[Rozmiar: 72374 bajtów]
AktualnościRamowy plan realizacji programu
„Ratujemy i uczymy ratować”
wdrażany przez
Małgorzatę Markiewicz, Renaldę Karwan, Elżbietę Wojciechowicz

         Program „ Ratujemy i uczymy ratować” pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie realizowany w naszej szkole od października 2008 r. Nauczyciele przeszkoleni przez fundację J. Owsiaka przekażą zdobytą wiedzę dzieciom z klas młodszych (klasy I – III). W zajęciach praktycznych nauczycielkom będą pomagali gimnazjaliści. Wszystkie dzieci podczas czterech spotkań zapoznają się z podstawami udzielania pierwszej pomocy.
         Po przeprowadzeniu 4 godzinnego szkolenia uczeń będzie:
- znał poszczególne ogniwa „łańcucha przeżycia”
- umiał zachować bezpieczeństwo w sytuacji wypadku
- potrafił sprawdzić oddech
- umiał ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej
- potrafił przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową

         Pierwsze spotkanie
- Teoretyczne zapoznanie uczniów z tematyką szkoleń (pogadanka, film).
         Drugie spotkanie – działania praktyczne
·Uczeń potrafi powiedzieć, co to jest łańcuch przeżycia.
·Uczeń powinien pamiętać, że aby zacząć kogoś ratować musi zapewnić sobie bezpieczeństwo.
·Pamięta o zapewnieniu bezpieczeństwa osobie poszkodowanej.
·Potrafi wskazać przedmioty, które są niebezpieczne.
·Pamięta o szybkim wezwaniu pomocy.
·Uczeń potrafi wymienić numery alarmowe.
·Potrafi prawidłowo przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia.

Trzecie spotkanie – działania praktyczne z wykorzystaniem fantomów
· Uczeń powinien umieć zdefiniować terminy: osoba przytomna, osoba nieprzytomna.
· Potrafi prawidłowo ocenić stan przytomności poszkodowanego.
· Potrafi prawidłowo udrożnić drogi oddechowe.
· Zna zasadę słyszę – czuję – widzę.
· uczeń potrafi ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej.
Czwarte spotkanie – działania praktyczne z wykorzystaniem fantomów
· Uczeń potrafi wykonać prawidłowe oddechy ratownicze.
· Potrafi prawidłowo odnaleźć miejsce ucisku.
· Uczeń wie jak należy prawidłowo połączyć oddechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowe.

Po zakończeniu szkolenia na poziomach poszczególnych klas zostanie zorganizowany konkurs - zabawa. Będzie to podsumowanie i sprawdzenie umiejętności dzieci. Każde dziecko dostanie dyplom przygotowany przez fundację.


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


BAL KARNAWAŁOWY - DZIKI ZACHÓD

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej<          Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasy "0" - III     klasy IV - VIZajęcia otwarte w klasie IIId

         Dnia 24 stycznie 2011r. w klasie IIId odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć "Oglądamy telewizję". Rodzice wraz z dziećmi wypełniali ankiety dotyczące oglądania różnych programów telewizyjnych. Dzieci wypowiadały się na temat swoich ulubionych bohaterów filmowych, układały zdania z rozsypanek wyrazowych dotyczące zasad prawidłowego korzystania z telewizora, oraz dokonywały obliczeń matematycznych wynikiem którego było odgadnięcie hasła: TELEWIZJA. Zajęcia odbyły się w miłej atmosferze. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali powierzone zadania. Wszyscy byli zgodni, że długie oglądanie telewizji jest szkodliwe dla zdrowia.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej     Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej     Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej
klasa Ic     klasa Id     klasa 0bPasowanie na czytelnika

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Jasełka w parafii błog. Michała Kozala

„Gore gwiazda Jezusowi w obłoku, w obłoku
Józef z Panną asystują przy boku, przy boku”

         Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem.
         16.01.2011 roku po Mszy św. o godz. 13-tej dzieci z grupy liturgicznej, zaprezentowały „Jasełka”. Ich zaangażowanie i aktorstwo, wzbudziło wielki podziw i radość.
         W przedstawieniu wzięło udział 28 dzieci. W większości byli to uczniowie ze szkoły podstawowej (od klasy pierwszej do szóstej). Nie zabrakło również tych najmłodszych - przedszkolaków. Miła atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie „Jasełek”. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że z zainteresowaniem słuchano dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój. Można było zobaczyć Maryję z Józefem idąca do Betlejem, szopkę do której przyszli pasterze i aniołowie, trzej królowie z darami, a także dzieci ze swoimi sercami. Atmosfera kolęd śpiewanych przez małych aktorów udzieliła się także wszystkim słuchającym. Tym razem dzieci śpiewały kolędy w interpretacji zespołu „ Arki Noego”. Mali aktorzy wcielili się w postacie biblijne, a przy okazji zaprezentowały swoje talenty wokalne i instrumentalne. Sympatię wszystkich widzów wzbudziły najmłodsze dziewczynki w wieku przedszkolnym, które odważnie sprostały swoim rolom.
         Występy artystyczne w wykonaniu dzieci, bardzo się podobały licznie zgromadzonym w kościele wiernym, co potwierdzili gromkimi brawami.
         Na zakończenie ks. Proboszcz R. Garbicz podziękował dzieciom za przedstawienie, a rodzicom i organizatorom za czas poświęcony na przygotowanie dzieci do występu.
         Było to piękne odtworzenie tych jakże nam bliskich wydarzeń.

B.B.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej


Niezwykła inscenizacja uczniów ZSP nr 4!

         Gromkimi brawami i łzami wzruszenia nagrodzono młodzież gimnazjalną z Zespołu Szkół Publicznych nr 4, za występ w spektaklu słowno-muzycznym „Gdy myślę Polska”. Organizatorki, a zarazem reżyserki przedstawienia: Magdalena Szubartowska, Irena Mrula i Ewa Szczęsny były dumne ze swoich podopiecznych. W piątek, 14 stycznia, na deskach sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, uczniowie podczas dwóch inscenizacji, w poruszający sposób ukazali losy Polaków od czasów rozbiorów, aż po dzieje najnowsze. Przedstawienie było inicjatywą wspierającą budowę pomnika Orła Białego w Świnoujściu. Zamiast tradycyjnych biletów każdy, kto zechciał wesprzeć ten szczytny cel, mógł ofiarować datek do specjalnie przygotowanych skarbonek. Choć nie wszyscy zaproszeni goście zaszczycili nas obecnością, zebrano 660 zł. Pieniądze w całości przekazano Społecznemu Komitetowi Budowy Pomnika Orła Białego.
         Szanownym widzom i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

N.N.-K.

Kliknij na aparat - a wejdziesz do galerii fotograficznej

zobacz również na:
www.eswinoujscie
www.iswinoujscie
Telewizja Świnoujście

Oj, działo się !

      To już kolejny raz w ZSP nr 4 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzieci z klas I-III z radosnym błyskiem w oku wyczekiwały na otwarcie dyskoteki. Kiedy otworzyły się drzwi pięknie wystrojonej sali, utworzyła się gigantyczna kolejka po serduszko WOŚP- bilet wstępu na dyskotekę. Sala błyskawicznie zapełniła się tłumem bawiących się sympatyków corocznych dyskotek. Każdy uczestnik dawał upust dyskotekowej fantazji. Dodatkowo organizatorki zabawiały uczestników korowodami i wspólnymi tańcami. Wielkim powodzeniem cieszyło się przechodzenie w rytmie muzyki pod liną w przeróżnych pozycjach, nawet pełzając. Na koniec każde dziecko dostało czerwony balonik i zadowolone wróciło z rodzicami do domu.
      Wszystkim uczestnikom dyskoteki DZIĘKUJEMY za udział, a przede wszystkim za zasilenie konta WOŚP. Serdecznie zapraszamy za rok!

Sie ma!!!

WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP WOŚP


Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, Sześciolatek w szkole

Kliknij na obrazek, aby pobrać informację o programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY

Kliknij na obrazek, CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

Używkom mówię Nie
GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ POMOC?

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Projekt edukacyjny

Projekt edukacyjnyProjekt edukacyjny

Projekt europejski

Projekt europejski


Kliknij na obrazek, Bezpieczne wakacje

Projekt edukacyjny


Klub Kubusia Puchatka

Zawsze Bezpieczni

Strona znajduje się na serwerze firmy "Multimedia Polska-Południe S.A"
copyright© by Kamilla Szczucka