Pomóż Kamilowi

"Sprzątanie świata - Polska 2008"

Sprzątanie Świata 2008

W dniach 19 - 20 września ponownie na terenie naszego miasta miała miejsce akcja "Sprzątanie świata", której celem w tym roku było zachęcenie mieszkańców Świnoujścia do sprzątania lasów. Są one nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym.
         W sobotę 20 września każda klasa z ZSP nr 4 zaopatrzona w worki i rękawice udała się na teren przylegający do naszej szkoły lub do lasku na Osiedlu Zachodnim. Co tam uczniowie znaleźli może lepiej nie pisać. Jesteśmy przekonani, że udział uczniów w tego typu akcjach to dobra okazja do poznania i asymilacji idei ochrony środowiska, to sposób na "zarażenie" dzieci oraz młodzieży ekologią.

J. B., A. M.

SZKOLNE KOŁO LOP W KLASACH I - III W ZSP NR 4 W ŚWINOUJŚCIU
         Szkolne Koło LOP w klasach I – III działa od wielu lat. Liczy wielu członków i stale się powiększa. Jego celem jest rozbudzenie u dzieci potrzeby kontaktu z przyrodą i nauką, życia w harmonii ze środowiskiem. Uczniowie klas I - III w czasie zajęć poznają przyrodę często uczestnicząc w obserwacjach, prezentacjach oraz wycieczkach. Biorą też udział w wielu akcjach:
  • Święto Drzewa
  • zbiórka kasztanów i żołędzi
  • dokarmianie ptaków
  • pomoc zwierzętom ze schroniska
  • Międzynarodowy Dzień Niezapominajki

•          Uczestniczą w spotkaniach z ciekawymi ludźmi zajmującymi się ochroną przyrody, np. z leśniczym, weterynarzem, czy ornitologiem. Ponadto zdobywają wiedzę teoretyczną na temat sposobów ochrony przyrody. Kontrolowanie wiadomości oraz ich umiejętności odbywa się w atrakcyjnej dla dzieci formie, a mianowicie poprzez udział w konkursach organizowanych przez Oddział Miejski Ligi Ochrony Przyrody w Świnoujściu.

Opiekunowie szkolnego koła LOP:
    klasy I - III:

• p. Jolanta Białoń,
  • p. Alina Mazurek,
  • p. Barbara Piekielska

• Strona znajduje się na serwerze firmy "AC SYSTEMY KOMPUTEROWE"