III miejsce - Kimberly Sas - STSG

  Klasyfikacja zespołowa:

  I miejsce - SP 6
  II miejsce - STSG
  III miejsce - ZSP 4
  IV miejsce - SP 9
  V miejsce - SP1.

           Pamiętać trzeba, że tak dobre wyniki nie byłyby możliwe gdyby nie wkład pracy opiekujących się uczniami nauczycieli:
  p. Lidia Ziontkowska (SP1), p. Monika Sieczka (SP6), p. Lilianna Nowicka (SP9), p. Anna Waszkiewicz (STSG), p. Małgorzata Piotrowska i Sylwia Rybczyńska-Krzystosiak (ZSP4).
           Nagrodzeni uczniowie szczęśliwi, tym bardziej że jak co roku organizatorzy postarali się o atrakcyjne nagrody. Nikt tez nie wyszedł bez drobnego upominku. W przyszłym roku ponownie "Czwórka" zaprasza do udziału w Omnibusie Przyrodniczym - oj będzie się działo :).

  (S. R-K.)


  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  www.iswinoujscie
  www.eswinoujscie
  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2011

           Dnia 16 marca 2011 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE 2011.
           W konkursie uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczniów z całej Polski a z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 48 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
           Wśród uczniów naszej szkoły największy sukces odniósł Łukasz Leśniak z klasy III gimnazjum. Łukasz, zdobywając 80% możliwych punktów do zdobycia, uplasował się na I miejscu w województwie zachodniopomorskim i na 60 miejscu w kraju. Gorąco gratulujemy Łukaszowi i życzymy kolejnych sukcesów na polu znajomości języka angielskiego!

           Poniżej podane zostały najlepsze wyniki uczniów naszej szkoły w poszczególnych grupach wiekowych:
  MW - miejsce w województwie
  MK - miejsce w kraju
  ................................................................................................................................................................... klasy IV - Martyna Rewt (IVb)         108/184max (76MW, 866MK)
  klasy V - Jagoda Jaruszewska (Va)         134/192max (48MW, 445MK)
  klasy VI - Alan Brzozowski (VIc)         147/200max (29MW, 234MK)
  klasy I gim - Wiktor Grzyb (Ia)         136/208max 25MW, 373MK)
  klasy II gim - Natalia Bartnicka (IIa)         158/216max (19MW, 150MK)
  klasy III gim - Łukasz Leśniak (IIIa)         178/224max (1MW, 60MK)
  ...................................................................................................................................................................          Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i już zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym.

  Regina Jankowska
  I i II miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

           18 kwietnia 2011 r. w Gimnazjum Publicznym Nr 2 odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawodnicy mieli do rozwiązania test teoretyczny związany z przepisami ruchu drogowego, musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy praktycznej na rowerze. Ta ostatnia część turnieju wzbudzała największe emocje, gdyż rowerowy tor przeszkód okazał się bardzo trudny i żadnemu zawodnikowi nie udało się pokonać go bezbłędnie. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z KMP w Świnoujściu.
           Klasyfikacja turnieju prowadzona była w kategorii indywidualnej i drużynowej.
           Nasi gimnazjaliści po raz kolejny zdobyli najlepsze miejsca w obydwu kategoriach:
  1 m-ce Sebastian Kwiatkowski
  2 m-ce Kamil Michalski
  1 miejsce drużynowo Gimnazjum Integracyjne (ZSP4)

           Reprezentanci naszej szkoły podstawowej również ambitnie walczyli o punkty, jednak w końcowej klasyfikacji zajęli 2 miejsce, co również jest dużym sukcesem.

           Drużyna gimnazjum: Sebastian Kwiatkowski, Kamil Michalski, Beniamin Przygoda.
           Drużyna szkoły podstawowej: Kamil Szadkowski, Oskar Żak, Adrian Barszczewski.          Sebastian z zawodów wrócił swoim nowym rowerem, który otrzymał jako nagrodę.
           Drużyna gimnazjalistów będzie reprezentować Świnoujście na turnieju wojewódzkim w dniach 12-13 maja w Łukęcinie.

  D.W.


  turniej turniej
  turniej turniej

  Film z turnieju:
  www.youtube.com/watch?v=ErSM1HP8mU4

  www.iswinoujscie  VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI

            Dnia 13 kwietnia 2011 roku w SP1 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Piosenki. W tym roku był to FESTIWAL KOLOROWEJ PIOSENKI. Zespół Promyczek zaprezentował „Czarne jagódki” i „Idzie wiosna”. Wyśpiewałyśmy słodką nagrodę w postaci dużego owocowego tortu, który wszystkim bardzo smakował.
           Na zakończenie festiwalu wystąpiła uczestniczka programu X Factor Karolina Szczepniak, która sprawiła wszystkim miłą niespodziankę.

  Gratulacje
  Opiekun: I. Mrula

  konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs  ARKADIA - ARA

            6 kwietnia 2011 w Galerii PODDASZE odbyło się wręczenie dyplomów laureatom ARKADII w kategorii plastyka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 2 i 6 SP oraz 1 i 3 GP. Do drugiego już Ogólnopolskiego etapu tego konkursu dostały się prace:

  Nicoli Wojciechowskiej kl. 6C
  Marcina Warzechy kl. 6B
  Anny Bańki kl. 6B
  Agaty Piotrowskiej kl. Igm
  Agaty Eichelberger kl. Igm
  Mariusza Tulimowskiego kl. Igm
  Patryka Lipnickiego kl. Igm
  Wiktora Grzyba kl. Igm
  Pauliny Pleszkun kl. IIIgm
  Magdaleny Krupińskiej kl. IIIgm
            Życzymy wszystkim nagrodzonym wiele szczęścia w kolejnym etapie i sukcesów w konkursach plastycznych.

  GRATULACJE !!!


  Edyta Nowicka i Irena Mrula


  II Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego

            Dnia 12 marca 2011 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu odbył się Międzyszkolny Konkurs Gramatyki Języka Angielskiego. Była to juz druga edycja konkursu przeznaczonego dla uczniów szkól gimnazjalnych ze Świnoujścia i okolic.
           Uczeń naszego gimnazjum, Łukasz Leśniak (kl. IIIa) został wyróżniony spośród ponad 50 uczestników konkursu. Łukasz uplasował sie w pierwszej dziesiątce najlepszych gimnazjalistów zdobywając ponad 80% punktów.
           Wspomniany sukces Łukasza nie jest jego jedynym w bieżącym roku szkolnym. W listopadzie 2010 Łukasz brał udział w rejonowym etapie Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego, w którym został finalistą etapu wojewódzkiego.
            Gratulujemy Łukaszowi ! Życzymy dalszych sukcesów i niekończącej się pasji do języka angielskiego.

  Regina Jankowska  kiermasz

  Rozstrzygnięto konkurs pod egidą Banku Gospodarki Żywnościowej!

            Od lutego trwał konkurs na hasło kojarzące się z tym bankiem. Do skrzynki wrzucono 23 kupony konkursowe i 15 kwietnia komisja dokonała oceny ich zawartości. Oto lista nagrodzonych osób:

  1. Damian Górski 6a – piłka z podpisami zawodników MKS Flota
  2. Wiktoria Balawender 1d – koszulka z podpisami zawodników MKS Flota
  3. Aleksandra Pender 2c – plecak z logo banku

  wyróżnienia: Błażej Bigos 2c, Oliwier Borowik 1d, Karina Mietelska 2c, Małgorzata Salamon 3d (uczniowie otrzymali drobne upominki z logo banku).

  Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom i podajemy zwycięskie hasła:

  „BGŻ - Bank Grubszego Złotego” „Kto do BGŻ należy, ten na starość spokojnie leży” „Oszczędza tam mama i tata, więc i ja tam pójdę , gdy skończę 22 lata”

  konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs


  OMNIBUS W SP1


  konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs


  MIĘDZYNARODOWY KANGUR MATEMATYCZNY 2011


         Dnia 17 marca 2011r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangurek i Kangur”.
           Dziewiętnastu drugoklasistów zmagało się z matematycznymi zadaniami.
         Test konkursowy zawierał 18 zadań o różnym stopniu trudności: 6 zadań po 3 punkty, 6 zadań po 4 punkty i 6 zadań po 5 punktów. Do każdego zadania dołączone były 4 odpowiedzi, oznaczone literami A, B, C, D, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi, za odpowiedź błędną, za zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi lub niezaznaczenie żadnej uczestnik konkursu otrzyma zero punktów.
         W „Kangurze” wzięło udział 49 uczniów. W kategorii Maluch, Beniamin, Kadet, Junior . Ilość zadań jest różna, zależy ona od kategorii wiekowej . Uczniowie za błędną odpowiedź otrzymują punkty ujemne.
         W maju Regionalny Komitet Organizacyjny Konkursu ogłasza na stronie internetowej:www.kangur.szczecin.pl listę laureatów i uczniów, którzy uzyskali wynik bardzo dobry lub wyróżnienie w konkursie „Kangur Matematyczny” oraz listę uczniów, którzy uzyskali wynik bardzo dobry w konkursie „Kangurek”.
         Około 20 maja 2011r. na stronie naszej szkoły zostaną opublikowane wyniki wszystkich uczestników .

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom
  Agnieszka Adamczyk
  Jolanta Kubicka  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  KONKURSY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

           Uczniowie kl.IIIc brali aktywny udział w konkursach czytelniczych organizowanych przez Biblitekę Miejską w Świnoujściu.Musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat przeczytanych książek.
           Andrzej Dębicki został potrójnym laureatem w następujących kategoriach:
  "Koszmarny Karolek" F.Simon-III miejsce
  "Pan Samochodzik" Z. Nienacki-II miejsce
  "Dynastia Miziołków" J. Olech- I miejsce
           Paulina Hołyst zajęła II miejsce wykazując się znajomością "Ani z Zielonego Wzgórza" L.M. Montgomery

  Serdecznie gratulujemy!
  A P

  Konkurs baśniowy dla klas IV

           Uczniowie najbardziej kochają baśnie i bajki. W ostatni dzień stycznia, uczniowie wszystkich klas czwartych mogli dać temu wyraz. Na lekcjach języka polskiego, każda z klas opracowywała jedną z baśni: IVa „O krasnoludkach i sierotce Marysi” Marii Konopnickiej, IVb „Ucieczkę” Kazimierza Wójcickiego, IVc „Królową Bałtyku” Lucjana Siemieńskiego. Zadania konkursowe przewidywały: przeczytanie baśni, sporządzenie planu wydarzeń w porządku chronologicznym, zilustrowanie treści baśni w postaci historyjki obrazkowej. Uczniowie z zapałem i zaangażowaniem wywiązywali się z zadań. Komisja złożona z nauczycielek języka polskiego oceniła prace i wytypowała najlepsze. Każda z klas otrzymała za wspaniałą pracę pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Pokonkursowe ilustracje można podziwiać na szkolnym korytarzu (tuż obok świetlicy).
           Wszystkich uczniów namawiamy do czytania. Nie tylko baśni.

  Organizatorki


  konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs konkurs  Konkurs recytatorski klas IV-VI i gimnazjum

           W zmaganiach recytatorskich, tuż po konkursie dla najmłodszych uczniów, przyszedł czas na klasy starsze. Honoru poziomu IV-VI bronili uczniowie klas Vb i Vc, a gimnazjum jeden odważny reprezentant. Jurorki (Beata Lubosz, Natalia Nowicka-Kolanek, Barbara Piekielska) oceniały dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.
           Laureatkami na poziomie klas IV-VI zostały:
  I miejsce – Iga Kuśmierczyk (kl. Vb);
  II miejsce – Katarzyna Dominiak (kl. Vb);
  Wyróżnienie – Dominika Poppel (kl. Vb).
           Na poziomie gimnazjum wyróżnienie otrzymał Wiktor Grzyb.
           Nagrodami w konkursie były dyplomy, książki oraz zaproszenia do kolejnego etapu rywalizacji w Miejskim Domu Kultury.
           Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom.

  Organizatorki  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  KONKURS RECYTATORSKI KLAS I -III

           W piątek 28 I 2011 r. w „Czwórce” odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
           Konkursowi przyświecały następujące cele:
  1. Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.
  2. Stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji dziecięcej.
  3. Artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
           W konkursie wzięło udział dwudziestu dwóch uczniów. Dzieci z dużym zaangażowaniem recytowały wiersze.

           Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:
  - p. Agata Kowalewska
  - p. Beata Lubosz
  - p. Alina Mazurek
  - p. Barbara Piekielska

           Ocenie podlegało:
  - dobór i pamięciowe opanowanie wierszy,
  - dykcja,
  - donośność głosu,
  - tempo mówienia,
  - ogólny wyraz artystyczny.

           Po zakończeniu recytacji wierszy przez wszystkich uczestników konkursu jury udało się na naradę. Po długiej i burzliwej naradzie pani dyrektor Anna Michałowska – Głuszek odczytała decyzję jurorów.

           Laureatami Szkolnego Konkursu Recytatorskiego kl. I – III zostali:
  - Wanesa Warwas - kl. III A
  - Natalia Rokosz - kl. II A
  - Kacper Chmiel - kl. II B

           Każdy uczestnik konkursu oprócz gromkich braw, słów uznania i gratulacji otrzymał słodką nagrodę pocieszenia, a laureaci pamiątkowe dyplomy.

  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej  "Zdarzyło się w Błoniu"

           Uczeń klasy IIIC Andrzej Dębicki zdobył II miejsce w konkursie literackim pt. "Zdarzyło się w Błoniu".
           Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie O UŚMIECH UCZNIA przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Błoniu, przy wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej.
           Zadaniem uczestników konkursu było napisanie autorskiego opowiadania powiązanego z Błoniem (okolicą Błonia) miejscem akcji, charakterystycznymi budowlami, osobami.

  Gratulujemy!           konkurs konkurs konkurs

  A tak wygladała jego praca-opowiadanie

  konkurs konkurs konkurs konkurs
  konkurs konkurs konkurs konkurs


  KUBUŚ PUCHATEK I PRZYJACIELE
  KONKURS KLAS II

           Kubuś Puchatek to z pewnością najmilsza postać literacka. Kochają go dzieci na całym świecie. Książka ta cieszy się popularnością również wśród uczniów naszej szkoły. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych czytelników 10 grudnia, w czytelni odbył się finał Szkolnego Konkursu Klas Drugich pt."Kubuś Puchatek i przyjaciele".
           Każdą klasę reprezentował 4 osobowy zespół wyłoniony w eliminacjach klasowych. W trakcie konkursu grupy odpowiadały na pytania dotyczące lektury, odgadywały (przez dotyk) nazwę postaci, dopasowywały domki do mieszkańców Stumilowego Lasu a także układały rozsypanki i opowiadały przygody kojarzące się z rekwizytami.
           Zmaganiom uczniów bacznie przyglądało się Jury, które oceniło również plakaty reklamujące książkę, wykonane wcześniej przez poszczególne klasy. Jury uznało, ze wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą, jednak zwyciężył zespól z klasy II b w składzie:
  1. Grzegorz Garczyński
  2. Emilia Rudolf
  3. Martyna Pajewska
  4. Daniel Chomiczewski

  II miejsce zajęła grupa z kl. II a przegrywając tylko 1 punktem
  1. Piotrek Szaciłowski
  2. Marcel Gogol
  3. Oliwia Kmieć
  4. Malwina Wiśniewska

  III była drużyna z kl. II c
  1. Krzysztof Orłowski
  2. Jakub Wolniak
  3. Julia Kula
  4 Sara Bielska
           Konkursowi wiedzowemu towarzyszył konkurs plastyczny. Jury wyróżniło 15 prac, które stanowiły dekorację konkursu, spośród nich 3 prace zostały nagrodzone:
  1 Malwiny Wiśniewskiej z kl. II a
  2. Marceliny Osuch z kl. II b
  3. Dawida Prokopa z kl. II c
           Laureatom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

  B.P.  Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

  11 L I S T O P A D A
  - Międzyszkolny Konkurs Historyczny

           Dnia 18.11.2010 r odbył się międzyszkolny konkurs historyczny: 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy 6B uzyskali doskonałe wyniki w konkursie i zajęli:
  I miejsce Kamil Szadkowski
  II miejsce Michał Kutelski

  Gratulujemy!           U W A G A !

          Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do głosowania na plakat konkursowy pt. "Obiady Stanisławowskie" wykonany przez uczennice klasy IIIa gimnazjum.

  Więcej szczegółów na:
  www.pzu.pl/obiadystanislawowskie


  W wyniku eliminacji szkolnych konkursów interdyscyplinarnych w szkole podstawowej i konkursów przedmiotowych w gimnazjum wyłonieni zostali ich zwycięzcy, którzy przeszli do następnego etapu i wezmą udział w zmaganiach na poziomie rejonowym.

  Poniżej do pobrania zestawienie najlepszych uczestników tychże konkursów w naszej szkole.

  Kliknij na komputer aby wyniki konkursów

  W A K A C Y J N E
  W S P O M N I E N I A

  Cały rok musimy czekać na kolejne wakacje…
  Powspominajmy wspólnie nasze letnie przygody i podróże!
  Jeśli byłeś w jakimś ciekawym miejscu, które chcesz polecić innym
  jako cel kolejnej wakacyjnej wyprawy napisz o tym!

  Przyślij nam swoje zdjęcie z wakacji wraz z krótkim opisem
  dotyczącym owego miejsca, gdzie się znajduje
  i dlaczego warto je odwiedzić.

  Najlepsze prace zostaną nagrodzone!

  Termin nadsyłania prac to ostatni dzień września!

  Zdjęcie i opis wraz ze swoim nazwiskiem
  oraz klasą proszę nadesłać na adres
  kolofoto@onet.pl

  OPIEKUN KOŁA FOTOGRAFICZNEGO
  Katarzyna Kimel


  konkurs

  W skład jury oceniającego prace konkursowe wejdą członkowie Koła Fotograficznego, pani Katarzyna Kimel, pani Edyta Nowicka oraz pani Anna Bandura.
  Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

  Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

  Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

  Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

  Używkom mówię Nie
  GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

  ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

  Projekt edukacyjny

  Projekt edukacyjny  Projekt edukacyjny

  Projekt europejski

  Projekt europejski


  Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

  Projekt edukacyjny


  Klub Kubusia Puchatka

  Zawsze Bezpieczni

  Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
  copyright© by Kamilla Szczucka